2 obserwujących
41 notek
14k odsłon
146 odsłon

Dedykowane "intelektualnie estetycznemu" blogerowi Pasierbiewiczowi

Wykop Skomentuj

"Jestem katolikiem i patriotą polskim o poglądach konserwatywnych, wyrosłym w rodzinie hołdującej tradycjom chrześcijańsko narodowym Rzeczpospolitej.
Ale jak patrzę na to, co obecnie się wyprawia w Polsce to coraz częściej myślę, że gdybym był młodszy to bym stąd wyjechał z tych samych powodów, co polscy Żydzi opuszczający ojczyznę w roku 1968.
Dlaczego?
Bo w dzisiejszej Polsce rządcami dusz stali się ludzie „intelektualnie antyestetyczni”.
Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)" https://www.salon24.pl/u/salonowcy/945833,intelektualnie-antyestetyczni


"Intelektualnie estetyczny" bloger Pasierbiewicz, "em. nauczyciel akademicki, niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa" , "katolik i patriota polski o poglądach konserwatywnych, wyrosły w rodzinie hołdującej tradycjom chrześcijańsko narodowym Rzeczpospolitej" dał dzisiaj znowu odpór "średniowiecznemu ciemnogrodowi" usiłującemu zahamować pochód nieubłaganego postępu, bo jakże to przystoi palić jego postmodernistyczne wynalazki, będące opakowaniem dla starego, pogańskiego szamaństwa ?

Ten "katolik i patriota polski" zupełnie inaczej zapatruje się na postulaty Biedronia, wnoszące jego zdaniem, powiew wiosennej świeżości do Polski. Ot, intelektualna estetyka, postpeerelowskiej "inteligencji" i jej dziedzictwo intelektualne dla młodych.

"Memento mori" "postępowy" inteligencie, wszyscy zamieniamy się w proch. Zostaje jednak nasza grzeszność (nieodpokutowana), albo świętość, a nie pseudointelektualny bełkot, który uprawiasz.

p/s nie mogę dokonać wpisu na blogu Pasierbiewicza, ponieważ jestem tam zbanowany - ot, taka forma "nowoczesnego" palenia słowa niewygodnego.Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo