Blog
A gdzie logika?
logistyk
9 obserwujących 245 notek 172800 odsłon
logistyk, 12 czerwca 2018 r.

Polacy nie zasługują na Konstytucję.

495 33 1 A A A

Prezydent Duda ogłosił dzisiaj 15 pytań, które chciałby zadać społeczeństwu w sprawie zmiany obowiązującej Konstytucji. Dodam, że Konstytucji, na którą przysięgał.

Żeby mówić o zmianie Konstytucji to najpierw trzeba mieć charakter aby ją przestrzegać bo znowu przyjdzie kolejna dojna zmiana ze swoim notariuszem i "ustawami" pisanymi na kolanie o północy zrobi z Polską co tylko będzie chciała.

Polacy nie mają szacunku do Konstytucji i to pomimo tego, że jako pierwszy kraj europejski uchwaliliśmy ją w 1791 roku.

Żeby to zrozumieć to trzeba popatrzeć na naszą historię. Konstytucja 3 maja obowiązywała 2 lata. Potem były 123 letnie zabory. Następnie była marcowa z 1921 roku i kwietniowa 14 lat później i jak wiemy z historii, z ich przestrzeganiem różnie bywało. Potem jest marionetkowa konstytucja PRL z PZPR jako przewodnią siłą polityczną i nierozerwalną przyjaźnią polsko radzieckiej. I teraz, jest ta obowiązująca z 1997 roku, na którą Prezydent i politycy PiSu i Kukiza przysięgali, że będą ją strzec a w rzeczywistości łamią i dezawuują ją codziennie.

Co prawda minęło 227 lat od Konstytucji 3 maja ale w ogromnej większości tego czasu albo nie mieliśmy konstytucji albo była marionetkowa albo tak jak ta dzisiejsza, nie jest uznawana przez obowiązującą władzę. 

Patrząc na to co PiS, Kukiz i Prezydent robią z Konstytucją i na fakt, że mają poparcie 35-40% Polaków a ogromna większość reszty społeczeństwa apatycznie przygląda się ich niekonstytucyjnym działaniom...śmiem zbluźnić i napisać, że Polacy nie zasługują na żadną konstytucję bo konstytucje należy szanować, przestrzegać i za nie walczyć jeżeli chcemy aby Konstytucja nam służyła i nas chroniła a nie tylko służyła jako papier toaletowy dla dyktatorskich zapędów małych karłów i ich sprzymierzeńców w Sejmie, Senacie i Pałacu Prezydenckim.

Opublikowano: 12.06.2018 19:59. Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 20:00.
Autor: logistyk
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Człowiek, który miałby mniej nienawiści w sobie i umiałby spojrzeć trzeźwym umysłem, w...
  • "...przerywać żałoby i otwierać mojej pisowskiej mordy" A jednak to zrobiłeś.
  • @Marek Błaszkowski  Gnom był?

Tematy w dziale Polityka