8 obserwujących
322 notki
89k odsłon
127 odsłon

Wielce chytre, a etyczne

Wykop Skomentuj2

 efekty dźwiękowe

W audycjach radiowych i telewizyjnych się pojawiają. Niektóre stacje, zdają się nadawać z „tłem” i to komponowanym z popularnych dzwonków telefonicznych. Telewizje także to robią. Jest to sposób na zwrócenie uwagi. Ja po czymś takim, przełączam radio i nie wracam. Jeśli zaś idzie o seriale, tom wolny od tego chłamu. Dawno temu, kilka zobaczyłem, a i niedawno Bonę. Tyle, że to jeszcze miało jakąś wartość, no i komórek tam nie słychać. Może to moja przeczulica, ale może, drodzy czytelnicy i czytelniczki, także macie wrażenia tego typu, fundowane, przez tak durnych realizatorów.

I drugi temat, pojawiający się w przestrzeni publicznej: drogi okrężne, rondła. I to jest tak, młode, słuchajcie, powiem wam, przed normalnym rondem nie ma znaku STOP, oznacza to, że można na nie wjechać bez zatrzymywania. Są pewne warunki (brzegowe się nazywają, tak po precyzji nauk ścisłych): ma być wolne, nie zajęte: sprawdza się to po lewej ręce. Odwrotnie niż normalnie (normalnie tego po prawej przepuszczamy). Więc patrzymy czy wolne, jeśli wjeżdża jak my z poprzedniego wjazdu, to zdążę, bo jest inercja, jeśli jedzie, a mam prędkość i się zmieszczę bez zmuszenia do OSTREGO hamowania, to także jadę.

Jakie znaczenie mają kierunkowskazy na rondzie? Na normalnym z normalnym kierowcą, żadnego. Ewentualnie można błysnąć przed zjazdem. Będzie to jedno mrugnięcie, często niezauważone, bo odcinek od poprzedniego zjazdu, do naszego jest krótki, a period migania  i wypełnienia, 1sekunda. Przepustowość ronda jest o kilkadziesiąt procent większa od skrzyżowania ze światełkami kolorowymi. To dlatego, że na rondzie nie ma fazy kiedy wszystkie, wszyscy STOJĄ i nie ma stopu. Ale są też ronda nie normalne, o! To tak, jak z koderastami, obrońcami konstytucji i tego jak było


Miłej niedzieli winszuję i do widzenia się z Państwem.

ruch drogowy, media, technologia dźwięku

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie