2 obserwujących
36 notek
11k odsłon
85 odsłon

Głos Polaka-katolika w sprawie Konstytucji

Wykop Skomentuj

Jest taka Konstytucja, która jest ponad wszystkie konstytucje, obojętnie jakie by nie wymyśliła panująca (oczywiście do czasu) w świecie nowożytnym masoneria. Tą Konstytucją jest Dekalog, który Bóg przekazał ludziom jako fundament ładu moralnego społeczeństwa.

Świat współczesny coraz bardziej odchodzi od tego fundamentu, budując na filozofii zniekształcającej a nawet negującej prawdę o człowieku. A przecież podstawą każdej budowli jest to, że musi ona mieć trwałe fundamenty.

Referendum ludowe nie jest raczej w stanie rozwiązać poprawnie zagadnienia o którym piszę, podobnie jak nie są w stanie go rozwiązać współczesne, skażone relatywizmem elity. Zresztą, Polska nie jest samotną wyspą, lecz państwem, które poniekąd jest zmuszone do dostosowywania się do szaleństwa współczesnego świata. 

Tym niemniej, Konstytucja bez solidnego fundamentu aksjologicznego, będzie konstrukcją prawną bez trwałego podparcia. Nie da się go jednak postawić na drodze referendum. Trzeba odwołać się do Dekalogu i dlatego należy powrócić do nauczania Jana Pawła II z czasu Jego Pielgrzymki do Ojczyzny w 1991 roku. Wtedy zostało ono odrzucone (głównie przez rządzące elity), co wywarło zasadniczy wpływ na kształt Rzeczpospolitej. Na przykład zasada: "nie kradnij" została w dużym stopniu po prostu unieważniona, podobnie jak "pamiętaj abyś dzień święty święcił" oraz inne. 

Jeśli polski naród nie powróci do tych zasad, to nie mamy co liczyć na zbudowanie uczciwego i sprawiedliwego państwa. Nie będziemy też mieć Bożego Błogosławieństwa, a bez niego czeka nas upadek, tak jak to już było w historii Polski.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo