3 obserwujących
87 notek
74k odsłony
220 odsłon

Kogo reprezentuje pan Duda z pałacu prezydenckiego ?

Wykop Skomentuj9

Dziwne pytanie w tytule ktoś powie. A ja twierdzę że jak najbardziej dla mnie na czasie. Bo zbliżają się kolejne wybory na gospodarza tegoż pałacu. W moim odczuciu porównując do trzech poprzedników - prezydentów - gospodarz pałacu prezydenckiego w niczym ich nie przypomina. Baa, porównując z byłym prezydentem Kaczyńskim jest dalece w tyle.

- Andrzej Duda ma taki charakter, że kiedy przyjdzie mu o czymś rozstrzygać, woli komuś ustąpić, nie chce lub nie umie wiązać się odpowiedzialnością. Czy taki ktoś może być prezydentem? Dobrym prezydentem? Nie  - to słowa prof. Jana Zimmermanna, promotora pracy doktorskiej A.Dudy. Jak mało kto jest w tym wiarygodny znając fakt że A.Duda był kilkuletnim asystentem profesora.

Czy zatem może ktoś być pewien że jakakolwiek decyzja pana Dudy była suwerenna? A jeżeli tak to jak owe decyzje się mają do  Konstytucji i art. 2 tejże brzmiącego : " Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości  społecznej". Bo mają siedemdziesiątkę na karku nie spotkałem się z takim traktowaniem Konstytucji od jej uchwalenia. A nawiązując do art.2 od razu przypomina się art.32 brzmiący : " Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne" . Jak ten artykuł jest przestrzegany przez pana Dudę mieliśmy okazję się przekonać w 2015 roku przy " ułaskawieniu" osób wygodnych PIS. Ale i podpis ustawy o przerwaniu kadencji ówczesnej KRS nie ma nic wspólnego z art.32 Konstytucji.

To pierwsza część  mego pytania "Kogo reprezentuje pan Duda z pałacu prezydenckiego" bo wątpliwości co do samodzielnych decyzji pana Dudy mam więcej. A żal by oskarżać człowieka za nie swoje decyzje.

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka