8 obserwujących
323 notki
89k odsłon
109 odsłon

Białoruś CCP

Wykop Skomentuj2

Niewątpliwie bardzo uwiera różnym w takiej formie. Czy Łukaszenka wygrał, uciekł do Turcji samolotem, wzywał posiłki z MOskwy? 

Sensacyjne tytuły, mają za cel tylko jedno: zmianę na nasze (ich). Sondaże nie były, ponoć publikowane, a poparcie "tyrana" sięga uzyskanego wyniku.

Nie mam złudzeń, że Baćki bezpieka pilnuje, czuwa i dba jak .. ormo. Z drugiej strony tupanie nóżek pingwinków  i ich pasterzy eskimoskich.

Białoruska Republika, znajduje się w A\\ doskonałym położeniu geopolitycznym na czas pokoju. Rosja z sankcjami, więc handel odbywa się przez ten 10 mln kraj. Nawet banany zdełano w biełarus. Mają niepasteryzowane mleko, śmietanę, sery, kwas chlebowy, piwo, wodkę. To co wszędzie. Kiełbasa z Polski, rybki ze wschodu. Widzę masę rejestracji serbskich na drodze. Zaopatrują w to, co się skończyło na Kaukazie i w Ukrainie. Bratni naród serbski.

..........................................B\\ w słabym miejscu na czas wojny. Zielone ludziki wejdą i nie będą dziwić miejscowej ludności. Wszak to ludność rosyjskojęzyczna. Wiele razy pacyfikowana, wywożona, mordowana. Wysyłana na wojny i gdzie indziej. Pochoża jak z pod Zambrowa. Tam także najpierw carat rusyfikował, później otaczał opieką i kazał uciekać (1915), zrewolucjonizował i dał MIR 1918. Gołodomor był mniejszy niż na Ukrainie, bo czarnoziemów nie ma, a były bagna i piaski z izolowanymi siołami. Później Giermańce wolność i MIR wieźli, a dziadek Moroz pomagał 1941-45. Pomieszanie z poplątaniem. Zapewne trochę zostało na wsiach, poza kołchozami. Tych co nie wwieźli w Sybir.

Dla Białorusinów, najlepiej nie zmieniać Baćki. Nie daje kraść, jak u nas Balcerowicz z Lewandowskim, Kamelą. Żydostwo pozostawiało tam wielkie majątki (na Dachu), akurat to pas ziemi, gdzie carat przegnał Żydów z Rosji. A do zaboru nie wszyscy doszli, chcięli iść.

Nie wierzę w zwycięstwo Ciecahanouskiej. Na pewno mniej są spolaryzowani niż Polska. Ale podeślijmy im Trzaskowskiego. Na pewno przekona ich, że takiej demokracji, to oni nie chcą. Nie uda się jak na Ukrainie, mordować bezkarnie. Tego jestem pewien. A jest takich wielu, którym się to marzy. Władza tam się zmieni i Łukaszenka i Putin, mają odliczone. Żaden cud tego nie przedłuzy. Jeszcze nie teraz, droga szarańczo.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka