biedronka

Komentarze autora

 • 13.02.2015 21:32

  @MAGAZYNIER1 miałam na myśli tych ludzi którzy coś dobrego wynieśli z domu

  a brak im odwagi do sprawdzania i szukania. Naprawdę niewielu z nich wierzy, że z niepoprawnymi przekonaniami można przetrwać na rynku.

  Tych którzy nie mają tych podstaw trudno przekonać bez ich własnych tragicznych doświadczeń życiowych - tu pełna zgoda. Wydaje mi się jednak - że choćby tak w porównaniu z tą przeciętną młodzieżą na zachodzie to u nas te podstawy są. Te wyniesione z domu i te jednak przeważają. Może trzeba pomóc je odnaleźć - pokazać, że nie warto się ich wstydzić.

 • 13.02.2015 21:15

  @WUJEK M a biznesmen Krauze u kogo wziął kredyt wie?

  Bo jak nie wie to niech nie komentuje.

 • 13.02.2015 21:05

  @RAJDER135 kawki kraczą na mieście rajderku że prezesi ZUSu coś rezygnują

  najpierw był p. Śpiewak, teraz Derdziuk.
  Obaj panowie (tak mówią kawki, niekoniecznie austriackie) naraził się takiej znanej firmie ASSECO ( dawniej PROKOM)

  To tyle o konkretach dla Ciebie i p. Lubicza.

  I coś jeszcze policz dziubasku ile kosztuje naprawa tego bubla które ZUS włożył do ASSECO.

 • 13.02.2015 21:02

  @LUBICZ Austriacy są przede wszystkim mistrzami w międzynarodowym

  rządzeniu korporacjami z iście arystokratycznym podejściem oraz życie z myta.
  Jednym z głównych "atutów" i austriackich przedsięwzięć za pierwszych rządów pana Pawlaka była np sprzedaż NAPRAWIANYCH drukarek w pewnym międzynarodowym koncernie do Polski jako produkty nowe. Proceder odbywał się dzięki przekonaniu (zapewnie finansowemu) zaledwie kilku polaczków równie szlachetnych i o równie wolnorynkowych przekonaniach jak pan Lubicz.
  I to tyle o szlachetnej Austrii i jej wpływie na politykę i polską gospodarkę.

  Najprościej rzecz ujmując - lepiej od Austrii trzymać się z daleka - nie tylko w kwestii bab z brodą.

 • 13.02.2015 20:56

  @WAWEL & SWEET

  Ponieważ pan Lubicz od 120 lat a może i więcej 'płaci na austriacki socjal' stąd zapewne i cynizm płynący z odwiecznego w tym kraju- kraju beneficjenta z którym biznesowo jest związany - flirtu z sowieckim traktowaniem człowieka i sowieckim kapitałem :)

 • 13.02.2015 19:34

  @ORJAN problem chęci do organizowania się czy działań politycznych nie leży tylko

  po stronie ludzi zatrudnionych w korporacjach choć te raczej nic dobrego nie wnoszą niezależnie od pochodzenia. Są koniecznością dla wielu ludzi, którzy wciągnięci w wir papierowej edukacji nie mają tak naprawdę wiedzy konkretnej i umiejętności a jedynie jakieś tam szkolenia i pięknie przygotowane życiorysy. Uczą się "adresować problemy" ale nie umieją tak naprawdę ich określić. Przepisują często tylko tezy narzucone im przez korporację matkę zupełnie bezmyślnie. Np o przyroście populacji miejskiej...
  Ważny jest też niestety problem po stronie PIS. Wiem o pewnym rozczarowaniu części kadry inżynieryjnej poprzednio zaangażowanej w temat "Polska Wielki Projekt". Rozczarowaniu wynikającym np z faktu, że np szczegółowo przygotowane tematy dotyczące organizacji państwa i nowoczesnych, sprawdzonych rozwiązań czy choćby nieszczęsnej informatyzacji nie spotykały się ze zbytnim zainteresowaniem polityków. Oczywiście nikt nie oczekiwał go od POcji ale jednak przynajmniej ze strony polityków PiSu.
  Temat jest stary nie dotyczy obecnych kandydatów ale pracowników dużych korporacji np informatycznych bo niestety problem polega na tym, że wielu ludzi - absolwentów np Politechniki Warszawskiej i to niezłych kierunków czy doktorów Fizyki z całkiem pokaźną wiedzą w temacie wybiera zatrudnienie w korporacji jako drogę świadomego sposobu utrzymania rodziny.
  Zakładanie własnej firmy w takiej dziedzinie dla wielu skończyło się nie za dobrze- ja odczułam takie próby własnego męża na własnej skórze bardzo boleśnie.

  Mówi się, że jeden kompetentny inżynier gwarantuje na rynku zatrudnienie dla kilku- kilkunastu ludzi.

  Druga sprawa - całkowicie niezależna to poziom orientacji politycznej takich koncernów. Większość z nich zatrudnia agencje PRowe, marketingowe a to co te agencje oferują jako wiedzę w zakresie sytuacji politycznej w Polsce to koszmar.

  To właśnie w tych agencjach pracują młodzi ludzie. Oni nawet chyba nie wiedzą kto to Wojewódzki ale zapraszają finansują, GW, Newsweeka tudzież (ich zdaniem) dla równowagi Rzeczpospolitą. Taka jest ich wiedza polityczna np o mediach w Polsce i własności tych mediów.

  To nie tylko politycy finansują te prorządowe media ale właśnie koncerny poprzez dobierane z zewnątrz agencje PRowe.

  Nie wiem jak można tę sytuację zmienić ale preferencje czytelnicze prezesów raczej tego nie zmienią. Zresztą wielu z nich po prostu - to korpoludki bez prywatnego życia.

  Myślę, że sytuację mógłby zmienić sukces rynkowy firmy oficjalnie związanej z opozycją albo po prostu wybory.


  Co zaś się tyczy 20-to paro latków rzeczywiście wśród nich jest spora rzesza ludzi, którzy potrzebują impulsu do zmian - ale brak im odwagi, wskazówki, ci potrzebują wsparcia naszego pokolenia - właśnie takich ludzi którzy zatrudniani są w korporacjach jako specjaliści w dziedzinie. Nikt ze specjalistów nie będzie jednak reklamował w reżimowych mediach faktów - których nie chcą poprzeć - zrozumieć nawet członkowie popieranej (ewentualnie) partii. Jest też jednak i spora grupa ludzi wciąż kwalifikujących się jako młodzież - 30to latków a nawet 20 latków, którzy są świetnie przygotowani do sprzedaży swoich umiejętności korporacjom ale tych umiejętności za wiele nie mają. Na tę grupę bynajmniej bym nie liczyła. To ci pewno oglądają czy słuchają Wojewódzkiego bo to ten typ tupetu.

  Na pewno jest nadzieja w młodym pokoleniu a my musimy nauczyć się zachowywać talenty dla naszego społeczeństwa a nie wywozić je czy wręcz sprzedawać na usługi dla obcych koncernów. Jak do nich dotrzeć to inna sprawa. Wojewódzki moim zdaniem zaszkodzić nie może bo za tępy, ale już brak rozeznania w mediach i sytuacji politycznej czy karierze niejakiego Lisa już jednak tak. Niestety w tych środowiskach ludzie są czasem straszliwie oderwani od rzeczywistości i trudno sobie to wyobrazić jeśli nie ma się z tym środowiskiem kontaktu.

 • 13.02.2015 17:23

  @Autorka- ładna akcja popieram

  choć oczywiście zdecydować ostatecznie powinni mieszkańcy.

 • 13.02.2015 17:18

  @Autor sugeruje Pan, że Austriacy mają lepszych informatyków niż my?

  to znaczy lepszych od Pana z całą pewnością ale czy Pan aby na pewno jest Polakiem, czuje się Polakiem i ba, ma pan pojęcie o sieci? :)

 • 13.02.2015 17:07

  @2JACKS o tym że pan Komorowski jest niesamodzielny

  a tym samym samo przez się niezdolny do pełnienia funkcji państwowych - mniej czy bardziej oficjalnych wie każde dziecko w tym kraju. Obawiam się, że nawet nadzwyczaj (finansowo) mu przychylni dziennikarze to też różne formy perswazji są dopuszczalne dla zachowania ciągłości interesów głównych czyli służb:)
  I tyle tematu :)

 • 13.02.2015 17:01

  @2 JACKS "Ja jestem z WSI i mam wujka w WSI bo mleko nie jest takie tanie? "

  naprawdę zatrudniają takich głupków?
  Cóż to byłoby budujące ale cóż, niestety.

  Domyślam się, że płacą grosze, JACKS źródła nie zna albo nie rozumie (nie byłby w stanie) a płacą tyle co musze za zanieczyszczanie czyjegoś tematu i hodowanie w tym samym czasie tłustego, zakończenia pleców ( co u niepracujących, bezideowych panów dzieje się nadspodziewanie szybko :)).
  Żegnam ostatecznie.

 • 13.02.2015 16:29

  @2JACKS ja znam wpisy drogi śledziu

  z nich wynika że oprócz Warszawki to wszędzie i na wsi i w miastach ludzi ubywa. Wasz GUS o tym mówi więc odwagi śledzie..

  To pytam kto płaci za jałówki jak pani Pieńkowska uczulona, mąż prawie na pewno podpuszczki nie produkuje?
  Wujek? Otóż wuje chce zarobić ale na dojeniu podatnika z tymże to nie ten wujek zatrudniony w rolnictwie co odróżnia jałówkę od dojnej krowy, tylko ten wujek, który doradził zakup domku na Zawadach (tak na terenach zalewowych) za kredyty we frankach.
  No to niech się wujek jorgnie, że są tacy co widzą i wiedzą.
  Pa, słonko.

 • 13.02.2015 16:22

  @TRZY ZDANIA TRZY SLOWA

  pan Czarnecki w wieku 18 lat podpisał zobowiązanie do współpracy z SB. Uch cóż za ideowość. I jeszcze ten profesjonalizm sanitarny....

  Ciekawe ilu młodych ludzi pragnących się dorobić zginęło w firmie wykonującej prace podwodne tego pana?
  Takie przypadki niestety znam z wielu polskich firm. Ale przy takim zaangażowaniu ideowym nie sądzę by dla owego sponsora miały znaczenie. Większość przypadków śmiertelnych - nurkowych to były prace sanitarne w elektrociepłowniach. Ja nurkowałam przede wszystkim dlatego, że musiałam odnaleźć siłę jako nastolatka, która przedwcześnie straciła ojca - największy autorytet. Niewiele znam osób, które rozpoczęło biznes od nurkowania. Kojarzy się tylko z jednym. Sowiecką wersją słynnych " seals"?

  Tak ten światek polskiego biznesu jest zaiste znamienny.

 • 13.02.2015 15:52

  @NUDNA-TEORIA "strefa niebezpiecznych zjawisk pogodowych"

  :))))
  http://elchupacabra.pl/hejty-i-propsy-w-nibylandii-czyli-jak-uzytkownicy-internetu-produkuja-komentarze/

  rozumiem, że dla kolegi to trasa azjatycka i w sumie się zgadzam, Rosja nigdy nie należała do Europy i raczej szybko nie zawita ale żeby tak oficjalnie hejtować???

 • 13.02.2015 14:38

  @Autorka i jeszcze komentarz odnośnie metody

  Porównania domagają się pewnej metodyki muszą uwzględniać przerwy, muszą być robione przez niezależne instytucje. Wszelkie inne "dziennikarskie' próby porównań czasu podróży, który daje się określić ogólnie dostępnymi metodami to po prostu ten rodzaj publicystyki, który zalicza się do szarlatanerii.

 • 13.02.2015 14:36

  @Autorka - na czym polega idiotyzm pendolino raz jeszcze!

  We Włoszech Pendolino kursuje po własnych torach. Cała zaleta inżynierska tego pociągu polega na tym że na zakrętach nie zwalnia! Stąd nazwa.
  W Polsce Pendolino kursuje po torach które są dla innych pociągów w tym towarowych.
  Takie 'błędy' świadczą nie tyle o braku wiedzy inżynierskiej co absolutnym wykluczeniu z możliwości dysponowania budżetem w zarządzaniu jakąkolwiek instytucją a tym bardziej państwem. Jak mawiał Ford - nie trzeba mieć samemu kompetencji ale trzeba choć umieć dobrać sobie ludzi, którzy coś potrafią, na czymś się znają.

  Trzeba być - przepraszam za słowa skończonym idiotą by nie rozumieć, że pociąg bez infrastruktury - czyli bez torów nie istnieje.

  Lub umyślnie nie chcieć tego wiedzieć bo z tym nie mają problemu dzieci w przedszkolu.

  Infrastruktura kolei jest składnikiem majątku - który swojego czasu PO chciała sprzedać niemieckiej firmie państwowej zanim nie zatrudniła tam syna pana Donalda..

  W Polsce nie ma oddzielnych torów dla kolei pasażerskiej- jesteśmy krajem biednym. Przy każdym gospodarowaniu zaczyna się od źródła dochodów ( takim jest przemysł w obliczu braku transportu rzecznego jest kolejowy) a potem przechodzi się do wydatków.

  Jesteśmy państwem biednym nie dlatego, że mamy zacofanych ludzi w kraju- mamy ich tylko u władzy i w dominujących mediach i najwyższa pora to zmienić.

 • 13.02.2015 14:13

  @2JACKS czyżby pieniędzy ze sprzedaży np polskich nagrań

  nie starczyło na łatanie dziur?
  WSI się upominają o składkowe? Przecież to za to Wam płacą nie wiem czy dużo czy mało - nie za swoje stanowiska tylko interes służb.
  Trzeba przyznać, że jest wesoło informacje o biznesie na mleku i o tym, że cytuję "dopłacacie do braku vat"
  He he brak vat to za wiedzę i szkolenia pewnie bo od tego zaczęło się podnoszenie podatków przez PO.
  Niewtajemniczony spytałby się niewinnie o jakich wujków chodzi. Czyżby nie o tych co z mafii służb? W końcu to oni mieli zachować monopol na wiedzę i szkolenia w państwie sprzedawanym przez różnej maści stręczycieli w tym tych ze środowiska wrocławskiego.

 • 13.02.2015 13:33

  @MESZEK niebezpieczny jest ten kto może uciąć biznes

  pan Antoni Macierewicz ( a jeśli się nie mylę nie o nim tu mowa)
  takiej możliwości nie ma.

 • 13.02.2015 13:18

  @cd na poparcie mojej tezy mam np fakt

  iż IBM na nadzór nad Polską wyznaczył Czechy. To bądź co bądź firma amerykańska skoro merytorycznie polskim informatykom mają stróżować Czesi - wszystko wskazuje na wątek galicyjski.
  Kiedyś bywało niestety inaczej. Logiki rynkowej nie ma w tym żadnej, a politycznie zarówno Austria jak i Czesi bliżsi są paktom z WSI.

  Pozdrawiam serdecznie Pana i Rolexa.

 • 13.02.2015 13:13

  @MARTINEZ0 słuszny kierunek

  ale niestety są wciąż źródła zewnętrzne. Tzw pieniądze europejskie. Gdyby nie ten miliardowy budżet PO nie utrzymałoby się przy władzy.
  Jeszcze ciekawiej wygląda tzw. pomoc dla Ukrainy na których żywi się niejedna austriacka firma.
  Niezależnie od umów podpisywanych przez Sikorskiego na które powołuje się Stary Wiarus ten stary austriacki pakt europejski moim zdaniem utrzymuje też służby.

 • 13.02.2015 12:36

  @WAWA to jest prawdziwy dramat. Nie kompleksy ale rażąca głupota!

  jednak ten wątek jest ważny.
  W końcu w Warszawie i okolicach mieszka prawie 2 miliony ludzi. Jeżeli ta większość najlepiej zarabiająca w kraju jest tak dramatycznie głupia to do licha - na czym opiera się gospodarka tego kraju? Albo - alternatywnie jest to dramatyczne przekłamanie- i w istocie z naszej własnej głupoty finansujemy bądź współfinansujemy takowych żałośnie, dennie głupich 'reprezentantów". Na modłę niemiecką radośnie narzucanych nam wbrew naszej kulturze, potrzebom, tradycji itd ale zgodnie z odwiecznym parciem na wschód naszych wiecznie mądrzejszych sąsiadów. Szkoda tylko, że miast edukować nas w zakresie muzyki klasycznej czy jazzu wciskają nam swój ,jakby to ująć, zużyty lateks kulturowy.