7 obserwujących
278 notek
78k odsłon
42 odsłony

Państwo, elity, partia

Wykop Skomentuj

Dobiega końca, desperacka próba dialogu piniędzy z Rządem: ZNP pokazał. Pokazał, a mógł siedzieć cicho i nie pokazywać. Nie pokazywać jak wielką szkodą dla dzieci, jest pozostawanie we wpływie cynicznej grupy, nastawionej na KASĘ.

Zawłaszczanie państwa to nic nowego  w tym naszym małym Prlu. Pierwszym był, chyba nadredaktor: zawłaszczający znaczek Solidarność. Później niesławny Psl, który postanowił użyć OSP. Ale to nie koniec. Jeszcze takich grup kilka się pojawi, to pewne. Ostatnimi czasy zdumiałem się nad przejęciem Kół Gospodyń Wiejskich. O ile w części Polski to martwe instytucje, najwyżej na usługach gminnych naczelników. O tyle w innych, to prężne samorządy z Babkami, które wiedzą, czego chcą i to robią. Okazało się mianowicie, że wraz z nazwą, przejęte zostały te Koła. Można się podpiąć pod organizacje i nawet dostać fundusze. Ale coś za coś. Za chwilę, a może już nawet wcześniej, pokaże się zarejestrowane w sądzie COŚ, co stanowić będzie czapeczkę prywatną, nad społeczną, oddolną działalnością. Dokładnie tak załatwiono OSP - Ochotnicze Straże Pożarne, które dziś mają taką Czapeczkę z ich prezesem, zdaje się Pawlakiem. Czy ona chroni, czy raczej uciska główkę?


Taki parasol nad inicjatywami oddolnymi, jest, jak najbardziej, wskazany. Tylko, szczegóły. Władza, dając jakieś środki, będzie chciała skonsumować toto w odpowiedniej chwili. ZNP takich środków, absolutnie nie potrzebował, bo i niby do czego? Majątek w postaci nieruchomości i zaimplementowaniu w Prawie państwa, się zdewaluował, (do wartości gruntu). A sama organizacja postanowiła dać głos. Jestem daleki od tego środowiska i to od czasu jakichś zajęć na Pedagogice. Przybyłem, zobaczyłem .. wybyłem. Co prawda, nabyłem papierek pedagogiczny, ale w życiu z niego, nie skorzystałem. To smutne środowisko. W moich stronach zdominowane wuefistami. Akurat taka uczelnia, zapewnia dyplomy wszelkiej maści czynownikom, na wszelkich szczeblach. Normą jest, że stanowisko dyrektorskie, czy w samorządzie, jest obsadzone także absolwentem Awuefu. A to wydaje mi się, że juże zupełne osady w tej śmietance nauczycielskiej. W jakim celu, tak w ogóle, kształci się nauczycieli? Przecież ta KLASA nic nie umie, niczego w życiu nie zrobili i nic praktycznego nie stworzyli. Jedyna zasługa tej klasy, to dostanie się na ETAT i trwanie.

Podobnie jak w przypadku sędziów (po studiach), tak i nauczycielami, powinni zostawać studenci po studium---do pilnowania dzieci w szkole, bądź (ci elitarni, opłacani) po normalnych studiach. I tak już 99% z nich koła nie wymyśli. Jednak, przynajmniej będziemy mieć świadomość, ze dzieci nasze, są uczone przez Ludzi, którzy intelektualnie, byli w stanie POSIĄŚĆ fizykę, matematykę, chemię, robotkę inne dyscypliny szczegółowe, humanistykę, filozofię  w szczególności z logiką. Po to właśnie idzie się na studia. Czas bylejakich uczelni pedagogicznych, zdecydowanie minął. A niestety, szkoły, gniazda os, zbiorowiska rządzone przez działaczy. Mianowani na elity.

Mir nauczycieli z powołania wymarł wraz z uczniami elit z powołania. Elit które znały historię i próbowały ją nm przemycać mimo Perelu. Nastały czasy diaczków, za dobre pieniądze "robim co możem". A i jak się okazało obecnie, nie mającym moralnych podstaw do bycia nawet w szkole, woźnym. Bo do obsługi dzwonka i miotły, także trzeba mieć jakieś podstawy moralne.


tagi?? : DD może to co w tytule = znp, ten trup w szafie Millera

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale