Lewandowski odpowiada na spot: Polska Kaczyńskich była krajem specjalnej troski

Janusz Lewandowski w spocie PiS, fot. YouTube/kadr z filmu
Janusz Lewandowski w spocie PiS, fot. YouTube/kadr z filmu

Najnowszy pomysł PiS w kampanii parlamentarnej to spoty przedstawiające w negatywnym świetle dokonania najbliższych współpracowników Ewy Kopacz. Jednym z pierwszych jest Janusz Lewandowski. 

- Nie spodziewałem się, że będę bohaterem w kampanii, w której nie kandyduję - odpowiada bohater pierwszego klipu. Janusz Lewandowski dodaje, że spot świadczy o bezradności opozycji.

PiS negatywnie o Lewandowskim 

PiS przypomina, że przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze zarządzał polską gospodarką na początku lat 90. i wprowadził program powszechnej prywatyzacji. "Program Lewandowskiego nazwano najdroższą porażką III RP" - słyszymy w najnowszym spocie.

Zobacz klip "Wszyscy ludzie Ewy Kopacz: Janusz Lewandowski":

Politycy PiS przypominają również, że Lewandowski zarabia ponad 50 tys. złotych miesięcznie jako europoseł i twierdzi, że w Polsce nie ma głodujących dzieci. "Czy chcesz, by Janusz Lewandowski wraz z Ewą Kopacz nadal decydowali o wyprzedaży polskich przedsiębiorstw?" - takim pytaniem kończy się krótki klip.

Lewandowski się broni

- Dla mnie to powrót do przeszłości, do lat 90., kiedy wraz z Leszkiem Balcerowiczem byliśmy atakowani przez Tymińskiego, potem przez Samoobronę, a teraz pałeczkę przejął PiS. To dowód bezradności. Oczywiście ja mam własny rozrachunek z tymi reformami z początku lat 90., ale to, że Polska jako jedyny kraj ma w Europie dwa i pół razy większy produkt globalny dziś niż miała na początku lat 90. jest powodem do satysfakcji. Stoi za tym olbrzymia przedsiębiorczość Polaków, ale jakąś cząstkę stanowi ręką moja czy Leszka Balcerowicza. Należy spytać tych, którzy atakują: gdzie jest wasza cegiełka - odpowiadał na zarzuty Janusz Lewandowski.

W TVN Biznes i Świat dodał również, że nie wszystko poszło po myśli reformatorów gospodarczych na początku III RP: - Te wszystkie przyspieszone metody, ale wynikające z ogromnej chęci, aby te akcje trafiły pod strzechy, nie spełniły oczekiwań. Ale oczywiście nie było z tym takiego dramatu, jak pokazano w tych spotach - powiedział.

... i atakuje Kaczyńskiego

Lewandowski odniósł się również do sejmowej debaty ws. kryzysu imigracji w Europie i ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego: - To słownictwo, które przypomina lata 2005-2007. Prezes Jarosław Kaczyński jest takim wykopaliskiem z okresu międzywojennego, kiedy Polska była otoczona przez wrogie mocarstwa. Prezes Kaczyński patrzy na współczesną Polskę przez takie okulary podczas, gdy jesteśmy w systemie zbiorowego bezpieczeństwa, czyli NATO oraz systemie zbiorowego podciągania się cywilizacyjnego, jakim jest Unia Europejska - zarzucił prezesowi PiS.

- Polska, tak jak w latach 2005-2007 może być traktowana jako kraj specjalnej troski. Prezes Kaczyński jest wirtuozem złych emocji - dodał Lewandowski.

Źródło: TVN 24 BiŚ, Youtube

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Lubię to! Skomentuj266 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale