2 obserwujących
41 notek
14k odsłon
84 odsłony

"Herrenvolk" odradza się w Polin (Polsce ?) ?

Wykop Skomentuj2

"Uważam, że jedynym narodem wybranym jest naród żydowski. Mam inne podejście do Chrystusa. Nie wierzę, że jest Mesjaszem – stwierdził." 

Te słowa Pawła Śpiewaka, dyrektora żydowskiego instytutu historycznego,  z wywiadu jakiego udzielił czeskiemu pismu "Echo" nasunęły mi skojarzenie z mentalnością jaka ukształtowała Adolfa Hitlera. Są uzasadnione poszlaki, że człowiek ten miał już od dziecka kompleks swojego żydowskiego pochodzenia, który starał się ukryć za niemiecką megalomanią i szowinizmem. W sprzyjających warunkach historycznych pozwoliło mu to zawładnąć Niemcami, zarazić ich piekielną ideologią. U podstaw jej leżało zaś opacznie rozumiane pojęcie wybraństwa Bożego, jako uzasadnienia do panowania nad podbitymi przez Niemców narodami.

Oczywiście Śpiewak, jakby nie starał się śpiewać, to żydowskim firerem raczej nie zostanie i pod jego przywództwem nie zostanie ogłoszona tysiącletnia żydowska rzesza. Nie oznacza to jednak, że tak on jak też inni Żydzi nadal nie oczekują w jakiejś formie wypełnienia się obietnic mesjańskich, co jest widoczne w jego wypowiedzi. Jest to oczekiwanie przeciwstawne oczekiwaniom chrześcijańskim, które jest pragnieniem powrotu Chrystusa - Syna Bożego.

Kogo zatem oczekują Żydzi ? - wychodzi na to, że Antychrysta, przywódcę którego uznają za swojego Mesjasza. Tak wydarzenia historyczne, jak i współczesne wskazują, że szykują oni sprzyjające warunki do jego panowania w świecie. Czy posłuży temu także "Polin" ?Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale