8 obserwujących
339 notek
92k odsłony
  4415   0

WPR wspólna politya rolna i burze piaskowe

Kolejny rok, wieje i wywiewa gleby. WPR EU doprowadziła do eliminacji gospodarstw indywidualnych. Z powodu ASF (śmiertelność u ludzi o" = zero promili), spowodowały władze, likwidację hodowli żywca w 1000 gospodarstw. Co robią teraz? A co można uprawiać na 5-6 klasie gleb z dala od aglomeracji? Proces pustynnienia, doprowadził do wielkich migracji w latach 20 19w w Usa. Pokazane min w "Grona gniewu" - film o niewolnictwie i wyzysku na niespotykanych warunkach, A u nas. Z powodu masowego stosowania herbicydów i niestosowania GNOJU=nawóz naturalny, uzupełnia wszystko w glebie, zwłaszcza daje dawkę próchnicy, węgla. Ale najważniejsze są DROBNOUSTROJE. Drobnoustroje i warunki do ich rozwoju w glebie. Każda żywa komórka, magazynuje wodę. Ile dopłaty dostaje rolnik=producent wg ARiMR, za utrzymanie gleby w stanie dobrym, spoistym, wilgotnym. Przynajmniej jeszcze teraz. Kiedy jest niedobór wody i wilgoci w glebie? Nic, nul zero. Dofinansowuje się za to różne inne przedsięwzięcia: płyty gnojowe, betonowe, zbiorniki na ciekłe- szczelne! Maszyny i traktory z dofinansowanie 50-60% Dofinansowuje się ROLNICTWO EKOLOGICZNE. Eksperci mówią, że 90% z nich nie ma zwierząt. Skąd więc mają nawóz? Kupują w sklepie próchnicę na kg?    

Zamiast starodawnej techniki ściółkowej hodowli, dziś króluje technika bezściółkowa. Zamiast rozrzutnika gnoju, dodatkowo jest beczkowóz i te trucizny w takiej postaci, rozlewa się po polach. To i tak lepiej, niż nie dać nic, ale to niebezpieczna technika, która niszczy gleby z powodu nieoznaczanego stężenia. Zresztą takie płyny nie utrzymują się w glebie, a w najlepszym razie filtrują, a woda odpływa. Charakterystyczny (dla niemieckich gospodarstw) smród na wsi niemieckiej od kiszonek, gnojowicy, siarkowodoru i różnych podobnych, jest obecny i u nas. U nich śmierdzi ciągle, poprzez wilgotniejszy i cieplejszy klimat, a u nas podczas rozlewania.

A jeszcze, jeśli już napisałem o śmiertelności ludzi z powodu ASF, napiszę o tym wskaźniku przy Covid19 w Hiszpanii: umarł tam 1" (jedna osoba na 1000) , czyli normalny wskaźnik, nawet niższy, dla grypy - choć grypą to nie jest, a chorobą autoimmunologiczną - dokładnie 100 lat po Hiszpance o podobnym charakterze. Ciekawe informacje wypływają od specjalistów na ten temat, ale to nie ta notka, a widzę ,że już tylko "interyje" pompują temat.

Ministrze Rolnictwa, jak dotujesz właściwe utrzymanie jakości gleb , bo jakoś nie widzę.

wspólnapolitykarolna WPR, gleba, woda, asf, glifsat, eu

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka