4 obserwujących
156 notek
123k odsłony
2147 odsłon

W odpowiedzi blogerowi Seafarer

Wykop Skomentuj90

Zacznę jak tytułowy bloger, od populizmu. Jednak mnie nie interesuje jego definicja, ja mówię o nim po prostu :" obiecanki cacanki a głupiemu radość". I takie właśnie obiecanki ludziom zaprezentował pan Duda w 2015. Przypomnę tylko część z nich : 1.Emerytury bez podatku oraz podniesienie kwoty wolnej do 8 tys. zł
2.Ustawa frankowa
3.Likwidacja NFZ
4.Równe dopłaty dla rolników  z zachodnimi.
5. Bezpłatne przedszkola
6.Opodatkowanie banków i hipermarketów
7.Repolonizacja banków
8.Będę prezydentem wszystkich polaków
Tak, to były obiecanki nie spełnione do dziś. Od siebie dodam jeszcze to słynne 500+. Pamiętam 2017r i te stare Fiaty Uno na A1 wlekące się nad morze. Wtedy człowiek się uśmiechał pod nosem ale jadący tymi Fiatami byli szczęśliwi być może z pierwszego wypadu rodzinnego. Co z tego dzisiaj zostało? Te Fiaty w znacznej ilości stoją pod domami bo brakuje kasy by paliwo kupić lub zepsutą część wymienić. Wszak owe 500+ należy obecnie ściągnąć w ukrytych podatkach.

Pisze pan Safarer że Trzaskowski obiecał zablokowanie przekopu Mierzei. Wie pan dobrze że to nie możliwe za obecnego rządu. Pisze pan że chce się przypodobać Zielonym. Tylko nie napisał pan czy uważa Zielonych za naiwniaków którzy by bazowali na słowach Trzaskowskiego. A faktycznie to przekop Mierzei zagraża Żuławom, szczególnie Elbląskim. W poprzedniej notce nie raczył pan odnieść się do mego pytania o wpływ przekopu na Żuławy Elbląskie. Ja dzisiaj jednak jestem mądrzejszy o różne opracowania które znalazłem w internecie. Czy pan wie że poprzez przekop możliwe są nawet zmiany w Malborku? Otóż zwiększona ilość słonej wody może zagrozić rzece Nogat i jej żywym organizmom. To podobno na tej rzece można złowić największe szczupaki i okonie. Teraz, bo co będzie później wędkarze są zaniepokojeni.Ale przy tej lekturze dzięki panu dokształciłem się wiedzą że Nogat należy do zlewni Żuław Elbląskich. Jest także pytanie co się stanie z wodami depresji żuławskiej? W tym przypadku słowa pana Trzaskowskiego być może są nadzieją dla Żuław bo Elbląg nie zyska na tym torze wodnym.

Na co przeznaczyć 75 mld zł.? Na Śląsku widać dobitnie. Ja z racji że życie zawodowe - od stażu - miałem powiązane z Siemianowicami Śl. interesuję się tym miastem. Smutne jest to że w ostatnich 3 latach reszta zakładu po "mojej" hucie Jedność została zniszczona. Ostatnim prezesem był niedoszły senator PIS. Jeden z najnowszych w Polsce zakładów walcowni rur został zniszczony. Teraz słyszę że ostatni zakład państwowy, fabryka śrub upada. Wszędzie tam rządzą ludzie z nadania PIS i to właśnie na ratowanie takich zakładów powinno iść te 75 mld. złotych z CPK. A ile takich zakładów jest w Polsce? Przypomnę tylko "stępkę" w stoczni szczecińskiej.

100mln. z PFN? Faktycznie, kropla w morzu potrzeb. Jednak "krople drążą skałę". Zważywszy na dotychczasowy "dorobek" tej fundacji każda złotówka na nią wydana to strata. Przypomnę tylko jacht który ciągle "promuje" Polskę gdzieś w świecie. Gdyby z tych 100 mln. chociaż 500 tys. zł. trafiło do naszego odnowionego szpitala w Piekarach to byłoby cudowne. Bo w tej chwili cały remont odbył się bez grosza pomocy państwa.

2 mld. na premie dla personelu medycznego - wracam do Żuław. Przyznaję że sformułowanie "na premie" jest śmieszne. Jednak rodzinnie i zdrowotnie zaznajomiony z problemami służby zdrowia twierdzę że 109 mld. które rząd zadeklarował to STANOWCZO za mało przy wydatkach na Covid 19. Każdy milion a co dopiero miliard przyda się w służbie zdrowia. Czy na premie? Raczej nie ale na uposażenie niższego personelu - którego sporo brakuje - już tak. Dlaczego? Bo to nie lekarze czy pielęgniarki sprzątają cały brud szpitalny tylko najniższy personel - opinia pani dr. anestezjolog.

Wykop Skomentuj90
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka