373 obserwujących
1751 notek
4425k odsłon
11424 odsłony

Po pierwsze :myśleć.

Wykop Skomentuj457

3. Z czego na przykład wynika fakt, że jacyś ludzie z półświatka łączą się przez telefon z panem ministrem czy prezesem Najwyższej Izby Kontroli i nikt na to w ogóle reaguje? Przecież to jest chyba widoczne dla osób, które stanowią osłonę kontrwywiadowczą najważniejszych urzędników w państwie dodał. (http: //www.tvn24.pl) . Samo posiadanie numeru telefonu do ministra apotem szefa NIK nie jest dowodem na nic więcej jak na to , że dał numer swojemu najemcy. I trzeba mieć dowody, ze ten telefon był wykorzystywany do kontaktów ze światem przestępczym. 
4”cała wiedza dotycząca otoczenia pana Banasia znajduje się w państwowych archiwach, w rejestrach policyjnych, w różnego rodzaju rejestrach karnych, w różnego rodzaju komendach policji". - Nikt na to nie zareagował - wskazywał dziennikarz. (http://www.tvn24.pl) 
To karane otoczenie pana Banasia to odsyłanie do zarzutów postawionych podczas grillowania prezesa NIK. O kontakty z pracownikami z MF, uwikłanymi w powiązania z mafia Vatowską. Tu odsyłam do informacji ujawnionych w komentarzu red. Gadowskiego. Wyjaśnia to znakomicie.  

Zarzuty opozycji i oceny entuzjastów rewelacji redaktora Kittela. Minister Banaś, szef NIK ma powiązania ze światem przestępczy. Hodował świadomie w MF i KAS przestępców, wyłudzających VAT. Niektórzy posuwają się do stwierdzeń, że kierował grupą przestępczą w MF i KAS. Czerpał zyski z nierządu. Nie ma pokrycia na wykazany w oświadczeniach majątek. Oszukiwał własny resort MF. 
Zarzuty CBA "W zawiadomieniu CBA wskazuje na podejrzenie złożenia przez Mariana Banasia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu" - przekazało Biuro. Nie ma podejrzeń o udział w działalności przestępczej, czy tez czerpania zysków z nierządu. Pytania, na które powinniśmy poznać odpowiedź:  1.Czy służby powinny sprawdzać kontrahenta pana Banasia? Skoro miała to być sprzedaż nieruchomości?  
2. Nie było żadnych skarg na działalność najemcy: ani sąsiadów ani służb specjalnych, ani policji. Pan Banaś był zajęty ważnymi zadaniami w MF i służbie celnej. Zakres działania wymagał praktycznie 100 % zaangażowania w temat. Czy był jakiś powód do alarmu przez służby, albo do sprawdzania? Sam najem na godziny nie mógł być przyczyna alarmu. 
3. Jakie dokładnie działania wywiadowcze podejmują służby wobec polityków i szefów ważnych instytucji państwowych? Czy podlegają mu także oceny wiarygodności nabywców zbywanej czy dzierżawionej nieruchomości?
·4.Czy są jakiekolwiek inne dowody, poza filmem pana Knittela, dowodzące kontaktów ze światem przestępczym? 
5.Przychód z najmu lokali może być rozliczany z działalności gospodarczej bądź ryczałtowo. Jaki rodzaj umów najmu miał pana Banaś( istotne, z punktu widzenia oceny uszczuplania należności podatkowych)?·6. Czy opór szefa NIK w sprawie dymisji wynika z przekonania o własnej niewinności i możliwości publicznego udowodnienia czy też- jak chce opozycja- świadczy o „hakach” posiadanych na PiS? Moim zdaniem to pierwsze. Ma świadomość, że podając się do dymisji podzieli los wykluczonego na lata z przestrzeni publicznej ministra Szeremietiewa.  
Moja ocena: oparta na tej wypowiedzi dziennikarza „Przyglądałem się, towarzyszyłem panu Banasiowi, kiedy przechodził ze stanowiska ministra finansów na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. W kilku sytuacjach próbowałem z nim porozmawiać, obserwowałem obrady komisji, która go opiniowała i (http://www.tvn24.pl) mam głębokie, najgłębsze przekonanie, że gdyby nie ta sytuacja, która doprowadziła do nagrania sceny z telefonem i powstania w efekcie tego reportażu, to nie rozmawialibyśmy teraz o panu Banasiu - kontynuował dziennikarz. (http://www.tvn24.pl) Nagranie było tak zrealizowane, aby rzucić poważne oskarżenia natury obyczajowej. Stąd moje finalne pytanie: skoro były mocne podejrzenia nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych pana Banasia, dlaczego w reportażu nie pada ani jeden zarzut w tej materii? Przecież można było zarzuty postawić, na podstawie oficjalnie dostępnych dokumentów.  
Zarówno prezes Banaś jak desygnujący na to stanowiska politycy PiS zostali złowieni w sieć. Partia, która do tej pory szybko reagowała na zarzuty wobec swoich niefortunnie wybranych nominatów, musiała finalnie zająć oficjalne stanowisko. W efekcie nastąpiło wezwanie do dymisji. Czy wynika ono z przekonania o winie Banasia? Niekoniecznie. Uznano być może, że zmasowana krytyka, pozbawiona nawet cienia domniemania niewinności wobec oskarżanego ze wszystkich stron szefa NIK nie pozwala na czekanie na wynik oceny prokuratorskiej bądź sądowej.  
Być może ktoś uznał, że misternie zbudowana twarz amoralnego „przestępcy” szkodzi wizerunkowi całej prawicy. Jakieś wątpliwości, co do jasności wyjaśnień pana Banasia być muszą. Czas pokaże, gdzie leży prawda. 
Póki, co, ja mam jeden zarzut do pana Mariana Banasia: brak dostatecznej ostrożności w ocenie ludzi, którzy pojawili się w jego otoczeniu w środowisku pracy. Tu znowu odsyłam, co do szczegółów do komentarza Witolda Gadowskiego. Pozostałe wątpliwości natury finansowej i dochodów niech wyjaśnia prokuratura i sąd. 
P.S.1 uprzedzam, ja mam wyobraźnię... 

P.S.2 Szefowi NIK odebrano prawo domniemanej niewinności. Które przyznano a priori Marszałkowi Grodzkiemu.

https://www.youtube.com/watch?v=nWr5WEmBA88

https://zyciestolicy.com.pl/szeremietiew-nie-tylko-o-banasia-chodzi/ 

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bertold-kittel-o-sprawie-szefa-nik-mariana-banasia,989441.html

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bertold-kittel-o-sprawie-szefa-nik-mariana-banasia,989441.html

https://www.tvn24.pl/pancerny-marian-i-pokoje-na-godziny-reportaz-superwizjera,5256,t

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sprawa-mariana-banasia-cba-zawiadamia-prokurature,989329.html

https://zyciestolicy.com.pl/szeremietiew-nie-tylko-o-banasia-chodzi/

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/marian-banas-o-reportazu-superwizjera-pancerny-marian-i-pokoje-na-godziny,971851.html


Wykop Skomentuj457
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka