5 obserwujących
185 notek
79k odsłon
151 odsłon

2,5 procent na obronność, albo wychodzę na ulicę

Wykop Skomentuj4

Inaczej widział problem uzbrojenia Wojska Polskiego, gdy wybierał się do Australii. Wtedy za idealne rozwiązanie dla Marynarki Wojennej uznał kupno w cenie złomu, wycofanych ze służby australijskich fregat. Fakt, że dochodził do tego bonus - poklepanie po plecach, a Australia zapłaciła za noclegi, ale i tak były to plany niepodobne do dzisiejszych. Dzisiaj mówi o piątej generacji i pewnie wyparuje szóstej.

- Apeluję do rządu o szybsze podnoszenie wydatków na obronność; mam nadzieję, że uda się podnieść je do poziomu 2,5 proc. PKB już do 2024 r /W planach rządu jest to rok 2030/.

Nieco zgubionych trzeba jednak uspokoić, bo fakty mówią na rzecz tej dziejszej twarzy. To on już rok temu, po odwiedzinach w Sejmie mamy Hartwich, wzywał rząd do pracy na rzecz upośledzonych, a ostatnio apelował do rządu o stałą trzynastą emeryturę. I jak wyznał, to jemu mówią ludzie: "Jak to dobrze, że pan przywrócił poprzedni wiek emerytalny!". A bezpieczeństwo socjalne, to przecież cząstka ogólnego bezpieczeństwa.

Wygląda na to, że wszyscy powinniśmy mu podziękować.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo