0 obserwujących
85 notek
91k odsłon
74 odsłony

Szóstka. Ważne skojarzenie. Organizacje pozarządowe (NGO)

Wykop Skomentuj6
Bo wszędzie tam, gdzie interweniuje państwo, wcześniej, czy później pojawia się gnój. Organizacje pozarządowe w szczególności, jeśli chcą pozostawać w zgodzie z własną definicją, nie powinny być finansowane z rządowych pieniędzy. Ani polskich, ani zelandzkich.
 
Finansowanie Fundacji Batorego zaczęło się w drugiej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, jeszcze przed słynną transformacją ustrojową. Pierwszymi finansistami rzekomo wkładającymi pieniądze w polski interes, byli tacy specjaliści jak Soros & Sachs, do dzisiaj zarabiający na dewelopmentaliźmie, czyli rujnowaniu nowych krajów startujących do rozwoju.
 
Pasożyty wschodzących rynków świata.
Wystarczy obejrzeć sprawozdania roczne Fundacji Batorego, CASE, Instytutu Spraw Publicznych, Fundacji Helsinskiej i setki innych, aby uzasadnione przypuszczenie rewizora uprawdopodobniło się tysiąckrotnie.
 
I jeszcze konkret.
Rewizor pisał o tym, że koalicja 1październik.org.pl przetrawiła ok. 3 miliony złotych.
 
Zadam pytanie:
- Ile pieniędzy warto wyłożyć na wsparcie decyzji o legalnym wypłaceniu z państwowej kasy odszkodowania przekraczającego 30 miliardów, obojętnie w jakiej walucie?
Minister Aleksander Grad usiłuje się TERAZ dogadać z EUREKO w sprawie takiego odszkodowania.
 
Pytam, ile pieniędzy chciałoby i mogło wyłożyć EUREKO, aby otrzymać te 30 miliardów?
 
Myślę, że 3 miliony, o których wspomina rewizor, to strasznie mało. Jedna dziesięciotysięczna tej kasy, którą EUREKO chce wyrwać. Jedna dziesiąta promila. Przecież warto położyć na stole nawet trzysta milionów, aby wyrwać z kieszeni polskiego podatnika te chore 35 miliardów. Nie sądzę, by naszym spryciarzom z salonów III RP wystarczyły tylko te 3 nędzne miliony.
- Pojawiają się następne pytania?
- Gdzie są te trzy stówy?
 
I dlatego NIE dziwi mnie, że tak beztrosko minister Grad utajnia treść ugody z EUREKO, ugody zawartej na podstawie papierka, który EUREKO sobie do rzyci powinno wsadzić.
 
A o jakim papierku mowa i dlaczego EUREKO może sobie to do rzyci wsadzić, o tym można czytać w aspiracjach, chyba pod piątką.
A może przyjdzie mi do głowy napisać o tej piątce oddzielnie?
_____________________________________________________________________________
46.220
Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale