5 obserwujących
210 notek
142k odsłony
328 odsłon

Polska w ruinie - 5 lat później

Wykop Skomentuj8

Wszyscy pamiętamy hasło PIS "Polska w ruinie". To był 2015 rok. Od tamtego czasu rządzi PIS który to zobowiązał się odbudować Polskę. Na czym ta odbudowa miała polegać nie raczyli powiedzieć. Bo za grosz nie widać żadnej odbudowy oprócz dewastacji tego co przejęli. Nie sięgam wiedzą w każdy zakątek kraju ale to co widzę na miejscu, w drodze świadczy jedynie o upadku, o prawdziwej ruinie jaka nadchodzi na Polskę. Bo jak można utrzymać coś gdy ci którzy mają korzystać i wspomagać rządzących w działaniu są podzieleni słowami jednego człowieka, człowieka nie mającego odwagi spojrzeć na świat bez plutonu ochroniarzy. Do roku 2015 jeden na drugiego mógł liczyć w razie potrzeby a dziś? Dziś odwróciłbym się plecami do potrzebującego pomocy zwolennika PIS. Bo jakże to, ja GORSZY sort miałbym podawać rękę temu z elity PIS? A jak odrzuci tą pomoc unosząc się honorem PIS? Więc lepiej nie "wychodzić przed szereg". W końcu Prawdziwy patriota PIS zapewne nie zechce pomocy od Zakamuflowanej Opcji Niemieckiej, prawda? Wiem że prawda! Czyli jedno mamy wyjaśnione - dzięki PIS jesteśmy dla siebie wilkami.

Jadąc dzisiaj wcześnie rano do Trybsza - chciałem wrócić przed zmrokiem - zauważyłem że trasa pomiędzy Wadowicami a Suchą B. nie jest już tą drogą powstałą za PO. Wyłomy coraz większe i częstsze - droga krajowa . Remont Zakopianki to po prostu coś czego zapewne powstydził by się rząd II RP.Politycy PIS zapewne będą przecinać wstęgi powtórnie wyremontowanej drogi za ...... lat.

Zakład pracy, fabryka ze 160 letnią tradycją, przez wszystkie lata przynosząca zysk, oprócz ostatnich od 2016r. Wyroby kiedyś - do 2008 roku były eksportowane do kilku państw Europy, w tym do dalekiej Hiszpanii. Później eksport się skurczył - powstała spora konkurencja w kraju - ale zakład wciąż kończył bilans roczny na zysku/plusie. W 2016r.kierownictwo przejęli prezesi z ramienia PIS. Cztery lata i trzeci prezes a dwaj poprzedni z wysokimi odprawami przeszli do innych spółek S.A. skarbu państwa. Obecnie zakład zadłużony, na skraju bankructwa,obniżone zarobki ludzi z powodu braku dodatków przez wszystkie poprzednie lata wypłacanych. Teraz widząc sytuację z zakładu odchodzi kadra z 20 - 30 letnią praktyką w zawodzie. Zarząd obiecuje gruszki na wierzbie chcąc utrzymać fachowców tyle że przysłowiowe "gruszki" zamieniają się w kwaśny agrest. Widać że Polska powstaje z ruiny by się znaleźć w bagnie. I taka to jest odbudowa państwa " z ruiny" - o której cicho sza, wstyd się pochwalić odbudową PIS-owi. Cóż, gdy wzorcami rządu PIS są Orban, Putin czy Tramp to nic dziwnego że kończymy jak Indianie w rezerwatach.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka