waldan

komentarze użytkownika

  • 25.05.2012 15:54

    @dzierzba Tusk stracił kontakt z rzeczywistością, a to jest duuużo groźniejsze!

    POmysł, by całej POlsce zareklamować twórczość pani RKK, a już ZWŁASZCZA ten wpis! jako ważny głos Partii mógł się nasunąć tylko osobie POzbawionej zmysłu krytycznego i kontaktu z rzeczywistością- Wypadało by nam zrobić wypis najbardziej charakterystycznych plwocin tej Pani z Salonu24 celem zapoznania Polaków w zatrutymi owocami jej myślenia - ale KTO? się podejmie analizy jej wpisów. Pozdrawiam serdecznie!
    ADMINISTRACJA: TUSK CYTUJE BLOGERKĘ SALON24: NIESIOŁOWSKI JEST NASZYM BOHATEREM
  • 15.05.2012 20:15

    System III RP jest IDENTYCZNY z systemem w Grecji = skutek będzie ten sam!

    Od lat piszę i ostrzegam o uderzających podobieństwach w sposobie (dys)funkcjonowania Państwa i biernej akceptacji tego przez społeczeństwa Grecji i III RP. Jednocześnie przepraszam, że moja notka będzie dość długa, ale zależy mi, by i pana czytelnicy Uwierzyli w Pana słowa i diagnozę!
    Wczoraj na SG w Salonie24 przez cały dzień wisiał wpis blogera Dim o Kryzysie Greckim, rojący się od półprawd i lewackich uprzedzeń, ale ani słowa nie było tam właśnie o tym co jest PODSTAWOWĄ przyczyną Kryzysu, a co tak świetnie wychwycił Pan w tej notce!
    Rafał Ziemkiewicz ukuł świetne określenie na te grupy społeczne, które sposób postępowania i traktowania swego własnego Państwa przeniosły żywcem z PRLu- to Polactwo. O dziwo, i w Grecji już od dawna w krytycznych wobec wytworzonego systemu mediach często stosuje się określenie "NeoEllines" - to tacy greccy
    "Młodzi, wykształceni z wielkich miast"
    Uważam, że wciąż za mało pisze się w Polsce o tym, jak wielkim zagrożeniem dla normalnego funkcjonowania Państwa, dla rozwoju gospodarczego jest rak KORUPCJI. Sam wychowałem się w PRLu, więc też czasami odnajduję w swym myśleniu to skryte zrozumienie dla "załatwiania" czy kombinowania. Ale na dłuższą metę, o czym właśnie świadczy przykład Grecji, ale i Rosji czy Włoch, gdy wyczerpują się zasoby finansowe z zewnątrz i/lub bogactwa naturalne w kraju, System zaczyna objawiać swą niewydolność- zupełnie jak organizm zaatakowany przez raka.
    A Grecy zafundowali sobie System w którym każdy w miarę swych mozliwości coś "załatwiał". Czy to były wyłudzone renty inwalidzkie i emerytury,czy samowolki budowlane (ok 1.5 miliona!), które potem wybierani politycy legalizowali masowo Ustawami w zamian za niską opłatę,"kopetówki" lekarzy w państwowej służbie zdrowia czy "grigorosimo"-(przyspieszacz) dla urzędnika za korzystne decyzje podatkowe, zezwolenia na założenia firmy czy prowadzenia sklepu.
    Ci więksi gracze oczywiscie mieli dojścia w komisjach przetargowych- większośc mediów w Grecji jest w posiadaniu ludzi, którzy swój majątek budowali na kontraktach z Państwem- czy to obiekty olimpijskie, czy autostrady czy matro itp.
    Jako ciekawostkę podam, że jednym z największych beneficjentów tego Systemu był pan Kokalis, który "objawił się" w Grecji jako przedsiębiorca i przedstawiciel Siemensa w 1989r- po upadku NRD. Wiele lat ciągnęly się za nim spekulacje, że był agentem Stasi, publikowano nawet różne dokumenty poświadczające tę współpracę, ale greckie sądy-kolejne POdobieństwo do III RP, nie uznały tych dowodów, a nawet zagroziły osobom je rozpowszechniającym karami.
    I jakimś dziwnym trafem firmy Kokalisa zaczęły wygrywać większość przetargów rządowych na Informatyzację IKA(nasz ZUS), urzędów skarbowych, TOTOLotka,licencję na sieć telefonów komórkowych.
    Aby zapewnić sobie alibi i populerność Pan Kokalis objął będący w kłopotach finansowych jeden z dwu najpopularniejszzych w Grecji klubów- Olympiakos. Wkrótce, przy zadziwiającej pomocy sędziów (Paranga) klub ten zdominował rozgrywki ligowe w Grecji, zdobywając 13!tytułów mistrza kraju w 15 lat.
    A propos piłki - w niej jak w zwierciadle odbija się Prawda o Grecji- Głównym rywalem Olympiakosa jest Panathinaikos, rządzony od 30 lat przez bardzo szanowaną rodzinę Wardinogiannis, która od pokoleń zdobywała majatek na żegludze, handlu paliwami (Motor Oil)czy w mediach. Ale Oni mieli swoje święte zasady biznesowe, nie chcieli wchodzić w kontakt z Parangą ustawiającą wyniki meczy, nie szastali piniędzmi dla widowiskowych transferów i choć ich drużyna ( z Warzychą i Wandzikiem!) osiągała wiele sukcesów międzynarodowych,nigdy nikomu nie była dłużna ani drachmy w kraju regularnie traciła tytuł. Greccy kibice PAO, zamiast domagać się likwidacji mafii piłkarskiej domagali się, by i ich drużyna miała swoje tytuły- nie ważne jakim sposobem - a raczej za domniemaną zgodą na załatwienie sukcesów. Po wielkich demonstracjach przeciwko właścicielom klubu, Ci zdecydowali się oddać klub w ręce uwielbianych przez kibicówe cudotwórców, którzy obiecali setki milionów inwestycji i Tytuły. Teraz poo 3 latach działalności tych "zbawców", po wydaniu 160 milionów euro i zdobyciu JEDNEGO dubletu, klub jest na skraju przepaści finansowej i ma poważne problemy w uzyskaniu licencji UEFA na grę w pucharach!
    Bardzo chciałbym, by Polacy zrozumieli wreszcie, że tolerowanie Korupcji i Układów ZAWSZE prowadzi do katastrofy- ratujmy Polskę póki czas!
    Pozdrawiam i przepraszam za długość notki!
    PUBLIKACJE GAZETY POLSKIEJ: Zdrowy elektorat chorego systemu
  • 12.05.2012 13:35

    Wnuczkowie mogą się POskarżyć na zGWałcenie umysłu

    Szacunek panie Pośle za komentarz o pOśle co się upodobnił do swego rekwizytu, a co do tego wierszyka...
    Ma Pan oczywistą rację, daj Boże żeby chociaż PO szkodzie POlactwo zmądrzało- może warto ich namawiać-(podpowiedzieć im) by wytoczyli proces pewnej redakcji o GWałt na ich umysłach.
    Chociaż w wielu przypadkach przewiduję kłopoty z udowodnieniem , że było CO GWałcić?!
    Pozdrawiam bardzo serdecznie!
    JANUSZWOJCIECHOWSKI: No i coś ty wnuczku zrobił najlepszego?
  • 28.04.2012 22:35

    Przestańmy karmić trolle!

    Dzięki serdeczne za link do tej konferencji, ale błagam nie traćmy ani CHWILI na karmienie trolli= nicki Pan wymienił polemiką na argumenty!naprawdę Szkoda czasu i fatygi na przekonywanie takich, którzy Monetę-(Mamonę) uważają za miarę wszystkiego!
    Zwycięstwo PiS w wyborach Demokratycznych może przynieść tylko wyrwanie lemingów z ich samowolnie wybranej własnej (nie)woli umysłowej,POkazanie im, że ten nierząd trampkarzy w końcu zaczął sięgać TEŻ do ICH kieszeni=decyzja o przekazaniu 8 mld USD do MFW w zamian za ...podziękowania Pani Ch. Lagarde!Jednocześnie ten sam nierząd głosi że brak mu na leki nowotworowe i na emerytury!!!
    Polska albo się Zbudzi i wyrzuci renegatów i POlieznych Idiotów, albo Zginie w szponach hołoty SLD- Palikotowej!
    Niestety- Tertium non datur!!!
    BEEM.DEEP: Prof. W. Binienda wywinął numer blogerom S24
  • 19.04.2012 20:26

    Aby wygrać wybory trzeba przyciągnąć dotychczasowych zwolenników PO, więc!

    Kochany Panie Seaman! Niestety powtarza Pan oczywisytości dla każdego samodzielnie myślącego Polaka, a zadaniem naszym MUSI być - jak w tytule mojej notki.
    Dlaczego więc zamiast pisać "oczywiste oczywistości" zarówno Pan i wielu blogerów popierających PiS "wchodzi " w narrację PO zamiast WYBIĆ na pierwszy plan dzisiejszych dyskusji TO!!
    "Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Polska zdecydowała dofinansować Międzynarodowy Fundusz Walutowy kwotą 8 miliardów dolarów. Szefowa Funduszu Christine Lagard podziękowała władzom naszego kraju za wsparcie".
    W sytuacji gdy brakuje na leki nowotworowe, na emerytury, na drogi i tysiące innych problemów polskiej gospodarki(choćby DŁUGI!)
    nieRząd trampkarzy Tuska wydaje 8 MILIARDÓW dolarów na ratowanie Funduszu, który potrzebuje grosza dla Grecji, Hiszpanii czy Włoch!
    Jeśli nawet TEGO ludzie popierający PiS NIE przekształcą w "nawrócenie" tysięcy POlaków z wielkich miast to chyba już nic nam nie pomoże! Nagłaśniajmy To Draństwo!!!
    Pozdrawiam b.serdecznie!
    SEAMAN: Ludzie, frajerzy i papugi
  • 08.02.2012 13:19

    Pan to się zrobił bardziej teflonowy niż Tusk!

    Jestem przekonany, że po pana "sukcesach" i wyczynach w polityce powinien pan raczej napisać notkę na temat różnicy między człowiekiem przegranym a skończonym łotrem!
    PS. do poprzedniej notki o upadku PO- na Pana blogu wpisałem tekst "PO na równi POchyłej" ponad rok temu, gdy Pan, jako uznany POlitolog rozsnuwał jeszcze marzenia o wejściu z PJN do Parlamentu oraz wróżył spadek notowań PiSu do kilkunastu procent.
    No, ale Pan jest 'wykształconym i z wielkiego miasta POlitologiem" a ja skromnym komentatorem...
    I pomyśleć, że kiedyś wiązałem z Panem nadzieję na lepszą jakość polskiej polityki....
    MAREK MIGALSKI: O różnicy między politykami przegranymi a skończonymi
  • 08.11.2011 13:00

    To nie Polak, tylko POlactwo jest optymistyczne!

    Zerknąłem do Twego bloga bo tytuł zwiastował kogoś o krytycznym spojrzeniu na rzeczywistość, ale już obrazek sprawił, że tu więcej nie zaglądnę. Chcę jednak dodać do Twej notki pewne fakty, by i Tobie otworzyły się oczy!
    Po pierwsze optymizm POlactwa wynika z faktu, że nie jest nauczone życia w prawdziwym kapitaliżmie, śledzenia notowań akcji, zawirowań gospodarczych i geopolitycznych w myśl zasady starej
    "moja chata z kraja", a poza tym ma od dziesięcioleci urabiane poglądy przez merdia III RP i tak jak Ty, zdaje się szczerze wierzyć, że jeśli Kaczor tylko nie wygra wyborów albo najlepiej jak zginie, to nic się złego Polsce stać nie może.
    To WY, młodzi wykształceni z wielkich miast macie Tuska po to by nas nikt nie budził troskami i dyskusjami o przyszłość, bo ważne jest Tu i Teraz,macie TVNy i Wybiórcze, by Was usypiały bajkami o zielonej wyspie-przypomnij sobie tylko, że na TAMTEJ mapie i GRECJA była Zieloną wyspą!!
    A Historiaq właśnie się toczy i nie POmoże już III RP i POlactwu już nic- tak jak Grecy dali się uśpić swojej propagandzie i obudzili się z ręką w nocniku, tak i POlactwo czeka ten sam los!
    I proszę mi nie imputować, że źle życzę naszej Ojczyźnie- i mnie przeraża ogromne zidiocenie społeczeństwa, które wybiera sobie Bufetową zamiast światowej renowy architekta, że nie przeszkadzają POlactwu afery hazardowa, stoczniowa i setki innych- jedynym celem i pragnieniem podsuwanym przez "elity" jest nie dopuścić "Kaczora" do władzy...
    Nadchodzi jednak dzień zapłaty, szkodz, że ucierpią też Ci, którzy osttrzegali, widzieli i starali się zapobiegać amokowi...
    Pozdrawiam i życzę więcej krytycyzmu do PAPki POdawanej przez merdia!
    EPOLITIC: KRYZYS u bram POLSKI a Polak okazuje się OPTYMISTĄ !!!!!
  • 06.11.2011 15:42

    A może to Wojownicy są zmęczeni i dali się wyrzucić na własne życzenie???

    WOJOWNICY są ZMĘCZENI!!!!
    Obserwując ostatnie działania "ziobrystów", którym niniejszym składam gorące i szczere podziękowania za tyle lat trwania przy Kaczyńskim i za pracę wniesioną dla budowy IV RP, chciałbym postawić tezę jak w tytule notki- po prostu Wojownicy są Zmęczeni.
    Kurski już po wyborze na europosła głosił w mediach o chęci zmiany przypisanej mu "gęby", o potrzebie bycia bardziej statecznym itp. Warto przypomnieć też sobie sprawę sprzed kilku miesięcy, gdy Kurski oznajmił, że sprowadza rodzinę do Brukseli, bo "żonie PO nie pozwala znaleźć pracy" On, który nie lękał się w stanie wojennym ZOMO-(na zawsze będę MU wdzięczny za te chwile wzruszenia gdy wraz z kilkudziesięcioma tysiącami kibiców Lechii z Juventusem, po bramce Lechii, wybuchły świece dymne i widzom ukazał się ogromny plakat SOLIDARNIOŚĆ- ten ryk tysięcy gardeł wykrzykujących komunie i Jaruzelowi "Nie ma Wolności bez Solidarności" i "Solidarność" - ON teraz miałby "pękać" przed grupą rówieśników, a często kolegów szkolnych??? Przypuszczam, że wątpię! .
    Z kolei Ziobro od ponad roku ma piękną żonę, teraz urodził mu się syn...
    Złota klatka brukselska sprzyja zadawaniu sobie pytania czy warto "kopać się z koniem?"
    Moim zdaniem, po tych wyborach przyjęli oni założenie, że nie ma szans przy obecnym układzie sił w mediach i zaczadzenia społeczeństwa na stanowiska rządowe w najbliższym czasie.
    Dlatego postanowili chyba wykupić sobie swymi występami SPOKÓJ od rozgrzanych sędziów i sądów III RP,od Wybiórczych funkcjonariuszy merdiów i odejść na dobrze przecież opłaconą synekurę w Brukseli. Może podziałał też przykład Buzka, który po sromotnej klęsce AWS, powrócił do polskiej polityki zbierając sto kilkadziesiąt tys głosów?!
    W żadnym razie "Ziobryści" nie są amatorami w polityce jak Migalski, Kowal czy POncyliusz ani takimi cynicznymi i bezideowymi cynikami jak Kluzik Rostkowska, i zdają sobie doskonale sprawę, że szans na nową partię nie mają, z kolei gdyby naprawdę ich celem była reforma PiSu, to przygotowaliby odpowiedni memoriał z PROPOZYCJAMI zmian i przedstawili by go KIEROWNICTWU swej partii. Zgodnie przyjmiemy chyba, że nie są samobójcami politycznymi czy nieudolnikami- Moim zdaniem potwierdza to moją tezę o (daj Boże chwilowym) zmęczeniu materiału. Po ludzku ja ich po prostu ROZUMIEM, choć i trochę żal...
    Najdziwniejsze jednak w tej całej historii jest to, że synekura w Brukseli na którą chyba postawili wcale NIE JEST taka pewna- spodziewam się, że już niedługo społeczeństwa ogarniętych kryzysem krajów zwrócą swe oczy ku Brukseli i zażądają rozliczenia tamtejszej Biurokracji i Eurosocjalistów oraz zabrania im przywilejów...Bez głębokich reform się nie obędzie!
    Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam!
    ŁUKASZ WARZECHA: Nil novi sub sole
  • 31.10.2011 19:56

    Część padlinożerców prawicy byli tak zadaniowani, a inni biorą życzenia za rzeczywistość!

    Bardzo dobra analiza tego co się obecnie dzieje, a zwłaszcza cenne przypomnienie o długich okresach życia w opozycji jakie było udziałem WSZYSTKICH partii w tzw. rozwiniętych demokracjach(przecież to samo w USA czy Francji!).
    Polscy znawcy i POlitolodzy (pominę litościwie milczeniem nazwisko największego zawodu ostatnich lat- MM) zamiast dostrzec baaaardzo specyficznie "demokratyczne" warunki w jakich MUSI działać Kaczyński, borykając się z intrygami Sił Wyższych jak je nazywa Michalkiewicz, z patologiczną wrogością większości merdiów III RP i jej pseudoelit i celebrytów, po każdych wyborach podnoszą "problem Prezesa".
    Bardzo lubię np.publicystykę i książki Ziemkiewicza - można powiedzieć, że się na nich, obok Łysiaka i Michalkiewicza, wychowałem politycznie, ale od zawsze mam z nim na pieńku w dwóch sprawach- Balcerowicz i Kaczyński.
    Apogeum dziwacznej awersji RAZa do Kaczyńskiego było publiczne zgłoszenie kandydatury (zacnego skadinąd) p. Śniadka jako kandydata w ostatnich wyborach prezydenckich po jego świetnym przemówieniu żałobnym ZAMIAST Kaczyńskiego...
    Z kolei każdy "kaczysta" jak ja pamięta dziwne postaci, które od początku lat 90-tych POjawiały się na prawicy, wielokrotnie ją dyskredytując lub intrygami dzieląc na wiele partyjek.
    Szczytem skuteczności tej grupy były wybory w 1993 r. gdy porozbijana prawica dostała ponad 30% głosów ale miała tylko ok 35 mandatów- KPN i BBWR!
    Już niedługo obecni malkontenci przekonają się, że to iż mamy Kaczyńskiego, któremu nikt nie może zarzucić uwikłania w układy III RP będzie niezbędnym zabezpieczeniem przed niekontrolowanym wybuchem społecznym wobec nadchodzącego wielkimi krokami KRYZYSU!
    Taką postacią był dla Węgrów Orban,takiej postaci brakuje dzisiaj Grekom, stąd ich bezsilna i narastająca wściekłośc skierowana przeciw CAŁEJ klasie politycznej, groźna, bo bez alternatywnego i wiarygodnego przywódcy, bez programu i organizacji...
    A każdy nieskażony PRem Tuskowych merdiów obserwator POlskiej gospodarki widzi, że to już jest Równia POchyła- choćby dzisiejsze info o finansach ZUS!
    Pozdrawiam bardzo serdecznie!
    FATIH: Padlinożercy Prawicy
  • 29.10.2011 07:33

    Pozostaję w Grecji jeszcze rok, a zobaczysz, że to wystarczy !Sorry za długą notkę, ale...

    Wyczuwam Twoje niedowierzanie w podany przeze mnie scenariusz, a ja spokojnie Ci powtórzę, że III RP już jest na równi POchyłej w stronę kryzysu jeszcze większego niż grecki!Atutem Greków było, że pierwsi wpadli ze swoją kreatywną księgowością i będąc w Eurolandzie dostali wsparcie setek miliardów Euro.
    Poza tym oni, w przeciwieństwie do III RP JESZCZE mają SWOJE banki,fundusze ubezpieczeniowe, znacjnalizowane Energię, autostrady no i mają KLIMAT i wspaniałe położenie geograficzne. Chyba nie masz wątpliwości gdzie zainwestują swoje pieniądze Inwestorzy z Chin czy Arabowie mając do wyboru półdarmowe TERAZ działki nad Morzem Śródziemnym a pełnym sinic Bałtykiem???
    Widzę też jak wielu Polaków uległo PRopagandzie o wyłącznej winie leniwych Greków, nie widząc tego że to wina SYSTEMU w jaki zorganizowali swoje Państwo- zobacz jak prężne i znaczące gospodarczo i politycznie są greckie mniejszości w USA,Australii czy innych krajach. Widzisz ja pamiętam jeszcze jak strajki i bunty w Polsce Ludowej tłumaczona w "Neues Deutschland" czy "Rudem Pravie" LENISTWEM Polaków!!!A w końcu zbankrutował cały system!
    Gdy w POlsce PRAWDA o finansach wyjdzie na jaw nikt się nie będzie kwapił z pomocą- bo wtedy "już nie będzie armat" jak odpowiedział Napoleonowi pewien generał - każdy widzi że w kolejce staną teraz Włochy, Hiszpania i Portugalia- też zażądają podobnego traktowania jak Grecja, a tego Euroland nie wytrzyma.
    I na koniec jeszcze ciekawostka- opinia SZEFA "Handelsblatt" czyli niemieckich fachowców o błędach w sposobie "ratowania" Grecji!Mam nadzieję, że mieszkając w Kanadzie znasz angielski?! zwróć uwagę na pewne nazwiska "ratowników" których działan doswiadczyliśmy na własnym grzbiecie w reformie Balcerowicza!
    cytuję:
    If I Were from Greece
    By Gabor Steingart*
    When you were invited by friends, you would like to say afterwards: It was nice. You felt at ease and you were impressed by the things you’ve heard and seen. Unfortunately, looking back in such a pleasant way has turned out to be impossible in the case of the research tour to Greece a 20-member team of the Handelsblatt undertook in order to get information from the epicenter of the crisis.
    Sure, over the past days we have met courageous entrepreneurs bracing themselves against the crisis – a crisis that is stronger than they are. We have paid visits to brave officials in their raddled offices. They try to impart some order to the anarchic. We have talked to politicians who are aware of the historic moment imposed on them by fate.
    But the predominant impression has been different: We’ve come upon an exhausted country, a country suffering from a double burden: Its self-inflicted debt chaos and a European rescue policy which is only making matters worse.
    The results the helpers achieved could hardly be more dismal: economic output is decreasing, unemployment is on the rise, young people dream of a life abroad. And the state deficit is soaring as if nothing has happened.
    Such a mountain of debt can’t be shed by shrinking the economic strength. Although the country initiated the toughest austerity package a Western country has ever undertaken outside wartimes, its debt burden grew by 67 billion Euros; as measured against GDP, it increased from 127 percent to157 percent. You can’t get muscles by starving.
    If I were from Greece I would sue my helpers for malicious injury. And at dusk, I would be there at Syntagma Square with all the others, in front of Parliament, in order to demonstrate my disapproval of a policy of crisis which only intensifies the crisis.
    The downward spiral turns faster and faster. The debt cut agreed on Wednesday night in Brussels will decelerate Greece’s decay but it is not going to stop it. Most of all, it is one and a half years too late. If at that time debt had been cut in half, today it would be below 100 percent of GDP. The way it is now, however, access to the capital market will remain blocked for Greece in the foreseeable future.
    A further complication is that one third of the debt instruments is owned by the Greeks themselves, 74 billion euros belong to their banks and thus their savers, 26 billion euros belong to their social funds and thus their pensioners. They have become palpably poorer overnight. I can understand why Chrysanthos Lazaridis, the man behind conservative opposition leader Antonis Samaras, says: “First, we were ill with typhus and now they gave us a cancer injection.”
    The treatment given to Greece recalls the approach American economist Jeffrey Sachs and his Chicago Boys tested in Boris Yeltsin’s Russia: hasty deregulation, the churning out of privatizations and social cutbacks in the budget. They created the kind of Wild West capitalism which still splits Russian society into billionaires and have-nots to this day. Sachs, who at that time came to be known as “Dr Shock”, later apologized to the Russians.
    The role of “Dr Shock” has been transferred to the numerous saviors of Greece in Brussels, Berlin and Paris. Again, at work are financial artists who know a lot about debt rescheduling, counterparty relationships and leverage effects but who have no understanding of the art of stimulating an economy and the people who work in it. Dr Shock’s successors spread a feeling of helplessness, not optimism. They extract money from the economy instead of enabling investments. They push the country from recession into depression.
    Had we treated our brothers and sisters in the East Germany like the Greeks are treated now, the people there would still drive “Trabant” cars and wait for bananas. Everything we did do right in the GDR – the debt relief of one hundred percent for companies, the incentive programs for medium-sized companies which at first did not even exist, the incremental wage increase in order to create purchasing power – we are getting wrong in Greece. Those who don’t sow are not going to produce blossoming landscapes.
    Europe has embarked on a program to dismantle the south whose devilish effects can’t be overlooked anymore in the cityscape of Athens. Heroin addiction and prostitution spread, many stores closed their shutters for good, angry citizens pry out marble slabs from the facades of numerous banks.
    More dangerous, though, are the things which can’t be seen. If I were from Greece I would be amongst those who are alert and worried. I would keep a wary eye on that military machinery which governed the country between 1967 and 1974 and which might lie in wait for an opportunity for revenge. We know from many countries: Dr Shock is an enemy of democracy.
    *Gabor Steingart is the chief editor of German newspaper Handelsblatt.

    http://www.ekathimerini.com/4dcgi/_w_articles_wsite3_1_28/10/2011_412321
    Pozdrawiam raz jeszcze serdecznie iprzepraszam za długość notki, ale pocieszam się że SPRAWA jest ważna, no i mamy weeekend!
    PYZOL: Polska i Węgry
  • 28.10.2011 22:27

    W Polsce nie będzie Budapesztu- będą ATENY!!!

    Od prawie dwu lat w swych komentarzach podkreslam zadziwiające podobieństwa w rozwoju? sytuacji gospodarczej POlski i Grecji w której od lat mieszkam.Najbardziej jednak martwi mnie, ze tak mało Polaków zauważa, że TuskoLand jest zbudowany na tych samych fundamentach co grecka gospodarka (KORUPCJA,NIEFUNKCJONALNE PAŃSTWO i OGROMNA BIUROKRACJA) oraz, że wkrótce czeka III RP ten sam losco dzisiaj Greków. O Ironio Historii dzisiaj jest święto narodowe Grecji - jak nasze 1 września i wspomnienia agresji najpierw Włoch, a poterm Hitlera na Grecję- teraz nazajutrz po sławetnym obcięciu wartosci greckich obligacji o 50% i zawsze odbywały się z rej okazji parada wojskowa w Tesalonikach oraz Parady najlepszych uczniów przed lokalnym establishmentem.
    DZIŚ media greckie pełne są relacji o odwołanej, bo zablokowanej przez rozgniewanych demonstrantów paradzie w Tesalonikach i rejteradzie Prezydenta Grecji przed tłumem, pokazują relacje z pustymi trybunami oficjeli, a tam gdzie ci się odważyli pojawić o rzucanych w ich stronę kubkami z kawą czy jogurtem= oznaką najwyższej pogardy i lekceważenia. A przecież niecałe dwa lata temu ten sam tłum masowo POparł partię tutejszego TuskaObiecywacza- Papandreu, który zapewniał, że "Lefta Yparchun" czyli że pieniądze na dalsze beztroskie życie SĄ i on je ludziom da! Zdobyli wtedy ponad 50 % mandatów i CO? Ano PRAWDA zawsze do ludzi dotrze. Dobry Bóg sprawił, że w swym życiu po raz trzeci muszę przeżywać epokę Gierka- tego prawdziwego przeżyłem jako nastolatek w Gdańsku za PRL,od 2000 r. obserwuję z rosnącym zdumieniem w wydaniu greckim, a od 2007 r. w III RP.
    Skutek czy jak pisał ś.p. Kisiel - REZULTAT - jest zawsze ten sam! Gdy czytam powyborcze komentarze, również prawicowych blogerów, to zastanawia mnie, że i oni zakładają, że Tusk będzie (nie)rządził przez nastepne cztery lata- Jednak PR działa, nawet na świadomych, że media manipulują!POdobnie zachowywaki sie jeszcze niedawno Grecy - ich media tez ekscytowaly się sukcesami w Eurowizji, na wszystkich kanałach godzinami leciały programu z cyklu bla, bla, były i Tańce z Gwiazdami - tylko PRAWDY i POWAGI brakowało.
    Szkoda tylko, że skutki nadchodzącego i nieuniknionego kryzysu w POlsce odczują, nieraz najbardziej również ci, którzy ostrzegali,nie dali się omamić POlityce Miłości i nieodpowiedzialnści...
    Pozdrawiam raz jeszcze - Z Bogiem!
    PYZOL: Polska i Węgry
  • 23.10.2011 13:13

    @Cimocha plus ALL

    Grecy BYLI Zieloną Wyspą na mapie Tuska- można to sprawdzić w Internecie!!!Blisko od dwu lat piszę w komentarzach na wielu blogach na temat zaskakujących POdobieństw "gospodarowania" w Grecji i III RP, gorzko żartowałem, że po raz trzeci w życiu mogę przeżywać epokę gierkowską- raz w PRL, raz w Grecji, gdzie mieszkam od wielu lat i zarazem od 2007 roku w III RP. Najbardziej zaskakuje łatwość manipulacji ludźmi i wmawiania im, że jest świetnie...
    I ostatnie wybory za Gierka wykazały poparcie 90%- pomijam sprawę wiarygodności, ale wcale nie było tak, że w końcówce Gierka zapędzano ludzi siłą do lokali wyborczych W Grecji jeszcze dwa lata temu Papandreu wygrał zyskując ponad 40% głosów i największą od 20 lat przewagę nad opozycją, a dzisiaj sami widzicie. POlactwo tak często śmiejące się z Greków nie zauważa, że POstepuje dokładnie tak samo- POpiera Cudaka, który nie robi nic, a jak juz coś zrobi to człowiek zastanawia się czy jednak nie lepiej żeby NIC nie robił?! A Skutek czy jak mawiał ś.p. Kisiel REZULTAT jest i BĘDZIE ZAWSZE ten sam!
    Pozdrawiam serdecznie!
    KRZYSZTOF RYBIŃSKI: Ciekawa lektura w oczekiwaniu na wyniki unijnego szczytowania
  • 14.10.2011 15:53

    @BGM-109

    Bo to wszystko są nazwiska przybrane, żeby nie powiedzieć wprost "resortowe", najczęściej aby ukryć koligacje rodzinne czy przynależność do narodu starszych, mądrzejszych braci!
    Proszę sobie przypomnieć historię z nazwiskami rodziców
    P.O. Prezydentowej, żony Bul-Komorowskiego!!!
    Pozdrawiam serdecznie!
    MARTYNKA: BO ŚMIERDZIAŁO, CZYLI "PROSTA OSZYBKA" MSZ
  • 12.10.2011 07:29

    @KaZet

    Właśnie napisałem o tym samym zjawisku- wielu blogerów, za zwłaszcza dziennikarzy narzeka, że PiS nie przebił się ze swoim przekazem i programem do społeczeństwa, ale gdy spytasz jak Ty, co zrobił lub gdzie pisał o tym programie zapada cisza!
    Pozdrawiam serdecznie!
    JANINA JANKOWSKA: Ufka zamyka blogerom usta.
  • 12.10.2011 07:27

    Nie pytaj co Kaczyński i PiS dadzą Tobie-pytaj siebie co TY zrobiłeś/aś by PiS wygrał???

    Przede wszystkim chciałbym POgratulować Pani (nie)trafności tytułu Pani notki!Przecież Ufka wcale nie mówi o zamykaniu ust blogerom, ale namawia do unikania jałowej, również moim zdaniem, dyskusji nad zastąpieniem Kaczyńskiego kimś innym-najciekawsze, że bardzo nieliczni obstawiają konkretne nazwiska!!
    Patrząc na modny ostatnio na przykład Węgier, to Orban spędził w opozycji 8 lat, a nikt tam nie wyst epował z hasłem o konieczności zmiany lidera. Poza tym czytając dyskusje powyborcze na wielu stronach zauważam, że większość(poza Freemanem czy Rolexem) stawia swoje hipotezy w kompletnym oderwaniu od REALNEGO stanu polskiej gospodarki i finansów, takk jakby przed Tuskiem były cztery lata spokojnego jak dotychczas rządzenia. A przecież nie tylko w Polsce , ale i w Unii Europejskiej zachodzą procesy, które już bardzo niedługo zburzą obraz małej stabilizacji i grilla i tanich wyjazdów zagranicznych. Pozwolę sobie wkleić fragment postu jaki umieściłem pod notatką pani Lichockiej z Gazety Polskiej, bo ona zadziwiająco szybko spadła z SG-
    "To będzie najkrótsza kadencja Parlamentu III RP!
    Przede wszystkim dziękuję za Pani postawę i pracę , zwłaszcza po Katastrofie Smoleńskiej. Zgadzam się generalnie z większością Pani tez, ale chciałbym zapewnić, że jak każde KŁAMSTWO, także i ten cały twór zwany III RP jest bliski końca.
    Społeczeństwo można ogłupiać, tworzyć mu rozmaite matriksy, ale to wszystko działa TYLKO gdy jest "micha i zagrycha".
    Mnie obecna sytuacja bardzo przypomina mą młodość i moje zdumienie gdy w kilka miesięcy po Pierwszej Pielgrzymce Jana Pawła II naród "wyraził swe pełne zaufanie do linii Partii na bodajże VIII Zjeździe,brał masowo udział w wyborach a w kilka miesięcy potem już był Sierpień 1980r.
    Mam takie dziwne Déjà vu już po raz trzeci - tak się w moim życiu pooukładało, że najpierw przeżywałem epokę gierkowska w Gdańsku, potem przeżywałem okres iście gierkowskiej prosperity w Grecji- , a od kilku lat z coraz większym zdumieniem widzę niesamowite wręcz POdobieństwa polityki gospodarczej, propagandy medialnej i otumanienia społeczeństwa przez Słonko Peru i Partii do okresu Gierka. Zwracał zresztą na to uwagę kilkakrotnie Ziemkiewicz w swych felietonach. I SKUTEK tej POlityki ZAWSZE jest i MUSI być ten sam-ktoś wreszcie mówi SPRAWDZAM, a Naród w swej masie budzi się, bo żoładka oszukać się nie da!Ponieważ wile czytelników zna sytuację Grecji tylko ze spac zonej trochę sytuacji ostatnich dwu lat, pozwolę sobie wkleić fragment o greckiej gierkowszczyźnie, który wpisałem na blogu pana Warzedchy:
    "Jestem przekonany, że Polskę i Polaków czeka katharsis i to już w najbliższych kilkunastu miesiącach! W Grecji dwa lata temu też wygrał Papandreu i to zyskujac dużo ponad 40% głosów, a dzisiaj politycy z jego partii (PASOK) boją się wyjść do restauracji czy na kawę, bo rozgoryczeni Grecy zaraz dają im odczuć swą nienawiść! Powtarzam dziś to co pisałem już od kilkunastu miesięcy, że III RP jest zbudowana na tych samych FUNDAMENTACH co Grecja- ogromna biurokracja, tolerowanie korupcji i "załatwiania" przez koperty, kilkanaście kanałów TV codziennie wmawiało Grekom, że są w czołówce krajów europejskich(pamiętacie Zielone wyspy na mapie Tuska?), kazano się cieszyć wygranymi w Eurowizji(sic!)Euro 2004 czy na Olimpiadzie w Atenach, ogłupiano serialami czy programami typu Idol, Taniec z gwiazdami itp.I chociaż sytuacja gospodarcza i finansowa kraju była już wtedy tragiczna, to nieświadomi tego Grecy, przecież wybrali sobie rząd Pasok-u, którego naczelnym hasłem kampanii wyborczej było "Lefta Yparchun czyli Pieniądze ( na zasiłki, dalsze funkcjonowanie) SĄ!!!
    Teraz, gdy PRAWDA wyszła na jaw, gdy codziennie dowiadują się o kolejnych podatkach i opłatach, o radykalnym cięciu płac - i to nie tylko w sektorze publicznym narasta złośc i na razie nieukierunkowany gniew- Po prostu w ostatnich 30 latach Grecją rządziły na zmianę Pasok i ND- coś jak Platforma i SLD, obie te partie są równo "Umoczone" w doprowadzeniu kraju do bankructwa i niespotykanej zapaści gospodarczej. Media skutecznie zadbały, by dla tych dwóch partii nie było systemowej alternatywy- czesc młodych popiera skrajna lewice(komunistów z KKE lub Palikotowców z SYRIZA, ale wszyscy mają świadomość, że to nie jest wybór, który dałby Grecji szansę na odnowę! I to jest największy obecnie problem Grecji- brak lidera, który mógłby WIARYGODNIE zapowiedzieć program drastycznych oszczędności i wyjścia z kryzysu!
    Dlatego dziękujmy Bogu, że w Polsce jest PiS z Kaczyńskim na czele, o którym można powiedzieć wiele, ale na pewno nie można go powiązać z Układem rządzącym III RP. Jestem PEWNIEN,ŻE niedługo Polactwo przekona się boleśnie, że kolejne obietnice wielkich sukcesów trampkarzy Pana Tuska są idiotycznymi mirażami i będą musieli wyrwać się z Matriksa w jakim utrzymują ich merdia z Lisem i MOlejnik na czele.I wtedy nie wystarczy polactwu nienawiść do Kaczora czy Kościoła- z tego chleba i pracy nie będzie!
    Trzeba nam, ludziom o konserwatywnych poglądach wielkiej i długiej pracy u podstaw, budowania struktur ale w RAMACH PiS- wszelkie próby samotnego działania kończą się tak jak kończą właśnie JKM czy Marek Jurek!
    Bez wielkiej ODNOWY moralnej, bez powrotu do starych wartości jak Prawda, Honor i Patriotyzm nie zrobimy nic, nawet gdy PiS wygra następne wybory.
    Nie darmo Bóg prowadził Mojżesza do Ziemi Obiecanej przez 40 lat- choć to było tak blisko!"
    Niech Bóg błogosławi Polsce!
    Pozdrawiam serdecznie!


    JANINA JANKOWSKA: Ufka zamyka blogerom usta.
  • 11.10.2011 16:41

    To będzie najkrótsza kadencja Parlamentu III RP!

    Przede wszystkim dziękuję za Pani postawę i pracę , zwłaszcza po Katastrofie Smoleńskiej. Zgadzam się generalnie z większością Pani tez, ale chciałbym zapewnić, że jak każde KŁAMSTWO, także i ten cały twór zwany III RP jest bliski końca.
    Społeczeństwo można ogłupiać, tworzyć mu rozmaite matriksy, ale to wszystko działa TYLKO gdy jest "micha i zagrycha".
    Mnie obecna sytuacja bardzo przypomina mą młodość i moje zdumienie gdy w kilka miesięcy po Pierwszej Pielgrzymce Jana Pawła II naród "wyraził swe pełne zaufanie do linii Partii na bodajże VIII Zjeździe,brał masowo udział w wyborach a w kilka miesięcy potem już był Sierpień 1980r.
    Mam takie dziwne Déjà vu już po raz trzeci - tak się w moim życiu pooukładało, że najpierw przeżywałem epokę gierkowska w Gdańsku, potem przeżywałem okres iście gierkowskiej prosperity w Grecji- , a od kilku lat z coraz większym zdumieniem widzę niesamowite wręcz POdobieństwa polityki gospodarczej, propagandy medialnej i otumanienia społeczeństwa przez Słonko Peru i Partii do okresu Gierka. Zwracał zresztą na to uwagę kilkakrotnie Ziemkiewicz w swych felietonach. I SKUTEK tej POlityki ZAWSZE jest i MUSI być ten sam-ktoś wreszcie mówi SPRAWDZAM, a Naród w swej masie budzi się, bo żoładka oszukać się nie da!Ponieważ wile czytelników zna sytuację Grecji tylko ze spac zonej trochę sytuacji ostatnich dwu lat, pozwolę sobie wkleić fragment o greckiej gierkowszczyźnie, który wpisałem na blogu pana Warzedchy:
    "Jestem przekonany, że Polskę i Polaków czeka katharsis i to już w najbliższych kilkunastu miesiącach! W Grecji dwa lata temu też wygrał Papandreu i to zyskujac dużo ponad 40% głosów, a dzisiaj politycy z jego partii (PASOK) boją się wyjść do restauracji czy na kawę, bo rozgoryczeni Grecy zaraz dają im odczuć swą nienawiść! Powtarzam dziś to co pisałem już od kilkunastu miesięcy, że III RP jest zbudowana na tych samych FUNDAMENTACH co Grecja- ogromna biurokracja, tolerowanie korupcji i "załatwiania" przez koperty, kilkanaście kanałów TV codziennie wmawiało Grekom, że są w czołówce krajów europejskich(pamiętacie Zielone wyspy na mapie Tuska?), kazano się cieszyć wygranymi w Eurowizji(sic!)Euro 2004 czy na Olimpiadzie w Atenach, ogłupiano serialami czy programami typu Idol, Taniec z gwiazdami itp.I chociaż sytuacja gospodarcza i finansowa kraju była już wtedy tragiczna, to nieświadomi tego Grecy, przecież wybrali sobie rząd Pasok-u, którego naczelnym hasłem kampanii wyborczej było "Lefta Yparchun czyli Pieniądze ( na zasiłki, dalsze funkcjonowanie) SĄ!!!
    Teraz, gdy PRAWDA wyszła na jaw, gdy codziennie dowiadują się o kolejnych podatkach i opłatach, o radykalnym cięciu płac - i to nie tylko w sektorze publicznym narasta złośc i na razie nieukierunkowany gniew- Po prostu w ostatnich 30 latach Grecją rządziły na zmianę Pasok i ND- coś jak Platforma i SLD, obie te partie są równo "Umoczone" w doprowadzeniu kraju do bankructwa i niespotykanej zapaści gospodarczej. Media skutecznie zadbały, by dla tych dwóch partii nie było systemowej alternatywy- czesc młodych popiera skrajna lewice(komunistów z KKE lub Palikotowców z SYRIZA, ale wszyscy mają świadomość, że to nie jest wybór, który dałby Grecji szansę na odnowę! I to jest największy obecnie problem Grecji- brak lidera, który mógłby WIARYGODNIE zapowiedzieć program drastycznych oszczędności i wyjścia z kryzysu!
    Dlatego dziękujmy Bogu, że w Polsce jest PiS z Kaczyńskim na czele, o którym można powiedzieć wiele, ale na pewno nie można go powiązać z Układem rządzącym III RP. Jestem PEWNIEN,ŻE niedługo Polactwo przekona się boleśnie, że kolejne obietnice wielkich sukcesów trampkarzy Pana Tuska są idiotycznymi mirażami i będą musieli wyrwać się z Matriksa w jakim utrzymują ich merdia z Lisem i MOlejnik na czele.I wtedy nie wystarczy polactwu nienawiść do Kaczora czy Kościoła- z tego chleba i pracy nie będzie!
    Trzeba nam, ludziom o konserwatywnych poglądach wielkiej i długiej pracy u podstaw, budowania struktur ale w RAMACH PiS- wszelkie próby samotnego działania kończą się tak jak kończą właśnie JKM czy Marek Jurek!
    Bez wielkiej ODNOWY moralnej, bez powrotu do starych wartości jak Prawda, Honor i Patriotyzm nie zrobimy nic, nawet gdy PiS wygra następne wybory.
    Nie darmo Bóg prowadził Mojżesza do Ziemi Obiecanej przez 40 lat- choć to było tak blisko!"
    Niech Bóg błogosławi Polsce!
    Pozdrawiam serdecznie!


    PUBLIKACJE GAZETY POLSKIEJ: Demokracja wedle rysu wschodniego
  • 10.10.2011 11:06

    Czekanie na rewolucję TO WŁAŚNIE Realizm!!!

    Oczywiście nie pragnę krwawej rewolucji, ale rewolucyjna wprost ZMIANA poglądów i wyborów polactwa zachwyconego, że Kaczor znów przegrał, jest jak najbardziej REALNA- moim zdaniem to kwestia najbliższych kilkunastu miesięcy!W pełni podzielam opinię wyrażoną w notce Freemana- tę bitwę można było sobie pozwolić przegrać, by tym bardziej wygrać już niedługo, bo jestem pewien, że jednak PiS wygra i to duuużo szybciej niż się Pan spodziewa!
    Jestem przekonany, że Polskę i Polaków czeka katharsis i to już w najbliższych kilkunastu miesiącach! W Grecji dwa lata też wygrał Papandreu i to zyskujac dużo ponad 40% głosów, a dzisiaj politycy z jego partii (PASOK) boją się wyjść do restauracji czy na kawę, bo rozgoryczeni Grecy zaraz dają im odczuć swą nienawiść! Powtarzam dziś to co pisałem już od kilkunastu miesięcy, że III RP jest zbudowana na tych samych FUNDAMENTACH co Grecja- ogromna biurokracja, tolerowanie korupcji i "załatwiania" przez koperty, kilkanaście kanałów TV codziennie wmawiało Grekom, że są w czołówce krajów europejskich(pamiętacie Zielone wyspy na mapie Tuska?), kazano się cieszyć wygranymi w Eurowizji(sic!)Euro 2004 czy na Olimpiadzie w Atenach, ogłupiano serialami czy programami typu Idol, Taniec z gwiazdami itp.I chociaż sytuacja gospodarcza i finansowa kraju była już wtedy tragiczna, to nieświadomi tego Grecy, przecież wybrali sobie rząd Pasok-u, którego naczelnym hasłem kampanii wyborczej było "Lefta Yparchun czyli Pieniądze ( na zasiłki, dalsze funkcjonowanie) SĄ!!!
    Teraz, gdy PRAWDA wyszła na jaw, gdy codziennie dowiadują się o kolejnych podatkach i opłatach, o radykalnym cięciu płac - i to nie tylko w sektorze publicznym narasta złośc i na razie nieukierunkowany gniew- Po prostu w ostatnich 30 latach Grecją rządziły na zmianę Pasok i ND- coś jak Platforma i SLD, obie te partie są równo "Umoczone" w doprowadzeniu kraju do bankructwa i niespotykanej zapaści gospodarczej. Media skutecznie zadbały, by dla tych dwóch partii nie było systemowej alternatywy- czesc młodych popiera skrajna lewice(komunistów z KKE lub Palikotowców z SYRIZA, ale wszyscy mają świadomość, że to nie jest wybór, który dałby Grecji szansę na odnowę! I to jest największy obecnie problem Grecji- brak lidera, który mógłby WIARYGODNIE zapowiedzieć program drastycznych oszczędności i wyjścia z kryzysu!
    Dlatego dziękujmy Bogu, że w Polsce jest PiS z Kaczyńskim na czele, o którym można powiedzieć wiele, ale na pewno nie można go powiązać z Układem rządzącym III RP. Jestem PEWNIEN,ŻE niedługo Polactwo przekona się boleśnie, że kolejne obietnice wielkich sukcesów trampkarzy Pana Tuska są idiotycznymi mirażami i będą musieli wyrwać się z Matriksa w jakim utrzymują ich merdia z Lisem i MOlejnik na czele.I wtedy nie wystarczy polactwu nienawiść do Kaczora czy Kościoła- z tego chleba i pracy nie będzie!
    Trzeba nam, ludziom o konserwatywnych poglądach wielkiej i długiej pracy u podstaw, budowania struktur ale w RAMACH PiS- wszelkie próby samotnego działania kończą się tak jak kończą właśnie JKM czy Marek Jurek!
    Bez wielkiej ODNOWY moralnej, bez powrotu do starych wartości jak Prawda, Honor i Patriotyzm nie zrobimy nic, nawet gdy PiS wygra następne wybory.
    Nie darmo Bóg prowadził Mojżesza do Ziemi Obiecanej przez 40 lat- choć to było tak blisko!
    Niech Bóg błogosławi Polsce!
    Pozdrawiam serdecznie!

    ŁUKASZ WARZECHA: Czekanie na rewolucję czy realizm?
  • 10.10.2011 10:03

    PRAWDA jest najważniejsza i ZAWSZE zwycięża - to TYLKO kilkanascie miesięcy!

    Zgadzając się z wieloma Pana opiniami- zwłaszcza w części opisującej polskie społeczeństwo w 2011 roku, a które już dość dawno trafnie scharakteryzował Ziemkiewicz mianem "polactwo"- chciałbym nie zgodzić się z pesymistycznym nastrojem Pana notki.
    W mojej opinii rację ma Freeman w dzisiejszej notce- tę bitwę można było sobie pozwolić przegrać, by tym bardziej wygrać już niedługo, bo jestem pewien, że jednak PiS wygra i to duuużo szybciej niż się Pan spodziewa!
    Jestem przekonany, że Polskę i Polaków czeka katharsis i to już w najbliższych kilkunastu miesiącach! W Grecji dwa lata też wygrał Papandreu i to zyskujac dużo ponad 40% głosów, a dzisiaj politycy z jego partii (PASOK) boją się wyjść do restauracji czy na kawę, bo rozgoryczeni Grecy zaraz dają im odczuć swą nienawiść! Powtarzam dziś to co pisałem już od kilkunastu miesięcy, że III RP jest zbudowana na tych samych FUNDAMENTACH co Grecja- ogromna biurokracja, tolerowanie korupcji i "załatwiania" przez koperty, kilkanaście kanałów TV codziennie wmawiało Grekom, że są w czołówce krajów europejskich(pamiętacie Zielone wyspy na mapie Tuska?), kazano się cieszyć wygranymi w Eurowizji(sic!)Euro 2004 czy na Olimpiadzie w Atenach, ogłupiano serialami czy programami typu Idol, Taniec z gwiazdami itp.I chociaż sytuacja gospodarcza i finansowa kraju była już wtedy tragiczna, to nieświadomi tego Grecy, przecież wybrali sobie rząd Pasok-u, którego naczelnym hasłem kampanii wyborczej było "Lefta Yparchun czyli Pieniądze ( na zasiłki, dalsze funkcjonowanie) SĄ!!!
    Teraz, gdy PRAWDA wyszła na jaw, gdy codziennie dowiadują się o kolejnych podatkach i opłatach, o radykalnym cięciu płac - i to nie tylko w sektorze publicznym narasta złośc i na razie nieukierunkowany gniew- Po prostu w ostatnich 30 latach Grecją rządziły na zmianę Pasok i ND- coś jak Platforma i SLD, obie te partie są równo "Umoczone" w doprowadzeniu kraju do bankructwa i niespotykanej zapaści gospodarczej. Media skutecznie zadbały, by dla tych dwóch partii nie było systemowej alternatywy- czesc młodych popiera skrajna lewice(komunistów z KKE lub Palikotowców z SYRIZA, ale wszyscy mają świadomość, że to nie jest wybór, który dałby Grecji szansę na odnowę! I to jest największy obecnie problem Grecji- brak lidera, który mógłby WIARYGODNIE zapowiedzieć program drastycznych oszczędności i wyjścia z kryzysu!
    Dlatego dziękujmy Bogu, że w Polsce jest PiS z Kaczyńskim na czele, o którym można powiedzieć wiele, ale na pewno nie można go powiązać z Układem rządzącym III RP. Jestem PEWNIEN,ŻE niedługo Polactwo przekona się boleśnie, że kolejne obietnice wielkich sukcesów trampkarzy Pana Tuska są idiotycznymi mirażami i będą musieli wyrwać się z Matriksa w jakim utrzymują ich merdia z Lisem i MOlejnik na czele.Trzeba nam wielkiej i długiej pracy u podstaw!Bez wielkiej ODNOWY moralnej, bez powrotu do starych wartości jak Prawda, Honor i Patriotyzm nie zrobimy nic.
    Niech Bóg błogosławi Polsce!
    Pozdrawiam serdecznie!
    PRZEMEK PIĘTAK: Koniec romantycznych złudzeń
  • 10.10.2011 08:40

    A jednak PiS wygra i to duuużo szybciej niż się Pan spodziewa!

    Jestem przekonany, że Polskę i Polaków czeka katharsis i to już w najbliższych kilkunastu miesiącach! W Grecji dwa lata też wygrał Papandreu i to zyskujac dużo ponad 40% głosów, a dzisiaj politycy z jego partii (PASOK) boją się wyjść do restauracji czy na kawę, bo rozgoryczeni Grecy zaraz dają im odczuć swą nienawiść!Powtarzam dziś to co pisałem już od kilkunastu miesięcy, że III RP jest zbudowana na tych samych FUNDAMENTACH co Grecja- ogromna biurokracja, tolerowanie korupcji i "załatwiania" przez koperty, kilkanaście kanałów TV codziennie wmawiało Grekom, że są w czołówce krajów europejskich(pamiętacie Zielone wyspy na mapie Tuska?), kazano się cieszyć wygranymi w Eurowizji(sic!)Euro 2004 czy na Olimpiadzie w Atenach, ogłupiano serialami czy programami typu Idol, Taniec z gwiazdami itp.I chociaż sytuacja gospodarcza i finansowa kraju była już wtedy tragiczna, to nieświadomi tego Grecy, przecież wybrali sobie rząd Pasok-u, którego naczelnym hasłem kampanii wyborczej było "Lefta Yparchun czyli Pieniądze ( na zasiłki, dalsze funkcjonowanie) SĄ!!!
    Teraz, gdy PRAWDA wyszła na jaw, gdy codziennie dowiadują się o kolejnych podatkach i opłatach, o radykalnym cięciu płac - i to nie tylko w sektorze publicznym narasta złośc i na razie nieukierunkowany gniew- Po prostu w ostatnich 30 latach Grecją rządziły na zmianę Pasok i ND- coś jak Platforma i SLD, obie te partie są równo "Umoczone" w doprowadzeniu kraju do bankructwa i niespotykanej zapaści gospodarczej. Media skutecznie zadbały, by dla tych dwóch partii nie było systemowej alternatywy- czesc młodych popiera skrajna lewice(komunistów z KKE lub Palikotowców z SYRIZA, ale wszyscy mają świadomość, że to nie jest wybór, który dałby Grecji szansę na odnowę! I to jest największy obecnie problem Grecji- brak liders, który mógłby WIARYGODNIE zapowiedzieć program drastycznych oszczędności i wyjścia z kryzysu!
    Dlatego dziękujmy Bogu, że w Polsce jest PiS z Kaczyńskim na czele, o którym można powiedzieć wiele, ale na pewno nie można go powiązać z Układem rządzącym III RP. Już niedługo Polactwo przekona się boleśnie, że kolejne obietnice wielkich sukcesów trampkarzy Pana Tuska są idiotycznymi mirażami i będą musieli wyrwać się z Matriksa w jakim utrzymują ich merdia z Lisem i MOlejnik na czele.Bez wielkiej ODNOWY moralnej, bez powrotu do starych wartości jak Prawda, Honor i Patriotyzm nie zrobimy nic.
    Niech Bóg błogosławi Polsce!
    Pozdrawiam serdecznie!
    MORAINE: Drugiego Budapesztu nie ma i nie będzie
  • 04.09.2011 21:23

    Podstawowym żądaniem PiS powinien być Raport z wykonania zobowiązań Tuska za 4 lata!!!

    Dziękuję panu bardzo serdecznie za Pańskie wpisy i szczery do bólu opis III RP. Moim zdaniem, wszelkie debaty o debatach mają na celu przemilczenie wydawałoby się rzeczy OCZYWISTEJ- zdania Narodowi Raportu z tego co się zrobiło jako rząd w ostatnich 4 latach, warto przypomnieć uroczyście podpisane 10 zobowiązań Tuska i dokonać oceny ich realizacji- same suche fakty i liczby!
    To POtępieńcy chcą znów kampanii emocjonalnej, bez konkretów, bez argumentów, z jedynym przesłaniem, że Kaczor jest be, że Jego rządy to obciach itp.Nie wolno im tego ułatwiać!!!
    Pozdrawiam bardzo serdecznie !
    ALEKSANDER ŚCIOS: ŻADNYCH DEBAT CZYLI O „DZIENNIKARSKOŚCI”

123456789... następna



zamknij

logowanie


Użyj konta Facebook do komentowania w Salon24.pl:

Zaloguj się z kontem facebook


zamknij