31 obserwujących
451 notek
499k odsłon
2208 odsłon

Największy port lotniczy-widmo w Polsce pochłonął miliard zł dopłat

Port lotniczy i jego namiotowa poczekalnia pasażerska
Port lotniczy i jego namiotowa poczekalnia pasażerska
Wykop Skomentuj1
 
W komentarzu do rozkładu jazdy dojazdu do państwowego portu lotniczego na samolot państwowych linii lotniczych zamieszczonym w sieci społecznościowej w ogóle pisze iż przejazd jest niegwarantowany a rezerwacja biletów jeszcze nie jest możliwa: 
 
"(przejazd niegwarantowany, uzależniony od wolnego miejsca w busie) oraz już wkrótce na stronie internetowej www.e-podroznik.pl (przejazd gwarantowany)."
 
Nie wiadomo co się dzieje po raz kolejny-któryś. Za każdym razem podczas zmiany przewoźnika autobusowego czy rozkładu lotów, albo zmiany przystanków, panował niewyobrażalny wprost chaos. Miejscowy poseł na przykład oczekiwał na bus na lotnisko, który nie nadjechał. Nagle zmieniono godziny odjazdów busa, o czym poinformowano tylko w mediach społecznościowych, nie zaś na stronie internetowej lotniska. Owa strona internetowa teraz z powodu przebudowy związanej ze zmianą rozkładu lotów jest nieczynna. Zamiast busa na lotnisko, ma być tym razem autobus. Odjeżdżający nie spod wejścia do palmiarni, jak podano w ulotce, ale z pobliskiego parkingu. Nie ogłoszono tego na stronie internetowej, ta zresztą nie działa. Z powodu przebudowy. Zepsuły się już teraz obie jej wersje:
 
http://www.airport.lubuskie.pl/
 
http://www.lotnisko.lubuskie.pl/

Fot. printscreen witryny www.lotnisko.lubuskie.pl - pokazuje jakiś ciąg znaków.
image
 
Zmiany godzin lotów poprzednio ogłaszano tylko na przykład na jednym z licznych kont facebookowych o lotnisku. Na przykład państwowy profil facebookowy portu lotniczego w Nowym Kramsku w ogóle nie podał informacji o nagłej zmianie głównego miejsca odjazdu autobusów na lotnisko. Informację o dojeździe na lotnisko opublikowała tylko moja lokalna gazeta, jak się okazało wadliwie, bo miejsce odjazdu autobusu w centrum miasta zmieniono, i to tak paskudnie, że pasażerowie, stojąc w miejscu w którym ogłoszono w prasie, zobaczą najwyżej odjazd autobusu. Miejsce odjazdu zmieniono z wejścia do Palmiarni (gdzie w ogóle nie ma żadnego znaku przystanku autobusowego) - przeniesiono to na pobliski, położony u zboczu wzgórza parking, dość mało widoczny. 
 
Moja wyszukiwarka w sieci Facebook pokazuje 4 różne profile tego portu lotniczego. Profil państwowy tego lotniska informacji o odjazdach busa na lotnisko w ogóle nie zamieszcza, więc dokleiłem ją własnoręcznie w komentarzu do ogłoszenia o wznowieniu lotów z tego lotniska. 
 
Według umowy, za połączenie autobusowe na lotnisko odpowiadają Państwowe Linie Lotnicze. Rzecznik Państwowych Linii Lotniczych nie odpowiada na telefony i sms-y. Na 100 majli na różne tematy, głównie ogólne, ale też dotyczące tego lotniska, mieliśmy może z siedem odpowiedzi. Pytaliśmy rzecznika majlowo aż 3 razy o godziny odjazdu autobusu na lotnisko- w ogóle nie odpowiedział, nie odebrał też kilku telefonów z mojego numeru. Wysyłałem na jego oficjalny numer komórkowy dwa razy sms-y z pytaniem o godziny odjazdu busów na lotnisko: także brak odpowiedzi. Godziny odjazdu autobusu do publikacji w prasie wyżebraliśmy w końcu w urzędzie marszałkowskim. Państwowy port lotniczy i państwowe linie lotnicze- oraz autobus państwowego (skomunalizowanego) PKS. Z nagle zmieniającymi się przystankami. Czy można sobie wyobrazić lepszą kombinację?
 
Od poprzedniego przewoźnika po wielu pytaniach- rozliczne tabliczki na przystankach podawały różne godziny odjazdów i różne przystanki, otrzymaliśmy zamiast nazw przystanków tylko ich numery. Był to ciąg cyfr- oznaczeń liczbowych przystanków, nie do rozcyfrowania przez redakcję. Pisaliśmy w pytaniach do urzędników:
 
"Pod palmiarnią nie ma znaku przystanku i rozkładu. Tak samo na dworcu PKP- rozkład jest, ale przewoźnika Dami który już nie jeździ na lotnisko. Powstał chaos- co innego pisze na przystanku, co innego - w rzeczywistości. Przy dworcu PKP- nie wiadomo z którego przystanku odjeżdża ten bus, czy z tego samego co poprzednio? Chyba już nie. Znów pasażerowie się pogubią." 
 
Lokalizacje przystanków w ich opisie były w ogóle niepewne. Zielona Góra – ul. Bema (pod wiaduktem naprzeciw POK MZK)- który przystanek? Tam są przecież dwa. Obydwa są naprzeciw. Po zmianie godzin odjazdu nagle zresztą zamieniono w tym miejscu przystanki, z jednego (przystanku busów Dami) na drugi (przystanek miejski). W ogóle nie wiadomo było, z którego z dwóch przystanków odjedzie państwowy autobus-zagadka na państwowe lotnisko-widmo. Pisaliśmy wówczas:
 
"Wczoraj mój kolega szukał busów na lotnisko. Nadal nie wiadomo skąd odjeżdżają. Dyskutował o tym na facebooku. 
- na przystankach:
Zielona Góra Dworzec MZK- nadal wisi rozkład busów na lotnisko pokazuje inny odjazd niż obecnie- wskazuje że odjazd jest o 5:30, i chyba wisi na nie tym przystanku z którego odjeżdża bus
Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka