8 obserwujących
299 notek
85k odsłon
429 odsłon

MICRO$OFT Windows 10

Wykop Skomentuj4

To nie jest tekst jaki znajdujecie w internecie. Wprost: może być tylko dobrze. Po forach, jak duchy, włóczą się i straszą wszelkiej maści poszkodowani przez monopolistę. Czy słusznie?

Nie, zupełnie niesłusznie. Ten system, działa tak, jak ma działać. Kiedy to to nazwiemy, okaże się, że wspaniale wypełnia swoje funkcje. Że muli czasami, że zdarzy się awaria, albo wywalenie wszystkiego ..w chmurię, to nic. Ryzyko wpisane w Umowę EULA.

Nie czytałeś?

Ostatnio zdarzyło się, że User z Fin, został zaskoczony zmianą "swojego" wiin 8, na win10. Odpowiednia instytucja, broniąca konsumentów (odwrotnie niż u nas), zarekomendowała odszkodowanie, ponieważ User chciał zostać przy 8, bo działało, a na 10 już nie.

Co jest nie tak z tym windowsem? Otóż wszystko jest jak najbardziej OKI. To nie jest system operacyjny. Z całą pewnością to piszę. Czymże jest windows od wersji, pewnie XP już? Jest to platforma sprzedaży JEST. To coś (bo to system PC tylko nominalnie i na wyrost) służy do sprzedawania i oglądania towarów. Wiele podmiotów służy także podpowiedziami i pomocą w wyborze Towaru z dostępnych. Co prawda nie wszystkie dostępne są prezentowane, ale te CO TRzEBA SĄ!

Ostatnio sobie trupki czyszczę i postawiłem jakiegoś minta na AM2, później lisek nowy i .. wyskakuje mi reklama gógla. Zdjąłem krzyżykiem, przeżegnałem gada: a on, że mogą polepszyć wyświetlanie reklam dla mnie i co mi przeszkadza zakrśl, co wydumaliśmy/opcje. Wybrałem ,że zasłania. I .. nic się nie zmieniło, bo zasłaniało dalej, tyle, że okno nie zdążało się załadowywać. Był to klasyczny śmieć, podpięty pod dystrybucję Linuxa, jakich w oknach jest wiele i gorszych. ADBlock i wyleczyłem infekcję (może im coś prześlę), a ktoś mnie posądził, że jestem przeciw szczepionkom.

Proszę państwa, to nie żaden wirus, ani infekcja, tylko kod. Po napotkaniu na znaczniki na stronach www, uaktywnia się w nakładce Firefoxa (pewnie i Chroma) okno(linie kodu są wykonywane w procesorach), do wyświetlania spamu - uciążliwej reklamy. W Windowsie zrobili by to inaczej, bo tam można i w kernelu takie sztuczki, i M$ to propaguje zaufanym kontrahentom - inaczej być nie może, jeśli już tyle lat, zamiast jednego Roota, jest w windzie kilku adminów i kilkadziesiąt procesów, które nie wiadomo co robią. A w Linuxie, tylko w aplikacji i to też w ograniczonym zakresie. Niektóre sprawdzają, czy pliki kodów, są plikami kodów zaaprobowanymi przez tego i owego, oraz czy woda to płyn w stanie lodu.

Proszę więc Was, nie narzekajcie, na system, za którego używanie/użyczenie do używania, zapłaciliście. To nie ty jesteś jego właścicielem, a jedynie siedzisz przed ekranem. Czy zrobisz to, czego potrzebujesz? Może. Ale żebyś nie miał złudzeń, ten/ ta platforma nie po to jest zrobiona i udostępniona, a skromne 300-400złociszy, lub 1000-2000 jeśli chcesz języki i wersję premium. Stać cię. A jeśli coś, to wnuczek zrobi w terminalu.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie