2 obserwujących
41 notek
14k odsłon
1060 odsłon

XI - nie bądź obojętny wobec czego ?

Wykop Skomentuj56

10 Przykazań, a 11 nie bądź obojętny wobec tego:


1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.

Tworzymy świat w którym jest coraz mniej miejsca dla Pana Boga, gdzie Jego przykazania są lekceważone, a na Jego miejscu stawiamy różne bożki np. pieniądze, sławę, sex, władzę...


2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga nadaremno.

Imię Boże jest obrażane, często przez tych, którzy żądają dla siebie tolerancji, ale nieraz i przez samych podających się za wierzących, także wtedy kiedy pochwalają to, co jest dla Pana Boga grzechem.


3.Pamiętaj abyś dzień święty święcił.

Człowiek współczesny w dzień święty konsumuje, podobnie jak w inne dni tygodnia. Nie zwraca się w tym dniu ku Bogu i dlatego zapomina o Nim coraz bardziej. Pan Bóg  i Kościół stają się przeszkodą i marginesem życia.


4.Czcij ojca swego i matkę swoją.

Słowa ojciec, matka, rodzina też są zapominane, a nawet zakazywane przez twórców "nowego wspaniałego świata", podobnie jak naród i ojczyzna. Budujemy światowy "łagier".


5.Nie zabijaj.

Prawo do mordowania nienarodzonych ludzkich istot traktowane jest jako prawo człowieka. Konieczność ich zabijania jest rzekomo przejawem wolności wyboru i ma zapewnić komfort życia dla tych, którym powiodło się uniknąć prenatalnego Holocaustu.


6.Nie cudzołóż

Zalew pornografii w internecie, rozwody, tzw. "małżeństwa" homoseksualistów to przejawy coraz większej degrengolady moralnej współczesnego świata. Globalna Sodoma i Gomora.


7. Nie kradnij

Kradzież ma różne formy i wymiary, wypływając przede wszystkim z chciwości. Globalny system finansowy to jedna wielka lichwa.


8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

Media w coraz mniejszym zakresie stają się narzędziem komunikacji społecznej, w coraz większym zaś narzędziem propagandy i manipulacji w walce o dominację. Rozrywka jest pusta, pozbawiona odniesień moralnych.


9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.

Nawet już nie wiemy co oznacza bycie mężem, a co żoną. Oddajemy hołd fałszywemu tzw. "równouprawnieniu."


10.Ani żadnej rzeczy która jego jest.

Człowiek ma nie posiadać rzeczy, ale raczej być przez nie posiadanym tzn. np. podporządkowany systemowi elektronicznej kontroli jego życia.


11. Nie bądź obojętny wobec czego ?

Czas zatem zacząć od pierwszego przykazania Dekalogu. Jeśli nie, to nadal będziemy siedzieć w pociągach zmierzających ku Auschwitz III-go tysiąclecia po Chrystusie, nawet jeśli podróż odbywać się w komfortowych warunkach, ogrzewanych wagonach i pozornie bez żadnego nadzoru. Może nawet sami jesteśmy jego nadzorcami, czy też obsługą.


Stajemy się daltonistami, którzy coraz słabiej rozróżniają kolory na semaforach. Pociągi zaś przyspieszają, lekceważąc ostrzegawcze sygnały.


Wykop Skomentuj56
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo