5 obserwujących
244 notki
121k odsłon
468 odsłon

Ten sam mrok w sercu bandyty i sędzi Kamińskiej

Wykop Skomentuj16

Ja będę szczera, ja pragnę zemsty. Dlatego, że mnie arogancja tej władzy, ta bezczelność /poddanie  zupełnie nadzwyczajnej kasty kontroli i ocenie/ tak irytuje, że ja pragnę zemsty. – mówiła sędzia Irena Kamińska podczas konferencji organizowanej przez Fundację Batorego. My wszyscy chcemy zemsty i powiedzmy to sobie otwarcie – przyklasnęła następna mówczyni, prof. Monika Płatek

- W zemście za zmiany w prawie, zrównujące dopalacze z narkotykami, 28-letni handlarz dopalaczami Jan S. zlecił zabójstwo ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Słusznie uznając go za zagrożenie dla swoich interesów. Jak powiedział dziennikarzom rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu sędzia Marek Poteralski, Jan S. jest podejrzany o podżeganie do dokonania zabójstwa kilku osób. Wśród osób, do których zabójstwa miał podżegać S., jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

- Zemsta stała się obsesją gangstera Marka P. z gangu dokonującego zabójstw i rozbojów z bronią w ręku. Prokurator Dariusz Barski zajmował się tym gangiem, a Marek P. został w ramach oskarżenia skazany na karę 12 lat więzienia. Gangster szukał chętnego do zamordowania prokuratora.

Silne pragnienie zemsty u bandyty i sędzi niczym się nie różnią, chociaż środki prowadzące do celu mają być oczywiście różne. Ale gdy spojrzeć, jak koledzy sędzi Kamińskiej "mszczą" się zwracając mafii odzyskane przez Komisję Weryfikacyjną nieruchomości i na zapowiedź, że konstytucja w jej ręku stanie się narzędziem zemsty, to strach jednakowo zagląda w oczy.

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo