Jacek Międlar. fot. youtube.com
Jacek Międlar. fot. youtube.com

Jacek Międlar zatrzymany w drodze na antymuzułmańskią demonstrację

Redakcja Redakcja Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 183

Były ksiądz katolicki i aktywista narodowy został zatrzymany przez brytyjskie służby graniczne na lotnisku w Londynie.

Międlar miał wziąć udział w sobotę w antymuzułmańskiej demonstracji w Birmingham zorganizowanej przez radykalnie prawicowy ruch Britain First (BF), który zasłynął w przeszłości m.in. planem wprowadzania "chrześcijańskich patroli" w miejscowościach zamieszkanych przez mniejszość muzułmańską.

Zatrzymanie Międlara

Jacek Międlar poinformował na Twitterze, że został zatrzymany przez brytyjskie służby graniczne na lotnisku Londyn Luton podczas próby wjazdu do Wielkiej Brytanii. Według nagrań zamieszczonych na Facebooku, Międlarowi w momencie zatrzymania towarzyszyło dwóch innych mężczyzn.

Oprócz niego w wiecu mieli uczestniczyć m.in. narodowy aktywista Piotr Rybak, który był w przeszłości skazany na trzy miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda podczas manifestacji Obozu Radykalno-Narodowego i nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, a także Miriam Shaded kontrowersyjna aktywistka i publicystka.

Głos brytyjskiego MSZ

W sprawie planowanego przyjazdu Międlara brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że o ile nie komentuje pojedynczych przypadków, to "oczekuje, że osoby przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii będą szanowały nasze wspólne wartości". - Minister Spraw Wewnętrznych ma uprawnienia do zablokowania wjazdu danej osoby, jeśli uważa, że jego lub jej obecność w Wielkiej Brytanii nie służy dobru publicznemu - dodano.

W programie wyborczym BF podkreślono, że członkowie partii są "przeciwko doktrynie i religii islamu (...), która promuje nienawiść, przemoc i nietolerancję" i chcą "ochronić ten kraj politycznie poprawnym multikulturowym szaleństwem Unii Europejskiej".

Międlar został zatrzymany w lutym br., kiedy również odmówiono mu wjazdu do Wielkiej Brytanii na lotnisku Londyn Stansted i zmuszono do powrotu do Polski.

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka