7 obserwujących
251 notek
68k odsłon
152 odsłony

WOLNE sĄdy, KONsternacJA

Wykop Skomentuj6

WOLNE Ądy, konsternacja

Pogróżki dostałem od .. koderasty?, tupeciki, mają : D Ad rem-u zatem: konstytucja Sądów w Polsce. Co z nimi? TS UE wydał polecenie Rządowi, Dudzie, by przywrócić Gersdorf do biurka w gabinecie z emerytury. I PRZYWRÓCIŁO. Słuchajcie Władzo: ja, ani żaden inny pisior, nie zagłosuje na Was, tylko dlatego, że ładnie prezentujecie się w Tvpinfo, a nawet w Tvn. Albo zostaliście wybrani na Władze Polski, albo spadajcie. Tusk (tfu), to kłamał i mydlił, ale on wiadomo z ramienia na czoło, czyje i za ile, rządził Polakami, a zwłaszcza majątkiem i podnoszeniem podatków. A Wy, to kto?
Jeśli NIEZALEŻNY Sąd, zwraca się do pozakrajowego Ośrodka władzy, by rozsądził sprawę- to kto tu Rządzi? Gdzie jest niezależność Sądów i od KOGO?
Ja nie wiem, jakim swędem, polskie (wydawałoby się, jak Tusk Donald zupełnie) Sądy, mają jakieś, ponadpaństwowe Umowy. Czy to na pewno szło przez Rząd i MSZ, czyli instytucję władzy wykonawczej ds. kontaktów i relacji z zagranicą? Jak te Umowy zaistniały?
Niezależne wyroki polskich sądów, wydawane są pod egidą TSUE – suwerena, pana Sądów, SN w szczególności zdaje się, bo ja nie wiem, na jakiej podstawie to się stało i kto wysyłał korespondencję i na jakiej podstawie prawnej - to jest w USTAWACH? Normalnie to powinno iść przez MSZ. Ale NIEZALEŻNE (od polskiego Rządu?) sądy, robią to dziś lepiej, nowocześniej, bardziej jewropejsko. Ślą zapytania po całym świecie i czekają, że .. OBCE mocarstwo, potwierdzi Polską Rację Stanu w Polsce, potwierdzi władzę, Władzy wykonawczej, działającej na podstawie legalnego prawa (władzy ustawodawczej).
Ja wam radzę:
-natychmiast wypowiedzieć te Umowy;
-przywrócić NIEZALEŻNOŚĆ orzeczniczą polskich sądów w Polsce, poprzez zamknięcie ścieżki orzeczniczej, na polskich instytucjach, powstałych na podstawie prawa ustanowionego w Polsce;
-pociągnąć do odpowiedzialności zdrajców, którzy jakimś cudem, wyprowadzili Władzę Suwerena-Społeczeństwa stanowiącego demokratyczny wybór przedstawicieli, do Instytucji Państw OBCYCH, poza granice Polski;
-zabezpieczyć prawnie takie zabiegi i działania jak powyższe, jako NIEWAŻNE Z MOCY PRAWA.
Umowy międzynarodowe, umowami, ale Władza w Polsce oddana do jakichś TSUE, kiedy nie wiadomo, kto jest w Polsce władzą wykonawczą, Rząd, czy Sądy -to jakaś aberracja na miarę Paktów magdalenkowych i bezkarności perelowskich aparatczyków i ich zstępnych. PiSie, zdecyduj się. Bo już cię przysmalają, a ty po kroku naprzód robisz trzy wstecz. Albo władasz wojskiem i sądami wojskowymi, albo klepiesz babki w piaskownicy. Albo rządzisz, albo władzą w Polsce jest TSUE i jego ludzie na twoich posadach i emeryturach darmowych.
Kolejne decyzje i naciski UE (różnorakie instytucje), na polskie władze w temacie sądów. Jak to jest z tym trójpodziałem władzy?
Ano właśnie tak wygląda trójpodział władzy w Polsce: władza zadumy, sejmowe prześmiewki, rządy i prezydenty, nad tym Sądy i dopiero UE, KE i takie tam. I te trzy Władze, zupełnie od siebie niezależne, a nawet przygięte niezależnością do ziemi, przemocą, TSUE przygina, powiązane rzemieniami, by się JARZMO nie obsunęło i szyjki nie obtarło. A już by kołnierzyk bielusieńki się nie przykurzył.

 Gdzieś mi się zupełnie zagubił ten, no, taki co kartkę wrzuca do uryny, tej, urny – ale jak widać, to zupełnie nie ma różnicy, gdzie Un tę kartkę wrzuca. Ponieważ jest to tylko kartka.Władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Wybór, tu jest różnica w tych władzach. Dwie pierwsze, przynajmniej mniej, lub bardziej praktycznie, wybierane są (PKW) w wyborach powszechnych. Sądownicza nie. Sądy wybierają się same. Już od II wojny światowej, co najmniej. Możemy pominąć aspekt tego, że w 1989 roku skończył się Prlu i zaczęła demokracja, choć jest to kluczowy element tej układanki.
Czy Wyroki sądów są wydawane niezależnie?
A jest inaczej? Co prawda dziennikarze zdefiniowali jakichś Sędziów na telefon, jednak zasadniczo, Sędziowie orzekają co chcą. Dosłownie nawet, bo zdarzają się WIDZĄCE sądy, a nie ślepa Temida.
Dzisiejsi sędziowie są anonimowi. Proces erygacji sędziego, to przyjęcie do pracy aplikanta, staż i kolejne stopnie awansu. A oceną zajmują się starzy sędziowie. Cóż oni robić mogą? Ano mogą przedłużać swoją sukcesję, wspierać SWOJE środowiska i robić wszystko tak, jak teraz Sądy robią, przeciwko Społeczeństwu, na którego koszt orzekają i żyją w pracy i na emeryturze (nie płacą składek, a emerytury nie małe).


Instancją wyższą od TK, SN i innych podobnych skrótów, to już tylko SPOŁECZEŃSTWO. Referendum np. Patologia sądów sięgnęła podstaw ich działania. Najwyższe sądy, nie mogąc wydać wyroków, odwołują się do swoich suwerenów i należy to ukrócić. Nie mają mieć prawa, polskie sądy i Sędziowie, do innego suwerena od społeczeństwa. Czas to zreformować. Jeśli marzą im się posadki w organach ponadpaństwowych, to jest tylko jedna ścieżka: przez władzę wykonawczą. Inna droga jest ZDRADĄ. Tak jak Tuska postawiły Niemcy, tak i sędziowie mogą sobie wybrać pana, oby na jak najwcześniejszym etapie „kariery”. Takimi palestrokracjami, daleko nie zajdziemy. Ani finanse, ni palestra, nie wypracowuje ni grosza PKB. Może pomagać, ale jak widać, podstawy niezależności wyroków sami złamali, bo się im od dobrobytu poprzewracało. Pisie, Prezesie, czas wzmożenia i hejtu przed wyborami, wszelkie szczury wyszły z nor. To jest ten czas. Jedno możemy zarzucić władzy, że nie jest słaba i uległa, tylko komu.

sądy, trójpodział władzy, sądy zależne, spiskowe

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale