5 obserwujących
230 notek
113k odsłon
135 odsłon

Przez przyciemnione szkła na nosie Prymasa

Wykop Skomentuj4

Stojąc przy prezydencie pod obrazem Matki Boskiej - mówił: "Dokonując przemiany, mamy zacząć od siebie a nie od innych. Mamy szanować porządek i ład społeczny, a nie bezmyślnie go burzyć. Mamy szanować ład konstytucyjny, który jest gwarantem naszego bycia razem i współistnienia, a nie nadwyrężać go czy wręcz omijać” . Później oznajmił w Tygodniku Powszechnym, że : "...kiedy mówiłem o poszanowaniu Konstytucji, nie zwracałem się do pana prezydenta. Nie mówiłem: „Panie prezydencie Duda, należy szanować prawo”. Mówiłem do wszystkich, bez wyjątku, o tym, żebyśmy żyli w państwie prawa”. Rozumie się, że przeoczył dokonującego przemiany prezydenta, a pouczał wiernych zgromadzonych na Jasnej Górze. W tym miejscu kłania się Ekscelencji Korwin Mikke.

Przez całe kapłańskie życie ma Prymas kontakt z młodzieżą: od 1995 roku był wykładowcą w seminarium duchownym, później rektorem, delegatem ds. Powołań, przewodniczącym Komisji Duchowieństwa, członkiem Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży, a ostatnio delegatem ds.Ochrony Dzieci i Młodzieży, ale dzisiaj  dziękuje Sekielskim za film, który poruszył go dogłębnie i otworzył mu oczy. Czy naprawdę wcześniej, przez wszystkie te lata niczego nie spostrzegł?! Czy może po raz kolejny, kłonia mu się Korwin?

No i jak słuchać śpiewki Prymasa, że Kościół nie bierze udziału w życiu politycznym, nie opowiada się po żadnej ze stron, gdy mamy to jego "pouczenie wiernych" z Jasnej Góry, żeby szanowali Konstytucję, po ostrzeżeniu kapłanów: Każdy manifestujący przeciw migrantom będzie suspendowany i po jego milczeniu w najważniejszych sprawach dotyczących narodu, gdy dzieje źle. Podpalane i dewastowane są biura poselskie, przebijane opony w samochodach, atakowani są fizycznie i obrażani posłowie, a do  ich rodzin  wysyłane są groźby, wszczynane są burdy i zamieszki, antyszambruje się po ambasadach, Polska opluwana jest u obcych przez samych Polaków, a ostatnio maturzystom groziło powtarzanie roku. Przecież nawet nagradzający go medalem, św. Jerzego, ks. Boniecki, Barbara Skarga, Andrzej Zol i Leszek Balcerowicz dostrzegli i docenili jego zaangażowanie. Nagroda, którą Ekscelencja otrzymał przyznawana jest nie za brak zaangażowania po którejś ze stron, a za "zmaganie się ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym”. Wszyscy wiedzą, jak ci państwo to rozumieją!

Doprawdy, słynne powiedzenie Korwina ciśnie się na usta!:

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale