8 obserwujących
321 notek
89k odsłon
78 odsłon

Kiedy się nie udaje

Wykop Skomentuj

Kiedy się nie udaje. Kto nie ma takiego doświadczenia, maluszek, klocki się przewróciły.Pogoda, okoliczności, życzliwy, nie ż yczliwy. Różnie, zupełnie rożnie. Niosę pocieszenie wszystkim poszukującym sprawiedliwości. Nie ma. Napiszę od razu, byś nie miał złudzeń, nie łudził się złudnymi nadziejami, obietnicą, złudną. Najlepsze z tego świata, powtórzę po kimś, jest sam świat.

Pamiętasz? Nie pamiętasz. Dziaciakom ( jak nie cierpię tego słowa) Dzieciom mylą się fakty, historie, faktografia i zupełna fantazja. Przy każdej możliwej okazji powraca. Powraca, kiedy ktoś zabłyśnie. W moim lesie, jest ścieżka. Kiedyś mawiało się, że straszy. Ścieżka prowadzi do odłożonego na potem cmentarza. 150 lat był nie używany. Prawie. Właśnie zbliża się święto, na 15, za miesiąc - odpust. Nie ma odpustu. Droga już nie ta i las jest całkiem inny. Woda w rzece już dawno zamieniła się w ścieki kilka razy. Rzeka już nie ta. Kawałek jej został się z kamieniem. Kamień pokazuje jak dużo wody . Teraz jest niewidoczny. Zresztą wiele łąk jest niewidocznych, a kamień leży tam, jak leżał. Ja w to wierzę, silna jest moja wiara..Wiara w kamienie. Że są.

Trudno pojąć, że kawałek tej ziemi, uchował się bez kataklizmu. Burze przeszły prawie bez gradów, a ludzie nie zdziczeli całkiem. Niegdyś wschód uchodził za inny świat, inni ludzie. NIe ma już tego świata. Zaginął.To nie jest tak, to jest zupełnie tak samo. Nowe dzieci uczą się chodzić. Pierwszy lizak, krótkie spodnie, okulary do pływania, butelka wódki, lizak. Że nie potrafimy pisać, że tylko wybrańcom, że tylko oni. Wygramy. Wygraliście? Dajcie spokój. Żenada z tymi banerami. Przygłup się nie wygłupił, to dość trwały spokój. Pokój cdn..

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura