Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
56 obserwujących 3185 notek 7109939 odsłon
Salon24 news, 30 marca 2017 r.

Nowy sondaż: PO dogania PiS. Macierewicz do dymisji

3697 181 1 A A A
Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie, Platforma Obywatelska zyskuje, fot. P. Tracz/KPRM
Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie, Platforma Obywatelska zyskuje, fot. P. Tracz/KPRM

Gdyby wybory odbywały się teraz, 29 procent głosów zdobyłyby razem partie Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem i Solidarna Polska, a Platforma Obywatelska 27 procent - wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Poparcie dla PiS spadło o 5 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego sondażu przeprowadzonego 7-8 marca. PO zyskała 3 pkt. proc. więcej, a Kukiz'15  5 pkt. proc. więcej i plasuje się na trzeciej pozycji z wynikiem 10 procent.

Nowoczesna spada w sondażu - z 11 do 8 procent głosów, a Sojusz Lewicy Demokratycznej zyskuje - zaliczył 8 procent (wzrost o 5 proc.).

Poza Sejmem znalazłyby się Partia Wolności (wcześniej Korwin) i Polskie Stronnictwo Ludowe - po 4 procent poparcia, a partia Razem - 2 procent (spadek o 1 pkt. proc.). Odpowiedzi "nie wiem\trudno powiedzieć\jeszcze nie zdecydowałem" udzieliło 3 procent ankietowanych, a 5 procent odmówiło udzielenia odpowiedzi.

Oprócz sondażu wyborczego przeprowadzono badanie dotyczące poziomu bezpieczeństwa Polski.  57 procent z 1001 ankietowanych osób - uważa, że Antoni Macierewicz powinien zostać zdymisjonowany, 26 procent, że powinien pozostać na stanowisku. Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 17 procent ankietowanych.

Zdaniem 23 procent - poziom bezpieczeństwa Polski w ciągu ostatniego roku się zwiększył. 35 procent uważa, że pozostał bez zmian, a 35 procent, że się zmniejszył. 7 procent ankietowanych udzieliło odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć". 

Sondaż zrealizowany został na zlecenie Faktów TVN i TVN24 przez Kantar Millward Brown SA w dniach 29-30 marca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1001 pełnoletnich osób.

źródło TVN24

ja

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @JESTNADZIEJA Wdarła się pomyłka, za którą przepraszamy. Poprawiliśmy
  • @ALTERNEMO Szanowny Panie: "Czy skrót GW pod artykułem wskazuje na przedruk z Gazety...
  • @WIESŁAWA Chyba nastąpiło przesłyszenie, za co Szanownych Czytelników przepraszam

Tagi

Tematy w dziale Polityka