8 obserwujących
322 notki
89k odsłon
105 odsłon

Epidemia, zaraza, klęska i .. demografia

Wykop Skomentuj

Nie wypowiadałem się w tym temacie i tak powinno pozostać. Rząd, po wiosennej akcji STRASZENIA społeczeństwa (społeczeństwo jakie jest, każdy widzi). W sumie mógłbym zatrolować i dać serię czterech, poczytnych notek. W końcu najważniejsze, to zostać zauważonym. Nieważne, że w pozycji kucznej pod krzakiem jarzębiny czerwonej i nieopodal dorodnych pokrzyw.

Wiosenne wzmożenie, odniosło skutek, to niewątpliwe. Nieliczne ogniska, nie zostały rozprzestrzenione, tym wirusem grypy - powodującym zapalenie płuc. Zachorowania zostały opanowane i doszło nawet do 5 zgonów na dobę. Ale to jest GRYPA. Bakcyle nie słuchają polityków. CI, mięli szansę na szczyt zachorowalności w WAKACJE. Lżejszy przebieg, brak wirusów sezonowych, mniejszy ruch i w ogóle poprawa kondycji populacji, poprzez lenistwo. Nie wykorzystano tej szansy, goniąc "za króliczkiem".

Po pierwsze należy rozróżnić profilaktykę zawodową od tej dot. zwykłych ludzi. Wypowiadają się profesory, doktory, czasami nawet lekarze (rzadko, a już praktykujący) - największy głos mają politycy wszelkiej maści. Strefa żółta - rzecze premier. No dobra, maski rozdał, by to dotrzymać? Może nie mam na codzienną maskę? Rozumiem w sklepie w innym budynku. ALe na ulicy, poza miastem? w budynkach, maski wg woli właściciela - nie chcesz nie wchodź np.

Sens obostrzeń teraz i wiosną jest diametralnie różny. Dyscyplina ludzi zelżała. Ale i wirus nie jest już taki sam. I nie mówię tu o bajce, że zmutował i się zewolucjionizował, bo to zwyczajnie nieprawda. Inna jest sytuacja rozproszenia na terytorium Polski. Wiosna pojedyńcze ogniska, dziś zasiane wszystkie powiaty.

Jestem za rygorem w jednostach profesjonalnych i to najwyższym. Rygory ulicy, zwyczajnie, już nie zadziałają. Ktoś źle doradza Morawieckiemu. Kary za brak maski, to biczowanie kałuży. Skutki dla biczowanych będą realne - mandaty, ale rzeki z tej kałuży płynącej, choćby się ał   ć nie zawróci.

Do widzenia się z państwem

covid, koronawirus, plandemia

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale