2 obserwujących
92 notki
84k odsłony
218 odsłon

Dwa miliardy złotych a koronawirus

Wykop Skomentuj10

Dudni Polska cała o 2 miliardach złoty na TVPis. No bo jakże to, onkologicznie chorzy są bardziej potrzebujący. I mają rację. Ktoś może powiedzieć że tarczyca to "taka sobie  choroba". Być może, nie znam się na tym. Jednak pamiętam jak krewna żony zachorowała na tarczycę. Nie była to choroba onkologiczna - na szczęście - jednak stwierdzono to po 3-4 miesiącach. W tym czasie jeździła do Gliwic robiąc różne badania. Zawsze u nas nocowała więc widziałem ten strach w jej oczach. A można było to wszystko skrócić gdyby były fundusze na procedury medyczne - tak wtedy jej mówiono. Baa, lekarze onkolodzy z Gliwic mieli pretensje że ich pieniądze zabiera Instytut z Warszawy. "Byłem tylko obserwatorem" - jednak zrozumiałem jaki strach mają chorzy onkologicznie. A co mają mówić ci z nowotworem jelita? Ojciec synowej na to zmarł. Chorych onkologicznie są tysiące i pieniądze muszą być na leczenie. Wiem, rozumiem i przyznaję rację tym mówiącym że PO/PSL, SLD itd. nic nie zrobili w tym kierunku. To prawda. Ale nie pamiętam czy któryś z tamtych rządów wyrzucał 2 mld. na telewizję.

Teraz z dnia na dzień wyskoczyła druga choroba, też zabierająca sporo ludzi - korona wirus. Jednym z bardzo potrzebnych sprzętów w leczeniu są aparaty ecmo. Z tego co mi wiadomo jest ich niewiele w szpitalach a większość z nich jest dzięki WOŚP J.Owsiaka. Teraz rząd PIS ma niebywałą okazję pokazać że też dba o wyposażenie szpitali. I gdyby owe 2 miliardy podzielić po połowie z onkologią można by zakupić około 3 000 aparatów ecmo. Wiem że tyle jest nie potrzebnych ale połowa z tych trzech tysięcy zabezpieczyłaby kraj na dobrych kilka lat. A więc teraz jest czas prawdy czy PIS zależy na propagandzie sukcesu czy na ludziach, na suwerenie, na społeczeństwie. Teraz się okaże jak PIS dba o obywateli w czasie zagrożenia - tym razem zdrowotnego.

P.S. - tekstu nigdy nie przygotowuję, piszę " w biegu" co może powodować u niektórych niesmak w stylu i ortografii. Tych kieruję na blog niezastąpionego "lejwodę" @Sowińca.

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo