Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
55 obserwujących 3046 notek 6802640 odsłon
Salon24 news, 19 marca 2017 r.

Sensacyjny sondaż "Rz": PO dogania PiS - tylko 2 proc. różnicy

5095 144 0 A A A
Liderzy PO Grzegorz Schetyna i Sławomir Neumann mogą się cieszyć z wyniku sondazu "Rz", fot. PAP/Tytus Żmijewski
Liderzy PO Grzegorz Schetyna i Sławomir Neumann mogą się cieszyć z wyniku sondazu "Rz", fot. PAP/Tytus Żmijewski

"Rzeczpospolita" opublikowała na stronie internetowej sondaż, z którego wynika, że ostatnie wydarzenia związane ze szczytem w Brukseli spowodowały znaczący spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości.

Sondaż IBRiS

Przeprowadzony przed weekendem sondaż IBRiS daje PiS 29 proc. poparcia oraz jedynie dwupunktową przewagę nad drugą w zestawieniu PO. Prawo i Sprawiedliwość straciło 5 punktów procentowych, a Platforma zyskała aż 10. Bez zmian pozostaje poparcie dla Nowoczesnej Ryszarda Petru - 9 proc. Ugrupowanie Pawła Kukiza straciło 2 punkty i jest na czwartm miejscu z 8-proc. poparciem. Nie zmieniły się także wyniki dla PSL i SLD - odpowiednio 6 proc. i 5 proc. Zyskała 2 punkty procentowe partia Razem i zrównała się poparciem z SLD.

Sondaż przeprowadzono w dniach 16-17 marca, metodą CATI, na 1100 osobach.

Ostrzeżenie dla PiS

Wyniki sondażu komentuje dziennikarz "Rz" Michał Szułdrzyński. Według niego PiS powinien potraktować je jako poważny sygnał ostrzegawczy, jak źle została odebrana jego ostatnia europejska szarża. Polacy bowiem cenią sobie obecność państwa w strukturach UE i niektórzy zaczęli się obawiać, że PiS jest gotów wyprowadzić Polskę z Unii. Zdaniem dziennikarza "Rz" partia rządząca płaci też za skandal związany z prawem o wycince drzew i nieprzemyślaną propozycję dotyczącą ustawy warszawskiej.

źródło rp.pl

ja
© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Tematy w dziale Polityka