3 obserwujących
86 notek
75k odsłon
777 odsłon

„My chcemy Polski opartej o tradycyjną rodzinę (…) "

Wykop Skomentuj58

Jaka to jest ta tradycyjna rodzina? Czy to taka gdy kobieta siedzi w domu i rodzi dzieci? Czy może taka gdy kobieta nie ma prawa głosu i musi bezwzględnie robić co jej mąż, pan i władca każe ? Nie wiem gdyż autor - J.Kaczyński - którego cytat zamieściłem w tytule nie raczył powiedzieć jaką rodzinę ma na myśli. A jaka jest ta rodzina "tradycyjna"? Wszyscy znamy, widzimy takie rodziny wkoło siebie. I jakby nie patrzeć każda jest inna a jednocześnie tradycyjna.

Co o takiej rodzinie może powiedzieć stary kawaler znający tradycyjną rodzinę sprzed dziesiątków lat swej młodości. Czy miał rodzinę zgodną, szanującą się wzajemnie taką gdzie obydwoje rodzice byli wzorem dla dzieci? Tego raczej się nie dowiemy bo każdy stary kawaler nie będzie mówił o swej rodzinie z młodości mając kompleksy tejże. To znam obserwując takich w życiu.

Czy może jest tradycyjną rodziną taka gdzie rodzice żyjąc w wielkiej zgodzie, mając trójkę dzieci oddali jedno z nich na służbę Bogu? Czy taka rodzina gdzie rodzeństwo już dorosłe, samodzielne dziennie spotykało się przy rodzicielskim stole na 10, 20 minut lub dłużej. W końcu co powiedzieć o takiej rodzinie gdzie zmarł mąż a raptem w niecały rok za nim żona. Z tęsknoty za ukochaną osobą z którą przeżyła 50 lat. Jaka to jest ta tradycyjna rodzina?

A może tradycyjną rodzinę tworzyli ci którzy w majestacie prawa świeckiego - nie Bożego - opuścili swą dotychczasową rodzinę tworząc nową, czasem z przygodną "miłostką"? Takich też mamy wkoło sporo, nawet w tym "pobożnym" PIS, u boku tego który apeluje a może raczej twierdzi że dla niego liczy się tylko "tradycyjna rodzina".

W końcu kto nie gardzi drugim człowiekiem zna zapewne "rodziny" jednopłciowe. Tak, rozumiem że teraz niejeden puknie się w głowę na ten tekst. Ale to też są ludzie, oni też potrzebują bliskiej osoby. Nie mam na myśli małżeństw takich ludzi gdyż sam tego nie popieram lecz uważam że i tacy - geje czy lesbijki - zasługują na prawo życia wspólnego, na dziedziczenie swego dorobku, na szacunek dla człowieka.

A zatem jaka jest ta "tradycyjna rodzina" o której tak górnolotnie chciał mówić poseł Kaczyński zatrzymując się w pół słowa. Czy taką tradycyjną rodziną jest ta rozbita, gdzie jedno z ogniwa tej rodziny idzie swoją drogą pozostawiając drugą część i dzieci. Warunek - musi należeć do PIS a będzie podziwiany i rozgrzeszany. Bo przecież starsi pamiętają że rozwodnicy nie mieli prawa przyjmować komunii św., przyjmować kolędy czy mieć mszy pogrzebowej w kościele. Co mamy dzisiaj? Mogliśmy oglądać.

Wykop Skomentuj58
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo