Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
55 obserwujących 3050 notek 6810695 odsłon
Salon24 news, 10 stycznia 2017 r.

Policjanci - anioły w Orszaku Trzech Króli. Zostali ośmieszeni

2768 17 0 A A A
Policjanci z przyklejonymi skrzydłami zabezpieczali ulice Szczecina. fot. Twitter/ ‏@GrzegorzFurgo
Policjanci z przyklejonymi skrzydłami zabezpieczali ulice Szczecina. fot. Twitter/ ‏@GrzegorzFurgo

Oficerowie przebrani za anioły wzięli udział w Orszaku Trzech Króli w Szczecinie. Według policjantów zostali ośmieszeni. Wszczęto postępowanie w tej sprawie.

Trzech oficerów policji konnej ochraniało Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami Szczecina. - Na mundury zarzucono im białe szaty, doczepiono skrzydła. Zgodnie z przepisami nie mogli zdjąć jednak kasków z głów, stąd już w tłumie widzów rozlegały się salwy śmiechu - mówi TVN24 jeden z funkcjonariuszy zachodniopomorskiej policji. 

Zdjęcia policjantów - aniołów obiegły Internet

Zdjęcia funkcjonariuszy-aniołów natychmiast dostrzegli Internauci. Obiegły one  policyjne fora dyskusyjne i grupy na portalach społecznościowych.

Policjanci wyrażali swoje zażenowanie. -To kolejna sytuacja w ostatnich tygodniach, gdy nasz mundur jest poniżany, a etos służby zamieniany w pośmiewisko -komentuje policjant i administrator jednej z grup dyskusyjnych, poświęconych tematyce policyjnej. 

Wszczęto postępowanie ws. ośmieszenia policjantów

Decyzja o przebraniach dla policjantów  z tzw. sekcji konnej została podjęta przez kierownictwo komendy wojewódzkiej - potwierdza rzecznik prasowy zachodniopomorskiej policji komisarz Przemysław Kimon. Natomiast wszczęto postępowanie wyjaśniające tę decyzję.

Zdaniem emerytowanego policjanta Marcina Tomczaka "sprawa konfetti dla ministra Zielińskiego to błahostka". - To nie są żarty. Mogło dojść do przekroczenia przepisów dotyczących sposobu pełnienia służby wynikających wprost z ustawy o policji - powiedział Tomczak - Czy my mamy do czynienia z poważną jednostką czy z grupą cyrkową? - pyta emerytowany policjant.

źródło: Rzeczpospolita, TVN24

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Tematy w dziale Społeczeństwo