5 obserwujących
229 notek
112k odsłon
386 odsłon

Żal patrzeć na Kukiza

Wykop Skomentuj18

Koalicja, a jakże, Polska wyruszyła ze swoimi propozycjami w objazd miast i miasteczek. Drużyna prezentuje się pełnym składzie, z "fajnym chłopakiem", jako frontmenem i Kukizem niby w pierwszym szeregu, ale jakby nieco z boku. Coś w stylu Bronisława Geremka, który wprawiał w konsternację swoim widokiem na sejmowych schodach, bo nie bardzo było wiadomo, czy po nich wchodzi, czy schodzi. 

Na sesjach wyjazdowych Koalicji Polskiej nie ustawianie się koalicjantów jest jednak najciekawsze, ale niczym nie prowokowane, może prócz przekonania, że publice właśnie to się należy, tłumaczenie się frontmena z tego, że przyciągnął tu ze sobą Kukiza.

Kukiz tłumaczenie się z Kamysza ma już raczej za sobą. Ale w jego stowarzyszeniu  jest tak, że przed nikim z niczego nie musi się tłumaczyć, a komu coś nie pasuje, to wolna droga . Ludowiec Kosiniak-Kamysz musi tłumaczyć się chłopstwu ze wszystkiego i nigdy nie może być pewny swego. A im bardziej wychodzi, że Kukiz dla PSL jest plusem ujemnym, tym jego tłumaczenia  są gęstsze i coraz smętniejsze. A i Kukizowi mina przy tym też jakby gęstniała.

I gdy się tak patrzy się na niego, słuchającego usprawiedliwiania swojej obecności u boku Kamysza, to przypominają się powiedzenia o rubelku i cnocie i to po czym poznaje się prawdziwego mężczyznę. 


Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka