7 obserwujących
278 notek
78k odsłon
36 odsłon

Strategia rolnictwa, a Wybory 1.1

Wykop Skomentuj3

Ukazał się tekst Asystenta Posła Łopaty. Możecie sobie sprawdzić: ta partia (jaka by ona nie była, i nawet nazwy partii nie podaje asystent), nie ma żadnej WIZJI rolnictwa w Polsce. Ludzie piszą postulaty, że to, że tamto, że trzeba ZBUDOWAĆ łańcuch dostaw (w rolnictwie). Znowu? Dopiero co, "łańcuch dostaw" został sprzedany: od punktów skupu, po hurtownie, a głównie sprzedano zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego (hortexy, agrosy itp.) Całą spożywkę, Balcerowicz z Lewandowskim et co oddali za bezcen. Efekt nie mógł być inny, jak załamanie produkcji, a przedbiegiem były "trudności płatnicze" w zakresie owoców, warzyw, chmielu, buraków, tytoniu. Naprawdę trudno połączyć fakt ODDANIA potentatom światowym kluczowych elementów ŁD (łańcucha Dostaw) z tym, że Rolnikowi odebrano źródło dochodu? Rekompensata w postaci dopłat nie wyrównała strat, ponieważ gospodarstwa zostały skazane na trwanie z odcięciem możliwości rozwoju. Jedyny rozwój gospodarstw, możliwy jest w ramach WspólnejPR EU, a to nie jest dobrze.  Stąd ciągniki po160KM, kombajny po 600tyś zł, obory bez jaskółki, krowy mleczne co nie widzą trawy, wieprze zlikwidowane z powodu ASF, korniki.. korniki nie.

Zlikwidować łatwo, odbudować trudno. Wraz z likwidacją swojego elektoratu, zlikwidowała się Ta partia, Asystenta Posła Łopaty. Nie ma rolników, nie potrzebna już i  rolnicza partia.A już taka, co niewiele ma wspólnego z rolnictwem, (a więcej z Lgiebetami+). Nikt nie pisze ,co

tam z wyborami do Izb Rolniczych : DD

Co pozostało z polskiego rolnictwa? Nieliczne hodowle, ale hurtowe, przemysł, i przemysł uprawy zbóż. Zboża są "wygodne". Pojeździ się maszynami, posieje (rolnik sieje, a jak wiadomo jemu samo rośnie), popryska, skombajnuje, sprzeda i tyle. No i zostało rolnictwo rytualne, bez perspektyw gospodarstwa mało powierzchniowe, obecnie w stanie hibernacji: przetrwają, obudzą się na wiosnę, czy obumrą, wydając na żer przemysłu rolnego, swoje hektary po Pradziadkach? Przypomnę, że np Podlasie to zaopatrywało Prlu w wieprzowinę (i pół sovieta), kapustę i ogórki kiszone i jakoś się żyło.

gospodarka, rolnictwo, strategia, łańcuch dostaw

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale