Blog
A gdzie logika?
logistyk
11 obserwujących 234 notki 168099 odsłon
logistyk, 16 maja 2018 r.

"Łatwiej było mi się dostać do oblężonego Sarajewa niż do oblężonego polskiego sejmu"

Agencja Gazeta
Agencja Gazeta

Janina Ochojska nie została dzisiaj wpuszczona do sejmu decyzją marszałka Kuchcińskiego.

"Chciałabym ich uściskać i dodać im odwagi. Dziś mogę coś robić dla Polski i społeczeństwa więc chcę dodać im odwagi. Każda z tych osób, która protestuje w Sejmie ma ich życie taką samą wartość, jak każdego z nas. Mi stworzono takie możliwości leczenia we Francji. Dziś pomagam w 44 krajach i kreuje wizerunek Polski, jako kraju solidarnego"

" Chciałam przekazać władzy, że nie ma się co mnie bać. Chodzi mi tylko żebyśmy byli solidarni. Przecież to my wypromowaliśmy to słowo na świecie. Jest mi naprawdę przykro. Jeżeli marszałkowie podejmą inną decyzję, to ja chętnie jeszcze raz tu przyjadę, aby spotkać się z protestującymi. Jeszcze raz apeluje, aby władza mnie się nie bała" 

"Jest mi przykro. Jestem obywatelką Polski, patriotką, osobą niepełnosprawną i uważam, że mam prawo wejść do tych ludzi i powiedzieć im: słuchajcie, niepełnosprawność to jest tylko coś, co się przydarza, z tym można żyć. Ale żeby można było z tym żyć, trzeba walczyć o swoje prawa. I o te prawa dzisiaj walczymy i chciałabym móc to robić razem z tymi ludźmi, ale niestety uniemożliwiono mi to ."

"Miałam cichą nadzieję, że Kuchciński sobie pomyśli, że "a ta Janina Ochojska i PAH tyle zrobili dla Polski, niech sobie wejdzie". Tak się jednak nie stało. Bardzo żałuję panie Marszałku"


Kilka dni temu nie została wpuszczona 91 uczestniczka PW, nauczycielka osób niepełnosprawnych pani Wanda Traczyk-Stawska, która była zmuszona do stania przed barierkami przez ponad godzinę, czekając na ostateczną, odmowną decyzję PiSu.

"Przyszłam tu prosić, żebyście pamiętali, że najważniejszą sprawą jest to, żeby najsłabsi mieli pomoc z naszej strony. Ale przyszłam także powiedzieć wam, że te heroiczne matki znam, uczyłam takie dzieci. Jestem żołnierzem, ale jestem nauczycielką. Przyszłam, bo moje sumienie nauczycielskie nie pozwoliło mi zostawić Adriana, Kubę, tych wszystkich, którzy potrzebują pomocy pilnie. Te matki potrzebują waszego wsparcia, bez tego nie zwyciężą "

"Proszę was - pomagajcie najsłabszym. Chcę powiedzieć do tych matek, może mnie usłyszą, że mogą liczyć na nas, że zawsze naród polski miał wielki szacunek do matek. Dlatego nie traćcie nadziei, jesteśmy z wami"


A tymczasem we wczorajszej jedynce Dziennika Telewizyjnego chwalono doskonałe wyniki gospodarcze Polski. Do tego ciągle słyszymy, że "wystarczy nie kraść".

Rząd kupuje sobie samoloty dla ViPów, coraz to nowsze limuzyny, które co chwila rozbija, daje sobie wielomilionowe nagrody, ochrania byłych ministrów, daje im samochody i kierowców, wpłaca miliardy na propagandę TVPiS, mediów Rydzyka, Sakiewicza czy PFN,  co wydaje się potwierdza jedynkę wczorajszego Dziennika Telewizyjnego o "doskonałej sytuacji finansowej Polski" a tymczasem Karczewski powiedział dzisiaj:

"Mamy dokładne wyliczenia i wiemy, że budżetu na to nie stać (wypłatę 500 złotych dla niepełnosprawnych)"


Polska PiSowska wydaje się jest tak odległa od solidarności społecznej dzisiaj jak Solidarność od Solidarności lat 80. Kłamstwo i hucpa. Kasta polityczna. Wstyd.

Opublikowano: 16.05.2018 15:32.
Autor: logistyk
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Jacek Bielski 
  • A czy Sumliński to ten, który zerżnął książki Mcleana? ...
  • Mało już jest idiotów w sejmie?

Tematy w dziale