2 obserwujących
50 notek
46k odsłon
878 odsłon

Głupota ? Wstyd ? Zaniedbanie Morawieckiego ?

Wykop Skomentuj11

Gdzie nie zajrzeć, co by nie otworzyć wszędzie o rodzinie pana Morawieckiego. I to jest jego osobista, największa porażka. Dlaczego tak zacząłem ? Bo żal dzieci a rodzicom po "łbie" wystrzelać nie można. Pamiętam jak taki sam błąd popełniono w rodzinie żony. Jej kuzyn po 6 latach bezdzietnego małżeństwa zdecydował z żoną na adopcję dziecka. Chłopczyka - niespełna 2 letni -  przysposobili i od razu byli jacyś inni. Tym bardziej że cała rodzina ich decyzję zaakceptowała i wręcz chwaliła. Weseli, częto przychodzili do nas by dzieci bawiły się z Tedusiem (Teodor). Gdy Teduś miał 5 lat żona kuzyna zaszła w ciążę i urodziła córkę. Wtedy to już - jak chwalił się kuzyn żony - mieli pełną rodzinę. Mieli "parkę" - jak mówili o dzieciach. I żyli szczęśliwie acz krótko. Gdy Jola (córka) poszła do 1 klasy Teduś chodził już do 5 klasy. Pewnego razu Jola przyleciała do domu z krzykiem i płaczem że Teduś to nie jej braciszek. Tak powiedziała "życzliwa" sąsiadka. Z daleka obserwowaliśmy ten problem rodziców, ta pracę nad zdobyciem powtórnego zaufania nie mając odwagi pocieszyć czy próbować doradzać. "Życzliwość" sąsiadki na placu zabaw była silniejsza. Całe lata minęły by dzieci przeszły do codzienności nad swym życiem. W szkole średniej jedno i drugie tak chyba naprawdę zrozumiało że słowa mogą zranić ale nie powinny dzielić. Jednak do dziś kuzyn żony często twierdzi że był najgłupszym człowiekiem tając przed dziećmi ich pokrewieństwo. Cóż "Polak mądry po szkodzie" - często mu mówię i się śmieję - nie z niego, nie z sytuacji lecz by rozładować w danej chwili napięcie. Dzieci wyszły z domu, mają swoje rodziny a ojcowie do dzisiaj często wspominają swą naiwność że nikt nie będzie "dobroduszny" by dzieci "uświadomić. To samo spotkało Morawieckiego i oby dzieci szybciej zrozumiały że podpowiadacze są dobrzy i potrzebni - na klasówce lub przy tablicy.

Jednym słowem panie Morawiecki - 5 litrów Coli, tort i z rodziną oblać "dobrotliwość" podpowiadacza a dzieciom wytłumaczyć. Przecież w Europie, zachodniej, ludzie adoptujący dzieci są bardzo poważani.

P.S. - 11 MAJ - czytam że dzieci pana Morawieckiego wiedzą o adopcji od samego ojca - Morawieckiego. A zatem kto wprowadza lub wprowadził społeczeństwo w błąd? Kto skłamał lub kłamie i dlaczego? W tym kraju nie można wierzyć już w nic ani nikomu. Szkoda Polski, szkoda opinii o Polakach w świecie.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo