4 obserwujących
157 notek
123k odsłony
302 odsłony

Nasze zdrowie kochane - nie szanowane przez NFZ ?

Wykop Skomentuj12

Spotykając wczesnym rankiem sąsiada usłyszałem że do przychodni się śpieszy. "Może z rana da mi lekarz skierowanie na morfologię" - mówił śpiesząc się. Właśnie przed chwilą wracał do domu - z niczym. A dlaczego? To trochę o sąsiedzie :

 Od 26 lat choruje na serce, 21 lat temu miał wszczepione bypassy. Od tego czasu dziennie zażywa 12 tabletek. To jednak nie wszystko bo ma też cukrzycę wykrytą parę lat temu i to kolejne tabletki - jak mówi. Od lekarza specjalisty ma zalecenia by co 6 miesięcy robić całkowitą chemię/morfologię krwi w celu kontroli wątroby i innych narządów. I teraz ów problem, od jesieni 2016r. lekarze  nie chcą wystawiać skierowań twierdząc że NFZ limituje, nie płaci, że przychodnia na tym traci. To ja się pytam : gdzie my żyjemy? Czy wcześniej NFZ płacił za wszystko a może był tylko lepiej zarządzany? A może to są wytyczne rządu PIS do NFZ by oszczędzać?  Bo winy TUSKA w tym nie widać.

A słuchając sąsiada przypomniała mi się sytuacja z lata. Jadąc przez Polskę stanąłem przed światłami obok karawanu. I jakby to było tu i teraz przypomina mi się zmarły w szarym worku z odsłoniętą prawą nogą. Karawan bez zakrytych szyb a zmarły chyba niezbyt godnie potraktowany. Czyżby w taki sam sposób miano traktować chorych ?

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo