9 obserwujących
354 notki
94k odsłony
  90   0

GO Globalne, a jak lokalnie, no jak?

Wiecie sami, co i jak wypisują zwolennicy wiodących ideologii klimatycznych. A jak jest? Piszą to, ci sami, a na pewno finansują, co najbardziej szkodzą Ziemi i klimatowi. Globalne fabryki, korporacje, globalne technologie, Już nawet nie o samoloty. Wystarczy że pół miliarda Chińczyków (500 000000), włączy smartfony do ładowania. Już nawet nie potrzeba, by sprawdzali pogodę. Wszak ciężko wyjrzeć za okno. Samo pozostawianie urządzeń w trybie stdby, to globalnie, ogromna energia i ilości spalonego węgla, odpadów radioaktywnych. Choć tych, zużywa się kilogramy. To odpadów jest dziesiątki, setki ton. To technologia, ale od pewnego etapu polityka. M$ zależało, by windowsa nie wyłączać, a usypiać. Telefonów już nie dało się wyłączyć, bo nawet wyłączony, podpięty do ładowania, wyświetlał piktogramy, a nie migał diodą. Współczesne, wiodące, to nawet nie mają demontowalnej baterii. Ale do pogody.


Właśnie przeszedł życiodajny i bardzo w czas, dla naszych plonów front z deszczem, sporym. Obecnie burze, prawie ze śniegiem. Wygląda to tak, jak normalnie u nas w marcu, kwietniu. Ale nie pod koniec maja. Globalne ocieplenie, spowodowało, że mamy zimno. Pół biedy, że w końcu przyszedł deszcz. Plony zapowiadają się niezłe. Truskawki pojawią się za 3 tygodnie, majowe czereśnie za 2 może. Plony zbóż i okopowych będą dobre. Rzepaki, tradycyjnie, strute glifosatem. Podobnie kukurydza, która teraz dobitnie pokazuje, jak taka uprawa wygląda. Gołe pole, bez ździebełka i żółta kukurydza.

Mnie to bez różnicy. Słoneczko przygrzewa normalnie, więc pory roku się nieco przesunęły i pewnie tak zostanie. Tyle, że zima nie zdąża przyjść.

Jak widać wcalem niezrażony i miłością Janke do MMA, potu i krwi (i inyych), uraz, opinii i stosunku do trójki/trujki - poprzednia notka. Wiem wiem, mam zupełnie inne zdanie i nie znam Chomika. Nie zmienia to faktu, że już nie chce mi się zaczynać wertowania notek od właśnie zamieszczonych, (te po prawo, dziś na samym dole). Po prostu nie ma tam czego szukać. Sowińcem, Starym, Treme, czy Sikumem, nie da się pociągnąć takich inicjatyw. Za mała masa. Ale mógł to być niszowy bloger z ciekawymi dyskusjami i tematami. Podejmowanymi przez i kompetentnych w danych dziedzinach. Ale cóż, kiedy 1. miejsce zająć musi pociotek ministra. Więc za zajęcie pierwszego miejsca!! Można promować dobrych, lub właściwych. Odsłony na poziomie 38, to norma bez głównej, a mam wyrobionych wielbicieli i wrogów. Obie. Samo wpisywanie syferek, linkowanie zewnętrzne, sztuczki. To tak jak z trujką: Żyd już konia odzwyczaił od jedzenie i picia. Prawie jemu się udało. Ale bydlę wzięło i zdechło. Niewdzięczne. Do widzenia się z Państwem - nietypowo, bo i globalne Ocieplenie, nietypowe.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości