Kobieta Wamp
Tylko dla dorosłych
8 obserwujących
8 notek
24k odsłony
  115   0

Dowody miłości, czego pragną mężczyźni?


To, czego potrzebujemy do satysfakcjonującego życia seksualnego, wciąż pozostaje tajemnicą. Kobiety potrzebują małych gestów, jako dowód miłości partnera. W przypadku mężczyzn dowodem miłości jest seks. Bukiet kwiatów, pyszna kolacja czy po prostu „Kocham Cię” wypowiedziane spontanicznie, są dla kobiet oznakami miłości partnera. Z drugiej strony mężczyźni często spełniają ich oczekiwania, aby pokazać swoje uczucia. Dobrego seksu trzeba się natomiast nauczyć, a zwłaszcza dobrej komunikacji między mężczyzną a kobietą. Mamy na to szansę, tylko wtedy, gdy będziemy oboje regularnie i celowo poświęcać kilka godzin dziennie na czułość, gwarantujac sobie spełnione życie seksualne na wiele lat.

Niestety to mężczyźni są często zbyt skrępowani, by wymieniać intymne poglądy. Mężczyźni nie rozumieją wystarczająco różnicy w kobiecej seksualności. Kobiety potrzebują więcej czasu niż mężczyźni jeśli chodzi o podjęcie życia erotycznego. Tego, czego potrzebują do zrelaksowanego życia seksualnego, pozostaje wciąż tajemnicą. Mężczyźni nie mają pojęcia, jak to jest miesiączkować lub rodzić? Pomimo tego rewolucja seksualna przyniosła już pierwsze pozytywne zmiany. Obecnie kobiety decydują o tym, co się dzieje podczas seksu i jak daleko sięw nim posuną. Są bardziej aktywne, a to z kolei przeraża wielu mężczyzn. Współczesny mężczyzna jest bardzo często nieśmiały, a intymne sprawy chciałby zachować w tajemnicy. Kobiety natomiast chcą o tym rozmawiać.

Współczesne pary stają przed nowymi wyzwaniami, starzejemy się jako pokolenie, a pary są ze sobą od dziesięcioleci. Niestety nawet w przypadku kochających się par pożądanie seksualne maleje po pięciu do ośmiu latach. Dłuższa średnia długość życia znajduje odzwierciedlenie w zmianach struktur partnerskich. Dlatego bardzo ważne jest, by okazywać sobie jak bardzo nam na sobie zależy i jak bardzo się kochamy. Jednak często rozszyfrowywanie dowodów miłości stanowi wielki problem. Mężczyźni i kobiety zdają się żyć na różnych planetach. Kobiety często odczytują brak potwierdzenia miłości słowami" Kocham Cię" jako brak miłości ze strony partnera. "On mnie nie kocha, bo nigdy mi tego nie mówi” – ​​podejrzewają niektóre kobiety. 

Natomiast mężczyźni uważają to za oczywiste, myśląc: „Czego ona właściwie chce? Zrobię dla niej wszystko." Ponieważ obie strony wyrażają swoje uczucia inaczej, nieporozumienia nie są zaskakujące. Ale możemy się tego nauczyć, poprzez dobrą komunikację. Niestety mężczyźni i kobiety komunikują się bardzo różnie. Od najmłodszych lat dziewczęta uczyły się interpretować i mówić o uczuciach. Chłopcy natomiast bardziej rywalizowali i werbalnie udowadniali sobie, kto jest silniejszy.Wychowanie dziewcząt polegało na nauce wyrażania uczuć werbalnie lub za pomocą drobnych gestów, natomiast mężczyźni są małomówni i ukrywają wlasne uczucia. Dlatego bardzo ważne jest, gdy kobiety czując deficyt werbalnych oznak miłości ze strony partnera, powinny o tym mu powiedzieć. 

Bardzo ważny jest sposób w jaki kobieta wysyła o tym wiadomości, na przykład „Nie jestem pewna, czy mnie kochasz. Jak mogę to widzieć?” W przypadku wiadomości, takich jak „Nigdy nie mówisz mi, że mnie kochasz”, mężczyzna może się zablokować. Mężczyźni bowiem okazują oddanie w formie czynów. Kobiety często nie potrafią tego rozszyfrować, że ich partner np. z miłości robi śniadanie lub pomaga w domu. Według nich kobieta powinna uważniej przyjrzeć się tym niewerbalnym gestom, docenić je i brać je za potwierdzenie ich uczuć. Jednak, to nie usprawiedliwia milczenia mężczyzn. Kiedy flirtują, są zaskakująco komunikatywni. Kobiety nie mają pojęcia ile kosztuje mężczyznę zadanie pytania: 'Kochanie, jak się masz? Jak się czujesz?” czy wypowuedzenue tych dwóch magicznych słowa „Kocham cię”?

Drodzy panowie, jeśli słowa sprawiają wam tyle problemu może okazujcie nam waszą miłość za pomocą mowy ciała i czułości. Bowiem im częściej przytulacie i całujecie swoją partnerkę, tym bardziej ona czuje się przez was kochana. Kobiety mają większą potrzebę dzielenia się lub mówienia o swoim życiu wewnętrznym niż mężczyźni. Są przyzwyczajone do rozmów z najlepszymi przyjaciółmi o swoich uczuciach. Kobieta nie powinna zakładać, że może odnosić się do partnera tak, jakby była jego dobrym przyjacielem.

Nonsensem jest myślenie typu: „Gdyby mnie kochał, poczułby to, czego pragnę.” Zawsze lepiej powiedzieć partnerowi, czego od niego potrzebujemy. Oczekiwanie od niego każdego dnia znaków miłości jest nierealne. Dla wielu mężczyzn najwazniejszym dowodem miłości jest seks: kiedy kobieta z nimi śpi, świat i związek są w porządku. Natomiast czują się niekochani, gdy ona ciągle ma migrenę. Kobiety mają ochotę na seks tylko wtedy, gdy w związek uklada się idealnie. I gdy czują uznanie i czułość partnera.

Gra wstępna przed wieczornym seksem zaczyna się od pocałunku przy śniadaniu. Mężczyznom często jest ciężko zrozumieć, że w przypadku kobiet ważne jest najpierw porozumienie w związku, a dopiero potem seks. Poniewaz oni nie mają problemu z rozwiązywaniem konfliktów w łóżku. Mając tę ​​wiedzę na uwadze, kobiety mogą być w stanie dostrzec w męskich zalotach seksualnych oznakę miłości i zaakceptować ją. To wcale nie prawda, że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus. Mimo wszystko, przy odrobinie dobrej woli z obu stron porozumienie jest możliwe. Wystarczy tylko ze sobą szczerze rozmawiać, o naszych potrzebach i oczekiwaniach.

Miłość jest cudem, warto o nią dbać. A seks jest jednym z najważniejszych jej filarów, pamiętajmy o tym, zanim będziemy wciskać kolejny raz swojemu partnerowi tekst o migrenie...

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale