Blog
Krzywym okiem
Andrzej Kwaśniewski
Andrzej Kwaśniewski Dziennikarz, pisarz, stylista.
0 obserwujących 3 notki 1805 odsłon
Andrzej Kwaśniewski, 15 listopada 2014 r.

Absurdu nie trzeba udowadniać

Na Śląsku dzieci w przedszkolach lub żłobkach muszą udowadniać, że są zdrowe. Tak, to nie żart, to "news" w dzisiejszym (15.11.2014), katowickim dodatku do Gazety Wyborczej wyczytany.
 
W niektórych katowickich przedszkolach i żłobkach rodzice zostali poinformowani o konieczności dostarczania... zaświadczeń o zdrowotności po ewentualnej chorobie dziecka. Wychowawczyni w jednej z placówek już w drzwiach oznajmia, że bez zaświadczenia dziecka za owy próg nie wpuści.
 
A wszystko to, podobno, dla dobra dzieci - by rosły nam zdrowe - i rodziców, którzy, podobno, "wcześniej oskarżali się wzajemnie o to, że ktoś przyprowadził chore dziecko, a ono zaraziło inne".

Do tego, że w tym kraju trzeba stale udowadniać, że nie jest się oszustem, malwersantem, nie jeździ na gapę, a przede wszystkim, że nie jeste się wielbłądem, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Ale żeby nosić ze sobą zaświadczenia, że nie ma się kataru i przeszła nam świnka, to już doprawdy ciekawostka i kolejny przejaw urzędniczej postawy, kultywującej biurokrację.
 
Już to widzę oczami duszy: rodzice wydłużają już i tak wydłużone ponad normę kolejki w przychodniach, lekarze, którzy dotąd wypisywali receptę i zaświadczenia, że ktoś JEST chory, teraz będą dodatkowo wypisywać zaświadczenia, że ktoś NIE JEST już chory, NFZ za wystawianie takowych świstków nie płaci, a drzewa mielone na papier, umierają stojąc.

Całe szczęście, żeabsurdu w tym kraju nie trzeba udowadniać. Jest obecny przez całe nasze życie, na każdym kroku.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Pasjonat kobiet, literatury, mody i psów. Założyciel portalu ModaiJa oraz agencji fashion PR - Fashion Andre.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @ESKA ESKA, no właśnie, niedługo zapragną wysłać nas na Madagaskar. Może... czas...
  • @DR.E Bardzo wspaniały i trafny komentarz! Dziękuję.
  • @OSASUNNA To niestety, też prawda. Kombinator na kombinatorze. Gdyby nam się czasami chciało...

Tematy w dziale