> Frekwencja - ponad 55% - może nie
> dramatycznie wysoka, ale o 15%
> większa niż 2 lata temu.
Nie o 15%.
O 15pp -- PUNKTÓW PROCENTOWYCH!
Różnica _DRASTYCZNA_, niech sobie pan doczyta, by się nie kompromitować, jak byle dziennikarz (powszechna przypadłość mylenia % i pp wśród tej chałastry).
http://wiadomosci.onet.pl/1555108,11,item.html
"Dla Kaczyńskich Niemcy to naród esesmanów"
Niemiecki tygodnik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" ostrzegł w opublikowanym komentarzu, że zastosowanie przez Polskę weta na szczycie w Brukseli spowoduje, iż kraj ten znajdzie się w "Europie przejściowej", w połowie drogi między Moskwą a Berlinem.
Autor komentarza "Śmierć pierwiastkowi", warszawski korespondent "FAS" Konrad Schuller, zaznacza, że w sporze o system głosowania braciom Kaczyńskim, dla których Niemcy pozostali "narodem esesmanów z oddziałów trupich główek", chodzi o uniemożliwienie za wszelką cenę tego, by "Berlin stał się zbyt potężny w Europie".
Szczytowi w Brukseli grozi fiasko, ponieważ 25 z 27 krajów Wspólnoty nie chce proponowanego przez Polskę systemu pierwiastkowego, a sprawujące przewodnictwo w Unii Niemcy nie chcą włączyć tego tematu do agendy konferencji międzyrządowej. "Polska wiele oczekuje od Unii" - podkreśla Schuller. "Dostaje od Brukseli tak dużo pieniędzy jak żaden inny kraj i chciałaby nadal dużo dostawać. Domaga się solidarności w sprawach dostaw energii, liczy na otwarte rynki i otwarte granice. Przede wszystkim jednak Polska chce poparcia przeciwko Rosji, która jest jedynym krajem, po którym bracia Kaczyński spodziewają się więcej złego, niż po Niemcach" - czytamy w "FAS".
[...]
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=8937072&rfbawp=1182076885.473
Niedziela, 17 czerwca 2007
"Der Spiegel": Jak Polacy grają Europie na nerwach
PAP - dodane 1 godzinę i 7 minut temu
Polska i jej relacje z Niemcami w kontekście przyszłotygodniowego szczytu Unii Europejskiej, który ma przyjąć terminarz działań w sprawie unijnej konstytucji, są głównym tematem najnowszego wydania niemieckiego tygodnika politycznego "Der Spiegel".
Na stronie tytułowej redakcja umieściła rysunek przedstawiający braci Jarosława i Lecha Kaczyńskich siedzących okrakiem na klęczącej kanclerz Angeli Merkel. Podpis: "Nielubiani sąsiedzi. Jak Polacy grają Europie na nerwach" oraz dopisek "Pierwiastek kwadratowy lub śmierć".
REKLAMA Czytaj dalej
"Polskie kierownictwo grozi wetem w europejskim sporze o konstytucję i nastawia przeciwko sobie cały kontynent. Atak Kaczyńskich skierowany jest przeciwko nielubianym Niemcom, co spotyka się w kraju z dużym odzewem. Warszawski upór działa jak balsam na polską duszę" - czytamy w głównym materiale zatytułowanym "Bitwa bliźniaków".
Zdaniem autorów, głównym motywem postępowania polskich władz jest nieufność wobec Niemiec. "Polska Kaczyńskich ma wielu wrogów: homoseksualistów i liberałów, postkomunistów i tych, którzy wygrali na zwrocie (z 1989 r.), teoretyków ewolucji i hedonistów, krytyków papieża, dziennikarzy, pracowników wywiadu. Do tego dochodzą jeszcze Rosjanie. Przede wszystkim jednak Niemcy" - piszą autorzy, przytaczając wypowiedzi Jarosława i Lecha Kaczyńskich dotyczące niemieckiego zagrożenia.
============================================
Niekochani sąsiedzi == Niemcy, których my nie lubimy.
Kurde, bardzo dziwne w tej całej historii -- dlaczeog ządna z tych głupich kobiet nie bała się zajacia z ciążę z czarnym? Albo w ogóle zajscia?
Że co? Ze prezerwatywa ejst be, bo to rasizm, jak broni przed AIDS... ale o tym, że mogłby mieć małe murzyniątko żadna nie myslała?
> Całe to wyliczanie jest
> więc funta kłaków warte.
Toteż StaryWiarus przyjął dużo wydajniejsze urządzenia digitalizujące. I mu wyszedł ~*rok* na realizację projektu.
"Natomiast system IT typu dobrze znanego bankowcom i finansistom, można na rynku kupić "pod klucz" i postawić w ciągu kilku miesięcy."
Sama debata jest tu: http://debatte.welt.de/kommentare/21320/polen+zerstrt+seine+schwer+erkmpfte+freiheit
a zobaczmy profil użytkowika Myslnik -- EVIL!
http://debatte.welt.de/mitglieder/666/Adam+Michnik
Członek numer 666. EVUL! EVUL!
to, że nie ma się pojęcia o udzielonych przez głowę państwa wywiadach, to nei znaczy, że nie istnieją.
http://www.prezydent.pl/x.node?id=6042848
Arcana, sierpień 2006 r.
Historia stosowana
z Lechem Kaczyńskim, Prezydentem RP, rozmawia Andrzej Nowak
Niechże pan sobie ten wywiad przyswoi.
http://www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/speeches/2007/march/index_en.htm
* To the participants in the Congress "Values and Perspectives for Tomorrow’s Europe – 50 years of the Treaty of Rome" sponsored by the Commission of the Bishops’ Conferences of the European Community (COMECE) (March 24, 2007)
[English, French, Italian, Portuguese, Spanish]
Rozumiem, że to jest ten tekst?
No to znalazłem oficjalne tłumaczenie:
http://info.wiara.pl/wydruk.php?grupa=4&art=1174763915
Bo Twoje cytaty się ździebko różnią, podejrzewam, że samemu tłumacyzłeś.
i czy wystąpił z prośbą o autolustrację do IPNu.
I czy stosowny glejto otrzymał.
I do cholery -- nie tytułujcie go profesorem. On jest profesorem uczelianym. W kraju ma tylko dr-hab.
Jeśli matura ma być jednocześnie egzaminem na studia, to ma być trudna. I trudno, paru nie zda.
Gniewomirze, matua taka musi być dobrym kryterium dyskryminujacym -- tj, zapewniać duży rozrzut wyników. W pełnej skali.
W zeszłym roku, przy podobnym lamencie ktoś trzeźwo zauważył (o ile dobrze pamiętam) -- matur zachodnioeuropejskich nie zdaje ~1/3 abiturientów.
Sorry, ten wzmiankowany artykul w dzienniku był z cyklu "Giertych-jako-chłopiec-do-bicia".
==||===============================||==
W prognozach geopolitycznych CIA na następne 25 lat (prognoza sprzed 5 lat) UE odchodzi w niebyt około roku 2015-2025... Chiny za 50 lat doganiają i przeganiają USA, Indie gonią oba te kraje...
Czytałem te wróżby kilka miesięcy temu, więc linka bezpośredniego nie podam. Może Pan sobie spróbować poszukać np. tu:
https://www.cia.gov/csi/kent_csi/Default.htm
albo tu:
https://www.cia.gov/cia/publications/index.html
W każdym razie CIA doskonale sobie zdaje sprawę z ograniczeń metod matematyczno-statystycznych (szczególnie przy przewidywaniu przyszłych wydarzeń) oraz istnienia teorii chaosu, teorii systemów itd. Stąd choćby:
https://www.cia.gov/csi/studies/vol48no3/article03.html
==||===============================||==
A Turcję należy wspierać! Żeby nie wyjśc na nieprzyjaznego Unii, trzeba wspierać rozbudowę, rozszerzenie. I tak nie wejdą przez najbliższe 50 lat, a szum będzie.
pzdr.
chórmanisto jeden ty!
"Dla Kaczyńskich Niemcy to naród esesmanów"
"Der Spiegel": Jak Polacy grają Europie na nerwach
prezerwatywa?
[x] Żadne z powyższych
INNA!
> Andy
http://wtemaciemaci.salon24.pl/14719,index.html
http://debatte.welt.de/mitglieder/666/Adam+Michnik
panie majorze z galopującą skleorzą
polecam blog "fiskalizm"
OFICJALNA wersja po Polsku?
Renia R-K! dla Ciebie:
http://www.opcja.pop.pl/numer45/45mach.html
ten strumnień świadomosci...
Aha - lektura konieczna
i niech dr hab Wojcio Saduś wreszcie powie, czemu jest na liscie
i było się co przejmowac systemem głosowania...
chrzanienie
Gdzieś znaklazłem...