2 obserwujących
37 notek
13k odsłon
198 odsłon

Życie to Czyściec

Wykop Skomentuj

"Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe,  żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się Wreszcie Pan rzekł: «Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem».
[Tylko] Noego Pan darzył życzliwością." (Rdz. 6, 5-8)


Życie to czyściec przez który przechodzimy. W Biblii jest napisane, że Bóg widząc ludzkie nieprawości zaczął żałować, że stworzył człowieka i zastanawiać się, czy go nie zniszczyć ? A jednak zaniechał tego zamiaru na rzecz naszego zbawienia. W ten sposób dał nam, miliardom ludzi szansę, na którą nie zasługujemy żadnymi swoimi uczynkami i wysiłkami. One wszystkie są na nic, bez Bożej łaski. Dlatego są tacy ludzie, którzy korzystając z niej wchodzą przez śmierć do Nieba. Dla innych, którzy przyjęli ją tylko częściowo, koniec doczesności może oznaczać konieczność dalszego oczyszczania się w ogniu Bożej łaski, aż do napełnienia się nią. Są też tacy, którzy odrzucając ją, odcinając się od niej, narażają się na niegasnący ogień potępienia.
Zatem człowiek winien pracować nad sobą i tak jak Noe budować Arkę przed potopem. Przede wszystkim jednak, trzeba zaufać Bogu.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości