2 obserwujących
110 notek
92k odsłony
278 odsłon

Czy PIS zniechęca młodych do kościoła ?

Wykop Skomentuj11

Uważam że to zasadne pytanie. Od razu muszę wyjaśnić że nie mam na myśli zniechęcania wprost czyli namowami PIS-u ale jego działaniami. Oto po lekturze dzisiejszej prasy dowiaduję się że w całej Polsce następuje odwrót młodych od religii w szkołach średnich. Właśnie 15 września w mej notce "Czy to już schyłek kościoła ?" opisywałem sytuację w jednej ze szkół na ŚLĄSKU. W komentarzu bloger @35stan napisał ".......Tak jest u Was, bo wy na Śląsku ulegacie zbytnio modom płynącym z za zachodniej  granicy,...." . Mógłbym się z tym zgodzić gdyby nie fakt że taka sytuacja zaistniała w większych miastach całego kraju. Niestety powtarzam kolejny raz ---- Kościół postępowaniem swych hierarchów sam zapracował na to zjawisko.  A co na ten temat myślą internauci ? Oto kilka wpisów :

 (dzisiaj 11:03)  To jednak deforma ma jakieś pozytywne aspekty.

 (dzisiaj 11:11)   Brawo PiS! Przynajmniej jeden pozytywny skutek "reformy" pisowskich zwyrodnialców.

 (dzisiaj 11:18)   Gwoździem do trumny Kościoła w Polsce było już wprowadzenie religii do szkół. Dzieci to   zwyczajnie bojkotują, nawet jeśli siedzą na lekcji. Wiedza na temat katechizmu, zasad wiary, etyki chrześcijańskiej jest wśród dzieci i młodzieży ZEROWA.

(dzisiaj 11:37)   A jednak "dobra zmiana" chociaz jeden pozytywne aspekt tej "reformy"

Czyj zatem problem? Szkoły mają się tłumaczyć z decyzji "wolnych okienek" w lekcjach a zmieniać plan lekcji po raz trzeci nie dają rady. Reforma szkolnictwa PIS oby nie zakończyła się końcem wiary katolickiej dzisiejszej młodzieży. Czy jest wyjście ? Jest, jak najszybszy powrót religii do salek katechetycznych przynajmniej dla młodzieży ponad podstawowej. Innym wyjściem byłoby - jak sugeruje ksiądz emeryt - przesunięcie bierzmowania na 18 rok życia. Tylko czy młodzi to zaakceptują ?

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo