OdAdoZ
Nasze czyny za życia brzmią echem w wieczności...
0 obserwujących
35 notek
64k odsłony
  2010   0

Małgorzata Gosiewska: Domagamy się prawdy o Smoleńsku

Betlejemskie Światło Pokoju 2008 - Pałac Prezydencki Fot. Adam Zawadzki
Betlejemskie Światło Pokoju 2008 - Pałac Prezydencki Fot. Adam Zawadzki


Jest ich wiele. Dla mnie ważną sprawą jest kontynuowanie jego idei polityki historycznej, oraz upamiętnienia „Żołnierzy Wyklętych”. Przypomnę, że to Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy otworzył Muzeum Powstania Warszawskiego.  Zaś po wyborze na urząd prezydenta Rzeczpospolitej  kontynuował proces przywracania historii postaci, miejsc zapomnianych przez lata PRL-u. Zginął zaś w drodze na uroczystości katyńskie.  Bez wątpienia, polityka historyczna prezydenta Kaczyńskiego stanowi jeden z głównych czynników, który pozwolił polskim ofiarom i męczennikom sowieckich kaźni, odzyskać należyte miejsce w świadomości i w sercach niemalże całego świata.

Śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej napotyka na kolejne przeszkody. Komisja Millera powtórzyła większości ustalenia MAK. Im dalej od katastrofy  tym częściej wiele osób sprowadza jej wyjaśnienie tylko do „zamachu”, „uderzenia w brzozę” czy „sztucznej mgły”. Czy wierzy Pani, że uda się poznać przyczyny tej tragedii?


Tak, jestem o tym przekonana. Nie spoczniemy, póki nie wyjaśnimy tej sprawy. A ci, którzy stoją za tym zamachem, tak, zamachem - niech nie śpią spokojnie. Przyjdzie czas, ze staną przed sądem. Jedni przed polskim, inni przed międzynarodowym.

Przed obchodami 10 kwietnia, obserwowaliśmy próby blokowania uroczystości przez władze Warszawy oraz ataki na śp. Lecha Kaczyńskiego. Jak żyje się w państwie w którym profanowana jest pamięć o najbliższych osobach?

Jak? Jak może wyglądać nasze życie po takiej tragedii? Tragedii nie wyjaśnionej, obśmiewanej. Czy można pożegnać bliskich nie wiedząc co faktycznie się stało? Jak wyglądały ich ostatnie chwile? Jak żyć w państwie, w którym najważniejsze funkcje pełnia ludzie, którzy przyczynili się do śmierci naszych bliskich, którzy dopuścili do znieważania zwłok naszych bliskich?  W stolicy Gruzji dzisiaj odsłonięty zostanie pomnik  prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Stanie na skwerze przy ulicy Jego imienia. A co robi prezydent Warszawy? Dość już milczenia, dyplomatycznych słówek. Domagamy się prawdy o tym, co stało się  w Smoleńsku! Domagamy się prawdy o naszych bliskich, o ich pracy na rzecz  Rzeczpospolitej. Domagamy się osądzenia winnych.
 

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale