Blog
Dobre pytania
Józuś
Józuś DOBRE PYTANIA
7 obserwujących 229 notek 61820 odsłon
Józuś, 8 stycznia 2019 r.

MICRO$OFT Windows 10

303 4 0 A A A

To nie jest tekst jaki znajdujecie w internecie. Wprost: może być tylko dobrze. Po forach, jak duchy, włóczą się i straszą wszelkiej maści poszkodowani przez monopolistę. Czy słusznie?

Nie, zupełnie niesłusznie. Ten system, działa tak, jak ma działać. Kiedy to to nazwiemy, okaże się, że wspaniale wypełnia swoje funkcje. Że muli czasami, że zdarzy się awaria, albo wywalenie wszystkiego ..w chmurię, to nic. Ryzyko wpisane w Umowę EULA.

Nie czytałeś?

Ostatnio zdarzyło się, że User z Fin, został zaskoczony zmianą "swojego" wiin 8, na win10. Odpowiednia instytucja, broniąca konsumentów (odwrotnie niż u nas), zarekomendowała odszkodowanie, ponieważ User chciał zostać przy 8, bo działało, a na 10 już nie.

Co jest nie tak z tym windowsem? Otóż wszystko jest jak najbardziej OKI. To nie jest system operacyjny. Z całą pewnością to piszę. Czymże jest windows od wersji, pewnie XP już? Jest to platforma sprzedaży JEST. To coś (bo to system PC tylko nominalnie i na wyrost) służy do sprzedawania i oglądania towarów. Wiele podmiotów służy także podpowiedziami i pomocą w wyborze Towaru z dostępnych. Co prawda nie wszystkie dostępne są prezentowane, ale te CO TRzEBA SĄ!

Ostatnio sobie trupki czyszczę i postawiłem jakiegoś minta na AM2, później lisek nowy i .. wyskakuje mi reklama gógla. Zdjąłem krzyżykiem, przeżegnałem gada: a on, że mogą polepszyć wyświetlanie reklam dla mnie i co mi przeszkadza zakrśl, co wydumaliśmy/opcje. Wybrałem ,że zasłania. I .. nic się nie zmieniło, bo zasłaniało dalej, tyle, że okno nie zdążało się załadowywać. Był to klasyczny śmieć, podpięty pod dystrybucję Linuxa, jakich w oknach jest wiele i gorszych. ADBlock i wyleczyłem infekcję (może im coś prześlę), a ktoś mnie posądził, że jestem przeciw szczepionkom.

Proszę państwa, to nie żaden wirus, ani infekcja, tylko kod. Po napotkaniu na znaczniki na stronach www, uaktywnia się w nakładce Firefoxa (pewnie i Chroma) okno(linie kodu są wykonywane w procesorach), do wyświetlania spamu - uciążliwej reklamy. W Windowsie zrobili by to inaczej, bo tam można i w kernelu takie sztuczki, i M$ to propaguje zaufanym kontrahentom - inaczej być nie może, jeśli już tyle lat, zamiast jednego Roota, jest w windzie kilku adminów i kilkadziesiąt procesów, które nie wiadomo co robią. A w Linuxie, tylko w aplikacji i to też w ograniczonym zakresie. Niektóre sprawdzają, czy pliki kodów, są plikami kodów zaaprobowanymi przez tego i owego, oraz czy woda to płyn w stanie lodu.

Proszę więc Was, nie narzekajcie, na system, za którego używanie/użyczenie do używania, zapłaciliście. To nie ty jesteś jego właścicielem, a jedynie siedzisz przed ekranem. Czy zrobisz to, czego potrzebujesz? Może. Ale żebyś nie miał złudzeń, ten/ ta platforma nie po to jest zrobiona i udostępniona, a skromne 300-400złociszy, lub 1000-2000 jeśli chcesz języki i wersję premium. Stać cię. A jeśli coś, to wnuczek zrobi w terminalu.

Opublikowano: 08.01.2019 19:20.
Autor: Józuś
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

echo24 116 @Józuś Szanowny Panie Józefie! Jeśli Pan pozwoli będę cytował ten Pański komentarz, jako modelowy przykład mentalności i środków wyrazu klasycznego pisowskiego oszołoma ogarniętego patologiczną nienawiścią do wszystkiego i wszystkich, za czym jest już tylko czarna dziura.I u Osiejuka:" @JÓZUŚ To ostatecznie w jakiej sprawie tu przylazłeś? Żeby mi powiedzieć, że wobec tego co zrobił Protasiewicz kwestie językowe są nieważne? Przecież ja to właśnie napisałem. O tym jest moja notka. A może chodziło Ci o moje i Gabriela konta i ich liczbę? To Ci powiem: ja ich mam tu 24 a Gabriel tylko 16. Słusznie nie pytałeś o to Administracji. Oni Ci nic nie powiedzą, bo są ze mną w spisku. Właśnie przeciwko Tobie. I rzeczywiście, jestem jakiś niewyraźny, ale to przez to że wczoraj zabrakło mi na alkohol i jestem niedopity. Co do bana, owszem masz go jak w banku. Ale nie powiem Ci za co. Zgnijesz w niewiedzy. KRZYSZTOF OSIEJUK10:27 4879519" - skąd taka agresja na niewinne pytanie? To co mnie zbulwersuje, MUSZĘ wyrzucić: D Właśnie zablokowany przez Coryllus: ośmieliłem się napisać, że nie należy obrażać czytelników, a w szczególności np Jana Pietrzaka. Nie prowadzę z nikim wojny. Lans polegający na chamstwie - nie akceptuję."@Autor "Ja, ponieważ nie zależy mi ani na publiczności, ani na lansowaniu „prawdziwej historii Polski” czynić będę to co uważam za słuszne. Na razie ogłosiłem konkurs na komiks." - to zapowiedź jakiegoś nowego konkursu? To taka drobna złośliwość, sam Coryllus, się podkładasz. Z teksu powyższego można wysnuć jedynie słuszny wniosek: NIHILIZM. Sporo ludzi to czyta, tyle że w pewnym momencie, ilość pomyj, na głowy czytelnikom, tymże się może znudzić. Co wtedy? Jaki zostaje lans? W kontekście Pietrzaka, który żadnego lansu (już) nie potrzebuje. Gratuluję udanego strzału w stopę. A może to jednak inteligencja czytelników, taka oryginalna - wszystko co oryginalne jest lepsze (Ani Mru Mru)." - by nie było wątpliwości, że złamałem netykietę.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Gdańska na oczach setek ludzi, na scenie, przy muzyce i zarazem jakby niezauważalnie, bo w...
  • @Hostoja To nie ten sam Leski, co wisiał tutaj i jątrzył, ukrywał itepe bruździł...
  • @Siff "zimny lech", "moherowe berety", Cyba osobiście i z PO, Donald i 8 lat propagandy...

Tematy w dziale Technologie