4 obserwujących
80 notek
67k odsłon
1214 odsłon

Ośmiorniczki a loty Kuchcińskiego

Wykop Skomentuj35

Zwykły poseł Kaczyński powiedział z mównicy sejmu "zdradzieckie mordy" i dalej " nie wycierajcie sobie" - to w kontekście do tych "mord". Pamięta wielu z nas jak swego czasu co niektórzy "wycierali sobie mordy" ( cytat z Kaczyńskiego) ośmiorniczkami pana Sikorskiego. Oczywiście zapłacił za nie. Loty pana Kuchcińskiego nie były jednak opłacane przez latającego. I teraz gdy tak jedliśmy sobie rybkę w smażalni Łebskiej zacząłem liczyć. A co wyliczyłem? Prezentuję :

Loty pana Kuchcińskiego na trasie Warszawa - Rzeszów kosztowały nas, podatników 4 mln zł. - jak podaje Onet. A że kilkukrotnie żona przyrządziła ośmiorniczki w domu to znamy ich ceny. I tak ośmiornice świeże, duże ( sporo roboty przy nich - podpowiada żona) kosztują średnio 85 - 90 zł/kg. To policzmy 4 mln zł. loty do Rzeszowa dają ~47000 kg. ośmiorniczek. Zakładając część na odpady mamy i tak sporą liczbę porcji. Z jednego kg. można podać 3 porcje czyli w sumie 141000. Znaczy się tylu mogłoby skosztować ośmiornicy ale wracając do pana Sikorskiego . Gdyby codziennie w trójkę zjadali 3 porcje to starczyłoby na 47000 dni co z kolei daje 128 lat. Pojmujecie to wyznawcy PIS?

Jednak liczmy dalej. Żona najczęściej kupuje ośmiorniczki "baby" mrożone. Są one mniejsze, już obrane i wstępnie zaparzone. Za te ośmiorniczki średnio płacimy 35 zł/kg. A więc znów karteczka i liczymy - 4 mln podzielone przez 35 zł daje 114 285 kilogramów ośmiorniczek "bab". To z kolei daje 342 855 porcji. Czyli znów 3 porcje dziennie to daje 313 lat. Rozumiecie to wyznawcy PIS? Przez 313 lat Sikorski wraz z dwoma osobami towarzyszącymi musiałby zjadać ośmiorniczki. Dodam że w drugim przypadku ośmiorniczek "bab" nie ma strat i można by zrobić 4 porcje a ja liczyłem tylko trzy jak w przypadku tych droższych, dużych.

A więc na koniec życzę wszystkim, nawet zwykłemu posłowi Kaczyńskiemu życia przez 313 lat o ile dziennie będzie jadł ośmiorniczki z Kuchcińskim i np. Terleckim.

A my z żoną za chwilę idziemy na spacer w stronę plaży zachodniej i Łebskich wydm.

Wykop Skomentuj35
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka