8 obserwujących
335 notek
92k odsłony
  162   0

Co za Świnia 1 1.3

Ciągniki na ulicach Warszawy? Jak najbardziej słusznie, ponieważ inne protesty rolnicze, niż oflagowanie we właściwym miejscu, zupełnie nie mają sensu. A o co walczą, o CO, o jakie idee

Pisałem Wam o radykalnym pogorszeniu jakości MIĘSA, poprzez likwidację małych hodowli, pod pozorem ASF. A jak Hoduje się "nowocześnie"?

Jest, zapewne wiele firm. Dokładnie to nie więcej niż dwie. Z powodów różnych, a tak naprawdę jedna. Proponują podpisanie UMOWY. Nie mam, nie widziałem. Umowa na 10 lat, czy nawet dłużej. Przejście na Krus i przynajmniej 1ha pola ornego + ziemia po chlewnie.

Chlewnia 17x170m, bardzo nowoczesna, dokładnie na 2k sztuk świnek. Tucz trwa 5 miesięcy prawie, karma, weterynarz, leki. Zachęta to obiecanka 10 tysi miesięcznie zarobku. Nie widziałem Umowy, więc sami wiecie, wszystko zależy OD WYNIKÓW.

Co w tym złego? NIc, pod warunkiem, że nie ma innych czynników.

1. Już od Kwaśniewskiego wdrażano skuteczny lobbing: ustawa paszowa, delegalizacja żaren, zakaz uboju gospodarskiego;

2. Asf- em wykoszono całą, małą hodowlę na wiele lat/bezpowrotnie;

3. Wejście PRZEMYSŁU świń, spowodował wymianę rasy i wejście SOI (Glifosat i inne trucizny, gwarantowane w tym białku), jako białko w tuczu żywca.

4. Zmiana technologii, na bezściółkową, z zasady degraduje gleby i wody powierzchniowe w otoczeniu chlewni i na glebach, gdzie beczki wywożą surowy nawóz płynny. Nie ma szczelnych zbiorników, a warunek 1ha, pokazuje, że warunki ekologia i te pe, mało obchodzą przemysł wieprzowiny.

Ile gospodarstw pozbawiono ASF-em środków, a właściwie dobrej jakości mięsa, zakłady, nas konsumentów? Mówi się o 1000. Daje to 20 tysięcy sztuk rocznie np . Niech tam będzie nawet 50 i 100, to są liczby śladowe w odniesieniu do TUCZARNI na 2000 miejsc hotelowych każda. Czy istniały wcześniej? Oczywiście, do "mężczyzn", jeździli i nasi do pracy niewolniczej i ROsjanie, Ukraińcy. Rynek pracownika, niby się otworzył, 1000 rolników straciło źródło faktycznego dochodu. Więc niby pojawili się na rynku pracy. To w większości Ludzie w wieku emerytalnym i niemobilni. Afery z projektami chlewni u nas w osiedlach, lub terenach zamieszkałych, pokazują, że pracownik się pojawia. Częściej z Ukrainy, ale jest. Nikt tego nie robi, inwestując w KREDYT (zapomniałem napisać, że to na kredyt, Hodowca buduje i umawia się), by chodzić przy świniach dwa, trzy razy na dzień.

O co więc zabiegają WSPÓŁCZEŚNI rolnicy : D

asf, wieprzowina, tuczarnie, gnojowica, trucizny, niska jakość


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka