Arabia Saudyjska traci dwóch podstawowych zawodników. Źródło: EPA/Noushad Thekkayil

Dobra wiadomość dla Polski. Arabia Saudyjska straciła dwóch podstawowych piłkarzy

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
We wtorek reprezentacja Arabii Saudyjskiej sprawiła dużą niespodziankę, pokonując Argentynę 2:1 w fazie grupowej mistrzostw świata w Katarze. Niestety podopieczni Hervé Renarda okupili zwycięstwo utratą dwóch gwiazd. W konsekwencji Saudyjczycy przystąpią do meczu z biało-czerwonymi poważnie osłabieni.

Arabia Saudyjska osłabiona przed meczem z Polską

Wiadomo, że trener Saudyjczyków Herve Renard nie będzie mógł skorzystać z pomocy dwóch zawodników, którzy przyczynili się do sensacyjnej wygranej 2:1 z Argentyną. Yaser Al-Shahrani i kapitan zespołu Salman Al-Faraj z powodu kontuzji nie zagrają już w tegorocznych mistrzostwach.

Obrońca Al-Shahrani w ostatnich minutach meczu z "Albicelestes" wziął udział w groźnie wyglądającym zdarzeniu. Wychodzący do piłki bramkarz Al-Owais wyskoczył z wysuniętym kolanem, na które "nadział się" kolega z zespołu. Zawodnik stracił przytomność i po nocy spędzonej w Dausze w środę został przewieziony na dalsze leczenie do Rijadu. Lekarze stwierdzili u niego złamanie szczęki, złamanie kości twarzy i krwotok wewnętrzny.

Z kolei uraz kolana Al-Faraja miał miejsce jeszcze w pierwszej połowie. Środkowy pomocnik i kapitan zespołu zszedł z boiska tuż przed przerwą i również nie wróci do gry w katarskiej imprezie.

Dobre nastroje przed meczem z reprezentacją Polski

Po pierwszej kolejce spotkań grupy C w saudyjskich mediach przeważa optymizm co do dalszych losów “Zielonych Sokołów” w mundialowej rywalizacji. Panuje przekonanie, że po zwycięstwie nad Argentyną Saudyjczykom nie są dziś groźne ani ekipa Polski, ani zespół Meksyku.

Dziennik “Arab News” opisując w środę “historyczną wygraną nad Argentyną” zaznacza, że podopieczni trenera Herve Renarda są w stanie pokonać każdy uczestniczący w mundialu zespół, w tym sobotniego rywala – Polskę.

W tekście zatytułowanym ironicznie “Dont cry for me, Argentina!” (Nie płacz po mnie, Argentyno!) saudyjski dziennik przestrzega jednak przed lekceważeniem kolejnych rywali.

“Trzeba jeszcze zmierzyć się z Polską, a następnie z Meksykiem (…). Oba zespoły prawdopodobnie są wciąż faworytami spotkań z Arabią Saudyjską” - napisał “Arab News”.

Z kolei dziennik “Saudi Gazette” odnotowuje, że w mediach społecznościowych panuje euforia wśród Saudyjczyków, w tym również w gronie przywódców religijnych Arabii Saudyjskiej.

Gazeta odnotowuje też dużą radość po zwycięstwie nad Argentyną w innych krajach arabskich. Zauważa, że “Zielone Sokoły” w sobotnim meczu przeciwko Polsce będą dopingowani przez kibiców nie tylko z Arabii Saudyjskiej i Kataru, ale również przez fanów z innych państw arabskich.