2 obserwujących
41 notek
14k odsłon
261 odsłon

Tęczowy obłęd ludzkiego grzechu

Wykop Skomentuj8

"Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość." (2Tes.2,11-12)


Skąd się wzięły zboczenia seksualne i tzw. LGBTQ ? Dlaczego coraz bardziej uznawane są za coś normalnego i postępuje ich inwazja także w Polsce ? Odpowiedzi na to pytanie można poszukiwać w różnych wymiarach: historycznym, socjologicznym, psychologicznym, politycznym, medycznym, teologicznym, czy też jeszcze innym. Wszystkie odpowiedzi nie wyczerpują jednak tego tematu, pojawiają się wciąż nowe zjawiska i pytania.

Szukając istoty odpowiedzi na postawione we wstępie do tej notki pytania, zawsze dojdziemy do tego samego punktu, jakim jest grzech człowieka, począwszy od czasów jego stworzenia. Biblia opisuje nam straszliwy gniew Boży, spowodowany grzechem sodomskim.W czasach zaś nam współczesnych widać coraz bardziej wyraźnie, że grzeszna ludzkość wraca do tego grzechu. Wraca zaś dlatego, ponieważ nie chce już przyznawać się do swojej grzeszności przed Panem Bogiem, żałować za grzechy i pokutować za nie. Ludzie nie pierwszy raz w historii wierzą, że bez Boga zbudują "nowy, wspaniały świat". 

Ten świat zbudowany na ludzkim grzechu, maskowany pod przykrywką dobra, postępuje tak, iż nieraz się może wydawać, że nic już go nie powstrzyma. Nie zapominajmy jednak o tym, że jest to świat duchów ludzkich i nieludzkich zbuntowanych przeciw swojemu Stwórcy i dlatego ostatecznie jest on skazany na klęskę i to bezwarunkową.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo