4 obserwujących
79 notek
67k odsłon
204 odsłony

Myśliwi - chronią czy niszczą przyrodę, życie ? Over The Hills

Wykop Skomentuj8

Jak co roku gdy zbliża się chłodna jesień i zima wystawiłem dziś karmnik dla małych i tych większych ptaków. Jednakże tego roku - a raczej tej jesieni - nie widzę kolorowych bażantów jakże często nocujących na mych drzewach w ogrodzie. Po prostu znów myśliwi wybili te piękne ptaki bez których hałasu lądowania czy startu do ucieczki, odlotu, na kilkanaście czy kilkadziesiąt metrów nie ma radości z oglądania ich w locie. A jeszcze wiosną, wczesnym latem było ich sporo, często gościły w ogrodzie gdy na polach nad Brynicą ktoś chodził. Te ptaki strasznie strachliwe ale jak bardzo piękne. Widocznie znów przeszkadzały, wabiły tych którzy je mordują nie dla mięsa ale dla wypchania i sprzedawania na targowiskach. Cóż, teraz szczególnie są bezkarni myśliwi bo przecież ten rząd potrzebuje gotowych do strzału dla ochrony czego? Wszyscy mogliśmy czytać o masowym mordowaniu dzików, teraz słyszymy o zabitych wilkach, jeleniach dla poroża. A ile jest innych zabitych zwierząt? Dlaczego rząd, państwo pozwala na niszczenie przyrody, na zabieranie życia zdrowym osobnikom zwierzyny z naszych lasów. Kiedyś mogłem za płotem zimową porą i nie tylko zobaczyć sarnę, dzika, jelenia a dzisiaj nie ma ich. Fakt , sporo domów pobudowano wkoło jednak polder nad Brynicą jest wolny ale zwierzyna boi się z lasu wyjść. Zwierzęta mają swój instynkt, swe obawy, wiedzą że nie każdemu człowiekowi mogą zaufać, pokazać się.

I tak chodząc po ogrodzie przypomniała mi się piosenka mego ulubionego onegdaj zespołu holenderskiego BZN " Over The Hills" , piosenka którą ten zespół stworzył w obronie słoni Afryki i która była nie tylko w Europie często wykonywana w latach 80 XXw. Tyle że piosenka była oparta na oryginalnym tekście ludów Tanzanii i Kenii żyjących w cieniu Kilimandżaro. U nas nie pamiętam by jakiś zespół muzyczny a tym bardziej pojedynczy wykonawca stworzył piosenkę w obronie naszej, rodzimej przyrody, zwierząt. A szkoda !

I o ile coś "dukam" po angielsku to pozwolę sobie zacytować kilka słów piosenki  Over The Hills :

......... Ponad wzgórzami, w Afryce, w odcieniach zieleni,cisza przeszłości, żywe wspomnienie,

w Afryce słychać stuk bębnów, które prowadzą karawany, ale tutaj, w tym kraju, pod fioletowym niebem,

 widzą jak z lufy pistoletu, jak słonie umierają, to sprawia, że ​​płaczę.........."

A co z naszą przyrodą, z bażantami, sarnami, jeleniami, wilkami? Kto stanie w ich obronie? Kto ukróci polowania, mordowanie dzikich zwierząt ? Zobaczcie wstrząsający teledysk BZN -https://www.youtube.com/watch?v=8TT0Vz-tmqs


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości