2 obserwujących
91 notek
82k odsłony
639 odsłon

Nie świadomi "patrioci" PIS

Wykop Skomentuj33

Będąc dzisiaj na opłatkowym spotkaniu zaintrygowała mnie opowieść o trzech osobach z różnego czasu po Narodzinach Jezusa. Muszę przyznać że o jednej z nich nie słyszałem a drugiej aż tak nie poznałem. Kto zacz?

Osoba pierwsza to Lech Wałęsa. Tak, to ten na którym teraz wszyscy z PIS się wyżywają nadając mu pseudonim "Bolek". A cóż on takiego złego zrobił? Dlaczego wcześniej nikt o tym nie mówił a wręcz przeciwnie, zdjęcia sobie z nim robiono, np. J.Kaczyński na zdjęciach pana Wierzejskiego. Ale nie o tym ma być. Otóż być może przez krótki czas Wałęsa współpracował z SB. Być może, ale to co później uczynił całkowicie go oczyściło. W końcu to On , swym nazwiskiem spowodował że Polska wyszła z układu ze sowietami. Nie tylko, to za sprawą jego charyzmy którą pociągnął miliony Polaków obalono Mur Berliński, Czesi pozbyli się Sowieckich czołgów, Litwa odzyskała wolność itd. Oczywiście według "patriotów" PIS był zdrajcą. Dla papieża Jana Pawła II był natomiast bohaterem zawsze mile widzianym w Watykanie.

Jest następny którego "patrioci" PIS uznają za zdrajcę. Tak myślę. Bo przecież 16 października 1655 uznał zwierzchność króla Szwedzkiego nad Polską - ostatnio jeden z posłów PIS mówił coś o odszkodowaniu Szwedzkim dla Polski - i  złożył przysięgę wierności królowi szwedzkiemu. Był zdrajcą ? Dla "patriotów" PIS na pewno. A jednak Europa uznała króla Jana III Sobieskiego bohaterem a Turcy nazwali go  „Lwem Lechistanu”. Za co ? Za obronę Wiednia oraz religii. I on został uznanym bohaterem przez papieża z tytułem "Obrońcy wiary".

Trzeciego  Pawła z Tarsu musiałem poszukać w Wiki.Polecam każdemu przeczytać jego historię. Ksiądz który go dzisiaj wspominał porównał te trzy osoby do dzisiejszych niby bohaterów "jakże często wymachujących krucyfiksem na publicznych spotkaniach religijnych a jednocześnie nie odkupujących swych przewinień". Kogo miał na myśli nie powiedział lecz myślę że takich co najmniej kilku znajdziemy w szeregach wiadomej partii.

Czy zatem "patrioci" PIS mogą wskazać wśród siebie bohatera równego jednemu z tej trójki? Którego z ewentualnego bohatera papież przyjmował z honorami za walkę o Wolność i Wiarę ?

Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo