387 obserwujących
1812 notek
4619k odsłon
  4970   2

O Donaldzie, który się prawdzie nie kłaniał...

    Za te wszystkie zaniedbania i zaniechania – wszyscy funkcjonariusze publiczni powinni odpowiedzieć. Z uwagi na piastowane przez nich funkcje, przed Trybunałem Stanu.

P.S.

w związku z powyższym strona polska wnosi o ponowne sformułowanie przyczyn i okoliczności wypadku samolotu TU154M oraz zaleceń profilaktycznych, po uwzględnieniu wszystkich czynników mających wpływ na zaistnienie wypadku, w tym opisanych w niniejszym dokumencie „· Mimo jasnej wskazówki, ze raport MAK należy napisać od nowa, Komisja Millera, bez korekt przyjęła ustalenia techniczne MAK. Uwagi stały się załącznikiem (w języku polskim jedynie) do w/w raportu, a strona polska nie zadbała o przetłumaczenie ich na język angielski. Te lukę wypełnili blogerzy…..Inicjatorem akcji był Konrad Matyszczak, wsparł Rolex, czyli Tomek Pernak oraz autorka tego tekstu. Oczywiście pracowaliśmy za darmo i finansowaliśmy różne aktywności sami. (Uwaga ograniczająca potencjalny zarzut o zarabianiu przez nas na Smoleńsku). Wsparł nas Ruch Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego przez udział w akcji pana Jerzego Milewskiego. A znaczenie Uwag oddaje oświadczenie przygotowane przez nas dla pracy zagranicznej, przekazywane podczas Konferencji zorganizowanej w lipcu 2011 roku w polskim Sejmie „Oświadczenie prasowe dotyczące wykonania i udostępnienia opinii międzynarodowej certyfikowanego tłumaczenia Uwag Rzeczypospolitej Polskiej do projektu Raportu końcowego z badania wypadku samolotu Tu-154m nr.boczny 101, który wydarzył się w dniu 10 kwietnia 2010 roku., opracowanego przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy MAK”· „W styczniu 2011 roku komisja MAK działająca na zlecenie rządu Federacji Rosyjskiej opublikowała raport końcowy dotyczący katastrofy w okolicach Smoleńska polskiego rządowego samolotu Tu-154m. Główne serwisy prasowe na świecie poza informacją o publikacji rosyjskiego raportu podawały informację, która mówiła, że premier rządu RP- Donald Tusk akceptuje ustalenia Rosjan zawarte w raporcie końcowym. Media i specjaliści międzynarodowi mieli prawo przypuszczać, że słowa premiera Donalda Tuska wynikają z ustaleń powołanej przez państwo polskie komisji ds. wypadków lotniczych, której celem jest wyjaśnienia tragedii smoleńskiej. W wielu czołowych zagranicznych mediach pojawiły się takie informacje. Zapewne nie wiedzieli oni o dokumencie stworzonym przez w/w komisję zatytułowanym: · „Uwagi Rzeczypospolitej Polskiej jako państwa rejestracji i państwa operatora do projektu Raportu końcowego z badania wypadku samolotu Tu-154m nr.boczny 101, który wydarzył się w dniu 10 kwietnia 2010 roku., opracowanego przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy MAK”

  Komisja MAK odmówiła umieszczenia rosyjskojęzycznej wersji tego dokumentu na swojej stronie internetowej. Dokument ten pomimo zapewnień urzędnika obecnego rządu RP nie został również przetłumaczony na język angielski i udostępniony opinii międzynarodowej.

   Brak tego tłumaczenia mógł spowodować i najprawdopodobniej spowodował w połączeniu ze słowami premiera rządu RP Donalda Tuska brak właściwego zrozumienia stanowiska Rzeczypospolitej Polskiej do raportu opracowanego przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy MAK.”

„W ostatnich dniach pojawiły się niezwykle cenne informacje ze Smoleńska. Ujawniony został fakt zamknięcia polskich śledczych w hangarze na lotnisku w Smoleńsku, pozbawienie ich komórek (nośniki pamięć i możliwość robienia zdjęć), zastraszanie ich przez „dyplomatów” z polskiej Ambasady w Moskwie, brak wsparcia (przy próbie prowadzenia jakichkolwiek samodzielnych czynności przez śledczych z Żandarmerii, KBWL i ABW) ze strony służb dyplomatycznych na miejscu oraz znajdujących się w Smoleńsku szefów NPW. O fakcie konieczności oddania Rosjanom (przy bezczynności dyplomatów) odnalezionego telefonu śp. Prezydenta Kaczyńskiego!

O tych skandalicznych okolicznościach zostały podobno powiadomione pisemnie dowództwa służb i kancelaria Tuska. Ciekawe jaki jest los pism? Czy znajdują się w aktach ze śledztwa? Komu były znane ?”

https://www.salon24.pl/u/1maud/465443,nowe-fakty-ze-smolenska

https://www.rp.pl/artykul/596228-Tusk-obroni-w-Sejmie-raport-MAK-.html

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/477723,jaroslaw-kaczynski-raport-mak-to-wina-tuska.html

https://twitter.com/i/status/1372659990914293760

https://www.rp.pl/artykul/594244-Katastrofa-smolenska-i-konwencja-chicagowska--Analiza-Rz.html

https://www.salon24.pl/u/1maud/769959,7-lat-klamstw-smolenskich


Lubię to! Skomentuj270 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka